فروش بک لینک

در طراحی سایت الان بحث بک لینک به دنبال سئو از مهمترین نگرانی ها در دنیای اینترنت به حساب میاد. ضمنا روش مناسبی واسه بازاریابی اینترنتی در مبحث تجارت الکترونیکه. در این مقاله می خواهیم بگیم بک لینک چیه و در بهینه سازی سایت چقدر مهمه . در اول به تعریف بک لینک می پردازیم بک لینک به پیوندهای گفته میشه که از سایتهای دیگه به سایت شما داده میشه ، زمانی که از سایت خود به سایت دیگه پیوند میدهید، سایت مقابل از سایت شما بک لینک دریافت کرده.

فروش بک لینک

گوگل به بک لینکا طبق میزان محبوبیت و تعداد اهمیت میده هر گونه بک لینک به صفحات شما در سایت‌ها و صفحات دیگه که به وسیله موتور‌های جستجو پیدا شه بک لینکه. سایتایی که بک لینک طبیعی ،زیاد دارن و ضمنا محتوای جدید و منظم قرار می دن رتبه خوبی دارن.

توجه داشته باشین که بک لینک رو نمیشه از سایتهای با پیج رنک بالا خرید چون گوگل و بقیه موتورهای جستجو قوی خیلی آسون سایتهایی که جهت کسب رتبه بهتر در جستجو اقدام به خرید بک لینک میکنند رو شناسایی کرده و از رتبه اونا میکاهد. البته باید اینم بگیم که اگه مایلید در یک سایت تبلیغات متنی بدین، با Nofollow سازی بک لینک می تونین دیگه نگران بوجود اومدن مشکلی واسه سایت خود نباشید.

در طراحی سایت ایجاد مطالب جدید و مفید کاربران رو  به قرار دادن لینکاتون در بقیه وبلاگا و وب سایتا می کنه پس می تونین از شبکه های اجتماعی واسه بک لینک  بیلدینگ سالم استفاده کنین. از نشونه‌های بک لینک بد میشه به موارد زیر اشاره کرد:

فروش بک لینک

√ لینک شدن کلیدی سایت: مثلا اگه سایت در مورد سئو هست، در همه جا به کلمه سئو لینک میشه، این لینک غیره طبیعی و بد گفته میشه، چون کاربران معمولا اینجور کاری نمیکنند مگه اینکه پولی دریافت کرده باشن.
√ لینک شدن سایت در تموم صفحات سایت: اینم یکی از مواردیست که باعث میشه بک لینک به بک لینک بد تبدیل شه، چون کمتر مدیر سایتی حاضر میشه لینک کسی رو در تموم صفحات سایت خود قرار بده مگه اینکه پولی دریافت کرده باشه.
√ لینک شدن صفحه اصلی سایت: اگه همه به صفحه اصلی شما بک لینک بدن و به مطالب سایت شما بک لینک ندهند جای نگرانیست، چون این مورد هم باعث میشه بک لینک به بک لینک بد تبدیل شه.
√ لینک شدن سایت شما در سایت نامربوط به موضوع سایت: معمولا کاربران در سایت خود لینکهایی رو قرار می دن که با موضوع وبلاگشون در ارتباط باشه، اگه موضوع سایت شما در مورد بهینه سازی سایت باشه و در اون سایت اسب فروشی رو لینک کنین، طبیعی ست که بک لینک بده.
√ لینک شدن سایت در سایتهای کپی بردار و بی کیفیت: همونطور که سایتهایی بی کیفیت خودشون کیفیت زیادی ندارن، لینکهایی که از اونا به سایت شما ارسال میشه بده و اگه اون سایتها اسپم باشن حتی باعث میشه در شرایطی به رتبه سایت شما آسیب برسونه.

فروش بک لینک

√ لینک شدن سایت به شکل مخفی: لینکها رو قرار می دن تا کاربران ببینند و از اون استفاده کنن، ولی زمانی که لینک  مخفی باشه و قابل نمایش نباشه، Backlink غیره طبیعیه.

تبادل لینک جهت از یاد بک لینک اگه به شکل Nofollow نباشه، امکان بروز مشکل به احتمال قویه ولی اگه دو طرف لینکها رو به شکل نوفالو تغییر بدن مشکلی از این واسه برایتون پیش نخواد اومد.در مقاله لینکای nofollow و dofollow می تونین با nofollow و dofollow آشنا شید.
باید اینم بگیم که در طراحی سایت اگه در موارد بالا بک لینک شما Nofollow باشه، هیچ آسیبی رتبه سایت شما نخواد دید.توجه داشته باشین که موتورهای جستجو خوب رابطه بین سایت شما و کلمات کلیدی و عبارت کلیدی منتخب شما رو تشخیص داده و از این راه به وسیله بک لینکای با ارزش و مربوط به پیج رنک بالایی که به شما پیوند می شن،حمایت می شید.

