بهینه سازی سایت (Search Engine Optimization)، به روش ها و تکنیکایی گفته می شه که شما می تونین روی یک سایت اجرا کنین تا باعث افزایش ترافیک، رتبه و نمایانی اون سایت در صفحات نتایج یک موتور جستجو شه. وقتی که شما سایت خود رو بهینه سازی می کنین، شانس بیشتری پیدا می کنین تا در نتایج بالای یک موتور جستجو ظاهر شید. فرایند بهینه سازی شامل تکنیکا و روشای بسیاریه که در مورد خود سایت و یا وبسایتایی که از نظر محتوایی شبیه سایت شما هستن، صورت میگیره.

بهینه سازی سایت

استفاده درست و درست از روشای بهتر کردن سایت که به بهینه سازی کلاه سفید (White Hat SEO) موسوم هستن، به شما کمک می کنه که سایت خود رو در نتایج بالای یک موتور جستجو به مدت طولانی قرار بدید. بالطبع، این موضوع به افزایش ترافیک و تولید رتبه بهتر و بالاتر سایت شما منجر میشه. روبروی، نبود استفاده درست از روشای بهینه سازی استاندارد، باعث می شه تا سایت شما رتبه فعلی خود رو هم از دست داده و حتی باعث حذف شما از نتایج فهرست شده در یک موتور جستجو شه.

1.تحقیقات روی کلمات کلیدی (keyword research)

کلمات کلیدی
با استفاده از امکانات google adwords میشه کلمات مهمی که در مورد کاری در ارتباط  search  بالایی دارن رو انتخاب کنیم و از اون واسه استفاده کنیم البته باید اینم بگیم که به این نکته توجه شه که کلمات کلیدی باید مناسب و با هوشمندی انتخاب شه و بشه رنکینگ سایت رو با اون بالا نگه داشت. از عوامل مهم در انتخاب کلمات کلیدی میشه به موارد زیر توجه کرد.
1.میزان search
2.رابطه با متن
3.میزان رقابتی بودن کلمات
4.تجاری بودن کلمات
5.اگه کلمات انگلیسی مورد نیاز بود از ترکیبات فارسی – انگلیسی استفاده شه.

Keywod ,description, url.2

بهینه سازی تجارت الکترونیک
با استفاده از این امکانات -Keywod ,description, url- میشه متن و یا عکس رو بهینه کرد.  قسمتای مختلف cms مهریاسان دارای تب اختیاراته که میشه در اون از امکان درج دسکریپشن و کلمات کلیدی مناسب و یا url در ارتباط استفاده کرد . url: آدرس مجازیه بعد از دامین  میشه از کلماتی استفاده کرد که هم از نظر کاربر مناسب باشه وهم از نظر بهیه سازی مناسب باشه.
Description: جمله کوتاه و با معناییه که معرف خدمات و با اجناس و… باشه و از کلمات کلیدی تشکیل می شه و گذاشتن نقطه  درانتهای اون  واجبه.
Keywod : کلمات کلیدی مهم ترین ترکیبات که در مورد کاری شرکت می تونه استفاده شه و مناسبه که تا3 یا 4 کلمه باشه.

3.ساختن landing page

landing page

یکی دیگه از مواردی که میشه در بهینه سازی مورد استفاده بگیره اینه که واسه هر یک از کلمات کلیدی صفحه جداگونه در نظر گرفت تا در search متفاوت بشه بازده بیشتری داشته باشه.

4-بهینه سازی تصاویر  alt , name , size , title

بهینه سازی تصاویر

واسه بهینه سازی تصاویر باید به موارد زیر توجه کرد
اندازه و اندازه عکس: باید قبل از آپلود کردن عکس اندازه اون متناسب باشه واندازه اون رو در ادیتور cms  تغییر  ندین.
جمله جانشین : میشه واسه بهیه سازی عکسا از متن جانشین استفاده کرد تا زمانی که متن هم search شه عکس هم نشون داده شه/ هرچه وضوح عکس بیشتر باشه search  بالاتری داره.
 url:واسه عکسا میشه از url استفاده کرد و بعد از دامین نام مناسبی واسه عکس انتخاب کرد ضمنا موقع آپلود کردن عکس اگه از عکسایی که نام متناسب با عکس دارن استفاده شه در بهینه سازی اون مناسب تره.

title : واسه تصاویر تایتل مناسبی بنویسید که هم توضیح مناسبی در مورد تصویر باشه هم شامل کلمات کلیدی باشه.

5.اهمیت به روز رسانی سایت

به روز رسانی سایت
به روز رسانی مطالب و مقالات و ضمنا اخبار سایت میشه در مسائل بهینه سازی موثر باشه . اگه مقالات واخبار مربوط به زمینه کاری باشه می تونه متن کلمات در ارتباط رو به صفحه مورد نظر لینک دهیم.ضمنا به روز بودن مطالب و عکس و اخبار باعث بازدید بیشتر سایت و رنگینگ بالا تر می شه.

6.تبادل لینک با سایتای مفید وپربازدید

تبادل لینک

میشه با سایتای پربازید که رنکینگ بالایی دارن تبادل لینک کرد واین امر می تونه یک طرفه به یک طرفه /یک طرفه به چند طرفه / چند طرفه به چند طرفه باشه . میشه واسه تبادل لینک شرایط به خصوصی انجام کرد.به طور مثال:
1.تبادل لینک با سایتی که رنگینگ بالاتری داره
2.صفحه تبادل اتوماتیک نداشته باشن.
3.از منو در صفحه اصلی به صفحه تبادل لینک رابطه وجود داشته باشه.

7.جذابیت و رابطه محتوای صفحات جهت افزایش دقیقه حضور فرد

سئو
اگه کاربران بی هدف  و فقط از راه تبادل لینک وارد سایت شما شن میشه با جذابیتای گرافیکی و محتوایی مدت زمان بازدید کاربر رو از سایت بالا برد و کاربران رو تشویق کرد از صفحات داخلی هم بازدید کنن.پس جنبه  گرافیکی و محتوایی عامل خیلی مهمی در مدت زمان حضور بازدید کننده در سایت داره.