سئو چیه؟

سئو یا seo مخفف search engine optimization به معنای بهینه سازی سایت واسه موتورای جستجوگر هست.

فرایند سئو به معنای دریافت بازدید کننده و ترافیک واسه سایت شما از راه نتایج جستجوی موتورای جستجوگر بصورت رایگان و طبیعیه.

همه موتورای جستجوگر محبوب مثل گوگل ، یاهو ، بینگ در مرحله اول نتایج خود رو بصورت رایگان نمایش می دن. هر چند نتایج پولی هم دارن که با دریافت هزینه از صاحبان سایتا ، سایت اونا رو در بالا نتایج نشون می دن اما منظور ما از سئو صرف هزینه و تبلیغات کردن نیس. منظور ما اینجا دریافت بهترین رتبه واسه سایت شما از راه نتایج رایگان گوگل هست. یعنی افزایش فروش شما بی صرف هزینه!

حال نمایش در نتایج گوگل که رایگان هست و اگه همین الان کلمه دانلود رو در گوگل سرچ کنین هزاران نتیجه واسه شما نشون داده میشه. اما واقعا بازدید کننده روی کدوم نتیجه کلیک می کنه؟ خود شمام روی چند نتیجه اول گوگل کلیک می کنین! پس مسئله مهم اینست که سایت شما در صفحه اول نتایج گوگل نشون داده شه یا نه!

توجه داشته باشین هیچ سئو کار یا شخص متخصصی نمی تونه به شما قول بده شما رو در بالا نتایج گوگل قرار بده. دلیل این حرف روشن هست! گوگل دوست یا فامیل هیچکی نیس. فاکتورای خیلی واسه قرار گرفتن سایت شما در بالا نتایج گوگل وجود دارن که با صرف زمان و وقت باید این فاکتورا رو واسه سایتتون فراهم کنین.

فاکتورای سئو

حالا که با سئو آشنا شدین بهتر هست در مورد فاکتورای سئو کمی صحبت کنیم. فاکتورای سئو ارزشایی هستن که موتورای جستجو طبق اونا شروع می کنن به رتبه بندی سایتامون و ترتیب قرار گرفتن سایتا در موتورای جستجو. الان فاکتورای زیادی واسه سئو به وسیله موتورای جستجو در نظر گرفته شده که روز به روز به تعداد اونا افزوده می شه. شما باید روز به روز خود رو با این قوانین و نیازها هماهنگ کنین تا بتونین همیشه از گوگل ورودی کسب کرده و فروش (درآمد) سایتتون رو حفظ کنین.

بهینه سازی سایت یا سئو سایت چیه؟
سئو (Search Engine Optimization) یا بهینه سازی سایت جهت موتورهای جستجو، فرآیندیه که جدای از اهمیت اون پیشه مناسب در موتورهای جستجوی معتبر ، می تونه بازدهی سایت رو افزایش داده و باعث جذب مخاطبان بیشتری جهت بازدید از سایت شما شه.
تموم استانداردهای لازم جهت بهینه سازی سایت واسه بهبود کارکرد وب سایتا تهیه شده.

سئو (search-engine-optimization(SEO روشی واسه ارتقاء یک سایت به خاطر افزایش تعداد بازدیدکننده هاییه که از موتورای جستجو دریافت می کنه.
سئو جنبه های متفاوتی داره،از کلماتی که در سایت استفاده می کنین گرفته تا کیفیت لینکایی که دیگه سایتا به شما می دن.
یعنی سئو به این معناست : “اطمینان از این که ساختار سایت خیلی آسون و راحتی واسه موتور جستجو قابل فهمه.
سئو تنها درباره ی “موتور” ها نیس بلکه در طرف مقابل به معنای ساخت سایت به طوریه که واسه کاربران خوب باشه.
و اما مدلای بهینه سازی ، بهینه سازیای چشمی ، بهینه سازیای فنی

 

بهینه سازی چشمی :
کلا هر سایت یا اپلیکیشنی نیاز به ظاهر قشنگ داره که این قضیه دلیلی مشترک بین بخشای گرافیک و بهینه سازیه .
وقتی یک سایت از دید طراحی قشنگ به نظر میرسد کاربران بیشتر به خود جلب میکنه ، پس طراحی قشنگ امر خیلی مهمی در رشد یک سایته
UX: User Experience
خیلی وسیع تر از UIه و به تجربه و احساس کاربر زمانی که از محصول شما استفاده می کنه گفته می شه. واقعا کل یک محصول تجربه کاربری یا User Experience ه و و هر بخش از اون User Interface یا رابط کاربری نامیده می شه.

UI : User Interface
UI مخفف User Interface و به معنای رابط کاربریه که به هر چیزی رو که در صفحه نشون داده می شه گفته می شه که شامل تصاویر، متنا، دیاگراما، ماژولها، جداول ، ویدئوها و ضمنا رنگ و جای اون هاس.

 

بهینه سازی فنی :

SEO یا سئو به معنی بهینه سازی سایت در موتورای جستجو (Search Engine Optimization) و الان یکی از مراحل مهم و پر اهمیت در طراحی وب سایته . سئو سایت در معنای اجرا الگوریتما و استانداردهای گوگله که پس عمل قرار گرفتن در صفحه اول گوگل به واسط کلمات کلیدی خاص و عبارت بهینه سازی سایت رو حاصل می کنه.
و اما تیم بهینه سازی قدیمی داده پرداز :
تیم بهینه سازی قدیمی داده پرداز تشکیل شده از جوونا با انگیزه و فعال که باحوصله زیاد روی بخشای مختالف سایت شما کار میکنند .

توضیح کوچیک از کارهای ما در بخش بهینه سازی :
بررسی کامل سایت
-بررسی کدای تخریب کننده
بررسی خطاهای مختلف در سایت
-بررسی تصاویر استفاده شده در سایت
بررسی تصاویر سایت (نتایج جستجو)
بررسی نامای در ارتباط تصاویر
بررسی لنیک تصاویر
-بررسی کدهای اصلی سایت
بررسی متاتگا
بررسی تگای سربرگ
بررسی کدای استفاده شده در مقالات
-بررسی کدهای قالب سایت
بررسی کدهای جاوا اسکریپت غیرضروری
-بررسی کدهای سی اس اس غیرضروری
بررسی کدهای ایجاد شده به وسیله افزونها
چک شدن مطالب تکراری
بررسی سایت واسه نمایش در موبایلا وتبلتا
بررسی کلمات کلیدی واسه سایت
ایجاد و طراحی پلنی جدید واسه مارکتینگ سایت
بررسی و بررسی تموم بک لنیکا و بررسی فیدبک تبلیغات
و …