مزرعه لینک و مزرعه محتوا چیه؟

مزرعه لینک Link Farm و مزرعه محتوا Content Farm

ایجاد مزرعه لینک Link Farm و مزرعه محتوا Content Farm از روشای سئو کلاه سیاهه که موتورای جستجوگر با اون مقابله می کنن.

مزرعه لینک (Link farm) چیه؟

به گروهی از وب سایتا که به شکل پیا پی به همدیگه لینک گروهی می دن مزرعه لینک (Link farm) گفته می شه. اما به بعضی از سایتا که شرایط زیر رو داشته باشن هم لینک فارم می گن.

Manual link farm (مزرعه لینک دستی): بعضی از سایتا که بیشتر سایتای خرید و فروش  بک لینک هستن واسه کسب درآمد بیشتر شروع به فروش لینک انبوه یا قیمت پایین می کنن، وب مستران ایرونی هم که از خدا خواسته به دنبال خر مرده می گردن تا نعلش رو بکنن شروع به خرید لینک از اینطور سایتا می کنن پس پس از مدت کوتاهی سایت فروشنده لینک ۱۰۰ا لینک بی کیفیت به سایتای غیر مربوط به موضوع سایت خود داره، در اینجاست که پدیده Link farm به وجود میاد و سایت اسپمر پس از شناخته شدن به وسیله موتورای جستجوگر جریمه می شه.

Non-manual link farm (مزرعه لینک غیر دستی): بدیش اینه در این مورد سئو کاران مقصرند:)، بعضی از سئوکاران سودجو جهت بالا بردن رتبه سایتای طرف قرارداد خود شروع به ایجاد صفحات غیر در ارتباط در  دیگه سایتا می کنن و لینک خود رو در اونا قرار می دن، این لینک بیلدینگ ماه ها ادامه پیدا می کنه و رتبه سایت لینک دهنده کمتر و رتبه سایت لینک گیرنده بیشتر می شه تا هنگامی که گوگل تشخیص میده که این سایت اسپمر و Link farmه، پس پس از تشخیص هم رتبه سایت لینک گیرنده و هم رتبه سایت لینک دهنده روبروی خطر قرار میگیره.

نکته: دریافت لینک چه به طور دستی و چه به طور غیر دستی از سایتای لینک فارم خیلی به وضعیت سئو سایت و رتبه سایت آسیب زده و باعث پنالتی سایت می شه. اگه فهمیدین که کسی از سایت لینک فارم به شما لینک داده و اون رو حذف نمی کنه بهتره تا با استفاده وسیله Disavow backlinks اونا رو به گوگل report کنین.

مزرعه محتوا (Content farm) چیه؟

سایتای مزرعه محتوا سایتایی هستن که به شکل دستی و یا غیر دستی شروع به تولید محتوای غیر استاندارد، تکراری و بی کیفیت می کنن. محتوای اینطور سایتا که در ایران هم کم نیستن معمولا به وسیله رباتای خبرخوان تولید می شن. سایتای مزرعه محتوا پس از شناسایی به وسیله موتورای جسجتوگر جریمه و معمولا پنالتی می شن.

مزرعه لینک Link Farm و مزرعه محتوا Content Farm از نگاه موتورای جستجوگر

کلا هم سایتای Link farm و سایتای Content farm از نظر موتورای جسجتوگر در دسته سایتای اسپم قرار می گیرن. شاید موتورای جستجوگر مانند: Bing, Yahoo, Baidu, Yandex, Duckduckgo.com درک زیادی از اینطور سایتا نداشته باشن (طبق تجربه شخصی) اما گوگل شدیدا با سایتای اسپم مخالفه و پنالتی میکنه.

شناسایی سایتای اسپمر در ایران

کلا در سطح اینترنت ایران سایتای اسپم زیادی وجود ندارن (به نسب وب سایتای چین، هند و آمریکا). بیشتر سایتای اسمپر ایرونی تشکیل شده از وب سایتای Feed خوانیه که محتوایات و لینکای دیگه سایتا رو کپی می کنن.