بک لینک در کلمه به معنی لینکهای پشتیه اما به بیان بهتر به لینک سایت شما در وبسایتهای دیگه بک لینک گفته میشه. سایتهای زیادی در اینترنت وجود دارن که به شما بک لینک رایگان می دن اما پیشنهاد ما به شما اینه که از این سایتها استفاده نکنین.

چون نه تنها این بک لینکها رتبه سایت شما رو بالا نمیبرند بلکه احتمال پنالتی شدن یا پایین آوردن رتبه شما هم هست. معمولا این سایتها فقط پیج رنک بالایی در گذشته داشتن و بازدید یا ارزش زیادی ندارن.  هرچه تعداد لینکهای خارجی یک صفحه یا سایت بالا برود; ارزش اون سایت یا صفحه کمتر و کمتر میشه. با مراجعه به یکی از این سایتها متوجه می شید تنها فردی نیستین که قصد گرفتن بک لینک از این سایتها رو دارین و صدها یا هزاران لینک به وسیله افراد دیگه ایجاد شده.

انواع بک لینکا

وبلاگی

همونطور که از اسمش پیداست به لینک شما در وبلاگها گفته میشه که به یه جور sub domain واسه دامنههای اصلی یعنی همون سرویسهای وبلاگدهی هستن.

روش گرفتن بک لینک از وبلاگها

یه سری از آدما تصور میکنند که اگه تبادلی بکنن; باعث کاهش ارزش سایت خودشون میشه. این موضوع رو در نظر بگیرین که تبادل کردن بهتر از نداشتن اون بک لینکه. ضمنا وبلاگی واسه تبادل پیدا کنین که رتبهاش با سایت شما برابری کنه.

تبادل یا خرید از مدیر وبلاگ: معمولا در وبلاگهای پربازدید یک بخش با عنوان تبلیغات ایجاد شده.

شرکت در انجمنهای وبلاگ

شرکت در بحثها و گفتگوها

اجتماعی

بک لینک اجتماعی به لینک شما در شبکه های اجتماعی مختلف گفته میشه. معمولا تصور از شبکه های اجتماعی تنها فیسبوک و توییتره اما اینطور نیس. سایتهایی که تخصصی تر به امر شبکه سازی پرداخته ان رو هم میشه جزو شبکه های اجتماعی عنوان کرد.

مسنجرا

در گذشته که مسنجری مثل یاهو مسنجر وجود داشت; از این نوع خیلی استفاده میشد. الان با ورود گوشیهای هوشمند، دیگه دوره اون رسیده که کار و کاسبی خود رو با این مسنجرها ترکیب کنین.

تلگرام

تلگرام محبوبترین مسنجر در بین ایرانیانه. امکاناتی که میشه از اونا واسه لینک گرفتن استفاده کرد:

  • – کانالها شخصی و عمومی
  • – سوپر گروهها
  • – ارسال پیام و لینک خود به شکل تک به تک به افراد حاضر در دفترچه تلفن شما
  • – ساخت ربات تلگرام

 معرفی آفلاین

به لینکهای شما در محیط سیستم عاملها; بروشور یا کارتهای ویزیت بک لینک آفلاین گفته میشه. حتی اگه فرد آفلاین باشه; زمانیکه آنلاین شد از لینک شما استفاده می کنن که باعث معرفی سایت یا برند شما به بقیه میشه.

استفاده از اپلیکشینا

به لینک شما در اپلیکیشنهای موبایل بک لینک اپلیکیشنی گفته میشه. این بک لینکها به فروشگاههای اپلیکیشن داده شده و کاربران باید به اپلیکیشن محبوب خود در این سایتها نظر یا امتیاز دهند.

فعالیت در انجمنا

به لینک شما در انجمنهای گفت وگو بک لینک انجمنی گفته میشه; که در همه موارد هم رایگانه. حتی بعضی سایتهای پر بازدید، با قیمتی پایین و مناسب در انجمنهایشان برایتون بک لینک میزنند.

نظر دادن در بقیه وبسایتا

یکی از رایج ترین و راحت ترین بک لینک هاس; که در بیشتر مواقع رایگانه. میشه اون رو از تموم وبسایتها گرفت و بعضی وقتا حتی احتیاجی به ثبت نام در سایت نیس. در ایران این نوع بک لینکها هنوز جا نیفتادهه. در بیشتر سایتها و وبلاگها نیازه که نظر شما رو مدیر سایت تایید کنه; ولی مدیران سایتها این نوع بک لینک رو اسپم به حساب می آورند.

فروشگاهی

در سالهای گذشته شاهد رشد فروشگاههای اینترنتی و جا افتادن فرهنگ این نوع خریدها در ایران بوده ایم. در بین هر ۱۰ سایت برتر کشور یک مغازه دیده میشه.شاید واسه شما جالب باشه که چطوری میشه از یک سایت فروشگاهی بک لینک گرفت! راه اصلی این نوع بک لینک، ارائه یک محصول حتی بعضی وقتا به شکل ظاهری فقط در جهت گرفتن بک لینک و ایجاد یک پست در سایته.