لینک بیلدینگ چیه؟روشهای لینک بیلدینگ,سئو و بهینه سازی|سئو گوگل

لینک بیلدینگ چیه؟

لینک بیلدینگ چیه؟ سئوال بیشتر مدیران وبسایتا،لینک بیلدینگ  اثر مستقیم بر سئو و بهینه سازی سایت داره که سئو گوگل در این مطلب به بررسی اون می پردازد.

ارسال لینک به شکل دستی :

این نوع از لینکا به شکلی هستن که شما یک ایمیل یا یک فرم رو ارسال می کنین و از یک مدیر سایت می خواین که شما رو لینک کنه ، فقط یادتون باشه که این سایت که می خواین از اون لینک دریافت کنین حتما باید مربوط به محتوای سایت شما باشه.

لینکایی که در داخل محتوا هستن

لینکایی که در محتوا ، شبکه های اجتماعی ، تالارهای گفتمون و دیگه موارد قرار میگیره از این نوع لینک بلیدینگا هستن ، فرض کنین که شما یک مطالب رو نوشتید که در اون مطلب یک کلمه هست مثل الگوریتم پنگوئن ، و از قبل شما مقاله ای رو در مورد الگوریتم پنگوئن منتشر کردین ، اگه شما این کلمه رو به مقاله مورد نظر لینک یدهید ، از این لینک بیلدینگ حساب می شه.

لینکای طعمه (LinkBait) :

لینکا طعمه یه جور دیگه از لینک بیلدینگ هستن ، از نظر مت کاتس  لینکای طعمه چیزایی خیلی جذابی هستن که کاربران رو جذب می کنه ، اگه شما لینکی رو بسازین که واسه مخاطبان جدید و جالب باشه ، این لینک از نوع لینکای طعمه محصوب می شه.

لینکای مشارکتی

فرض کنین که سایتی ، اجناس مربوط به دانشجویان رو به شکل حراج قرار داده ، در اینصورت به احتمال زیاد ، دانشجویان این لینکا رو در وبلاگا و شبکه های اجتماعی خود منتشر می کنن ، و این لینک در همه جا پخش میشه (البته گوگل ممکنه به این نوع لینکا کارت قرمز بده ، در استفاده از این لینکا خیلی احتیاط کنین).

لینکای پولی

واسه دریافت لینکای پولی همانطوری که از اسمش پیداست ، باید هزینه پرداخت کنین ، الان تبلیغات متنی خیلی عادی شده ، اینکار به وسعت کم واسه شما مشکلی به وجود نمی آورد ولی اگه از این لینکا با وسعت زیادی استفاده کنین ، پنگوئن شما رو مجازات می کنه.
الان با وجود الگوریتم حساس به لینک گوگل مثل پنگوئن ، باید در لینک بیلدینگ خیلی دقت کنین ، وگرنه ، مجازات می شید.
این رو یادتون باشه که اگه با کاربران خود رفت و امد داشته باشین ، اونا خودشون به شما لینک میدن ، پس کاربران و مخاطبان سایت خود ، احترام بذارین و با اونا رفت و امد کنین.

بک لینک در علم نامه ازاد ویکی پدیا اینطور تعریف شده “بک لینک به عنوان لینکایی شناخته میشه که هر صفحه در وب به سایت و یا یک صفحه مخصوص فرستاده شه. بک لینک می تونه از یک سایت باشه و یا یک دابرکتوری

سایت  بکلینک (Backlink) رو با مثال تعریف کنین:

بک لینک  و یا در زبون اصلی خود Backlink به معنای پیوندهای پشتوانه. به عبارت راحت تر بک لینک یعنی لینک سایت شما در بقیه سایتا و وبلاگها.

شما شاید روزانه چندین بار از گوگل  سایتا رو طبق اعتبار اونا در دنیای وب منظم می کنه و مهمترین راه واسه اینکه گوگل بدونه کدوم سایت دارای اعتبار و اهمیت بیشتری نسبت به بقیه هست نگاه به عواملی مثل تعداد بک لینکای سایتا می کنه. پس با خرید بک لینک رتبه شما به نسبت رقبای شما در نتایج جستجو بالاتر رفته و می تونین ورودی بیشتری از نتایج جستجوی گوگل دریافت کنین.

به نظر من٬ بک‌لینک یعنی لینک‌هایی که یک سایت دیگه به سایت شما می ده و یا شما با راه حل‌های خاصی که بعضی از اونا رو در بخش لینک بیلدینگ یک ادمین می تونین ببینین٬ می‌گیرید. حالا این بک‌لینکا می تونن از سایت‌های در ارتباط و نامربوط باشن و یا اثر مثبتی روی سایتتون داشته باشن و یا حتی باعث افت رتبه اون شن.

بی شک خرید بک لینک باعث افزایش اعتبار شما پیش گوگل می شه .

نشونه‌های بک لینک خوب و بد چیه؟

در یک کلام میشه گفت لینکی که شما خواسته گذاشتن اونو کرده باشین لینک خراب و لینکی که کاربران به میل خود میگزارند لینک خوب گفته میشه. چرا؟ چون زمانی که شما جهت گذاشتن لینک خود پول پرداخت می کنین توقع دارین که لینک شما در تموم صفحات نشون داده شه، کلمه کلیدی مهم سایت شما لینک شه، Dofollow باشه و … پس از نشونه‌های لینک بد میشه به:

باید اینم بگیم که اگه در موارد بالا لینک شما Nofollow باشه، هیچ آسیبی رتبه سایت شما نخواد دید.


بک لینک Nofollow و Dofollow چیه؟

لینکهای Nofollow لینک هاییه که در rel اون مقدار Nofollow باشه، مثل

<a href=”https://www.tehd.ir” rel=”nofollow”>تهران دیزاین</a>

زمانی که شما لینک سایتی رو به این حالت قرار بدید، روبات گوگل از شکستن پیج رنک شما روی این لینک خروجی جلوگیری میکنه و خیلی آسون می تونین تبلیغات متنی به شکل نوفالو در سایت خود قرار بدید. و اما لینکهای Dofollow یا Follow… این مورد برعکس نوفالوه؛ اگه لینکی مقدار rel اون Nofollow نبود، Dofollow یا Followه و نیاز نیس مقدار Dofollow و Follow رو در rel قرار بدید.