آموزش ساخت بک لینک

در این مقاله می خواهیم یک آموزش ساخت بک لینک  (How to Build Backlinks) رو واسه شما ارائه دهیم ولی در اول باید تعریفی از معنای بک لینک و بک لینکای مفید و غیر مفید داشته باشیم.

پس از گذشت زمانهای طولانی از به وجود اومدن اصطلاحاتی مثل  لینک و بک‌لینک و چیزهای دیگه در سئو٬کمتر در وب فارسی به معنای دقیق اونا توجه شده و بعضی وقتا اونا رو با چیزهای دیگه اشتباه گرفته‌ایم.یکی از این مفاهیم٬ بک‌لینکه که تعریف اون در بین مدیران سایت‌ها و شاید بعضی مشاورین سئو کمی با اون چیزی که در واقعیت هست فرق داشته باشه.
اون چیزی که که از سرچ کلمه بک لینک (Backlink) در گوگل به دست می اید به شکل زیره
Backlink:an incoming hyperlink from one web page to another website
و برابر با تعاریف ویکی پدیا،بک لینک به این شکل شناخته می شه: بک‌لینک یک لینک خروجی از یک صفحه به صفحه دیگره.هرچه بک‌لینک بیشتری به سایت شما روونه شه٬سایتتون محبوب‌تر هستش.
بک‌لینک یعنی لینک‌هایی که یک سایت دیگه به سایت شما می ده و یا شما با راه حل‌های خاصی که بعضی از اونا رو در بخش لینک بیلدینگ یک ادمین می تونین ببینین٬می‌گیرید.حالا این بک‌لینکا می تونن از سایت‌های در ارتباط و نامربوط باشن و یا اثر مثبتی روی سایتتون داشته باشن و یا حتی باعث افت رتبه اون شن.
بک‌لینکای مفید
بک‌لینکایی که به شکل طبیعی به وسیله نویسنده/مدیر سایت به سایت شما با یک متن و عبارت در ارتباط به سایت شما ایجاد شده باشن بک‌لینک خوب نامیده می‌شه.این بک‌لینکا نباید از سایت‌های اسپم بیان٬نباید تعداد لینک‌های خروجی اون سایت خیلی زیاد باشه٬نباید از سایتی با اعتبار خیلی پایین که مثل اسپمه بیاد٬ نباید سایت لینک دهنده با سایت شما از نظر رابطه موضوعی خیلی ناشناس باشه و فاکتورهای دیگری که مهم‌ترین اونا موارد اشاره شده بود.

بک‌لینکای مضر

روزانه خیلی از سایت‌های اسپم به دنیا میان و با دریافت و ایجاد لینک‌های غیرطبیعی و اسپم به نتایج بالای گوگل میان و بعد پنالتی می‌شن!بک‌لینک‌های مضر اونایی هستن که از سایت‌های نامربوط هستن٬
دارای تعداد لینکای خروجی خیلی زیادند،از سایتایی با IPایی که اسپم شناخته شدن هستن،anchor text شما رو خیلی تکرار کرده ان و خودشون تولید محتوا نمی کنن.
مواردی هم هستن که در کیفیت بک لینکا موثر ان مثل:
تعداد لینکای داخل صفحه،پیج رنک اون صفحه،دریافت لینک از سایتای کشورتون،relations،Anchor text،domain authority،page authority و ….
حال می خواهیم به این موضوع بدیم که چطوری بک لینکای سریع و قوی بسازیم.
1.اولین روشی که به شما معرفی می کنیم،روش لینک سازی در guest book(دفترچه مهمان)هاست که در
قسمت کامنت اون باید عبارت inurl:/?agbook=addentry رو ثبت کنیم.با این جست و جو می تونین
دفترچه مهمانایی رو پیدا کنین که آسون اجازه می دن شما لینک خود رو در اون سایت ثبت کنین و سیس اون سایت هم لینک شما رو ثبت می کنه که این،همون بک لینکه.

2.روش بعدی که به شما معرفی می کنیم،ثبت سریع لینک در Directoryهاست.
اول در قسمت کامنت می نویسیم:
Inurl:/addurl.php “directory”
گزینه هایی که واسه شما می آورد دایرکتایی هستن که شما می تونین به اصطلاح لینک خود رو در اون ثبت کنین و بک لینک بسازید.

3.روش راحت ی بعدی که بتونین بکار بگیرین،استفاده از سایتای wikiه مثل ویکی پدیا.
شما با تایپ عبارت inurl:index.php?title=main_page با سایتایی روبرو می شید که ویکی هستن و با ورود به اونا می تونین لینک سازی کنین.

4.سرویس بعدی Pingها هستن که خیلی هم زیادند که شما می تونین محتوای جدید خود رو به گوگل پینگ کنین.
اما اول مبحث مهم indexing رو توضیح می دیم.بیشتر شکایت کاربران اینه که می گن گوگل سایت یا صفحات اونا رو خوب ایندکس نمی کنه! گوگل با اینکه سایت خیلی بزرگیه و دارای ایندکس بسیاریه،ولی تموم صفحات رو نمی تونه سریع ایندکس کنه به ویژه صفحات داخلی سایتای تازه کار رو!
پس شما می تونین از پینگا استفاده کنین که هر کدوم از این سایتا صفحه ای رو واسه شما می آورد که شما می تونین اون صفحه رو پر کنین و لینک سازی انجام بدین .

5.روش دیگری که می تونین سایت یا بلاگ خود رو به این سایتا بفرستید و بک لینک بگیرین،تایپ این عبارته:
Inurl:/submit.php intitle: “submit link”است که پس از اون با سایتایی روبرو می شید که می تونین با ورود به هرکدام url وtitle خود رو ثبت کنین و رایگان در سایتا عضو شید و بک لینک بگیرین.این روش خیلی راحت س! و با این نوع سرچ می تونین براحتی به حدود 200 سایت دسترسی پیدا کنین.

6.روش بعدی تکنیک Rss directoryه.
یکسری سایتا هستن که میتونیم Rss(خروجی)سایت خود رو به اون معرفی کنیم.به محض اینکه مطلبی جدید در سایت بنویسیم،همون لحظه اطلاعات ما وارد این نوع سایتا می شن و به عنوان یک بک لینک ثبت می شن.
بیشتر این سایتا این روزها خیلی فعال ان ولی بعضی از اونا دیگه از کار افتادن.

7.روش بعدی social book markingا هستن.اگه سئوکار باشین،قطعابا این سایتا آشنایی دارین.اینا سایتایی هستن که میتونیم در اونا عضو شیم و لینک بلاگ پستمان رو قرار دهیم و مردم در اون سایت می تونن ما رو لایک کنن،کامنت بذارن و …
این سایتا از دید گوگل خیلی اعتبار دارن.یکی از معروف ترین این سایتا reddit نام داره.که می تونین در این سایت در قسمت submit link اون،لینک خود رو ثبت کنین.
باید این نکته رو بدونین که در برخورد با این سایتا باید با احتیاط رفتار کنین و فقط روزی 2 یا 3 بک لینک بسازید.
ضمنا لینک سازی در بلاگا هم یه جور ساخت بک لینکه.

اینا ازجمله روشای ساخت بک لینک بودن که شما  با ثبت لینک خود در سایتی،می تونین باعث شید اون سایت هم لینک خود رو در سایت شما بزاره و عمل بک لینک انجام شه.

لینکای نوفالو واسه سئو بد هستن؟

خیلی از آدما فعال در سئو لینکای نوفالو رو واسه سئو بد میدونن. این لینکا به اون اندازه که به وسیله اونا گفته می شه، بد هستن؟ جواب این سوال نهه و شاید خیلی ازتون رو غافلگیر کرده. در ادامه به این مسئله می پردازیم که چرا این افراد در اشتباه هستن.

بک لینکا

نویسندگان در شروع مطالب خود سعی می کنن که در جمله ای کوتاه در اول، حال و هوای ماجرای کتاب رو توضیح دهند. در لینک دهی به مطالب هم همین ماجرا برقراره. متن لینکا بیان کننده موضوعیت صفحه.

اول از همه اینکه لینکایی خوب هستن که طبیعی بوده و طبق تکنیکای کلاه سفید به دست اومده باشن. این جور لینکا اشاره به صفحه دیگری دارن و محتوای اون رو تایید می کنن.

مثلا اگه ما همین جا به سایت دیگری لینک دهیم، به گوگل و بقیه موتورهای جستجو اعلام می کنیم که مطالب اون لینک، با این صفحه در رابطه بوده و دارای محتوای با ارزشیست.

این جور لینکا باعث افزایش پیج رنک اون صفحه شده و در نتایج جستجو هم رتبه بالاتری رو کسب می کنن. موتورهای جستجو با استفاده توانایی خود قادر به شناسایی فرمت این جور لینکا هستن.

این مسئله چطوری واسه سئو می تونه بد باشه؟

سوال با هوشمندی ایست. در بعضی مواقع، نویسنده مطلب لینک رو با تگ نوفالو در کد اون منتشر می کنه. این تگ به موتورهای جستجو اعلام می کنه که امتیاز صفحه رو به اون لینک انتقال ندهند.

این عمل به کام خیلیا خوش نمیاد. هدف از نوفالو کردن لینکا، جلوگیری از اسپم کردن افراد در لیست کامنتا و دیگه قسمت هاست. بعضی مواقع هم این سیستم باعث فالو نشدن حتی صفحات معتبر هم می شه.

چطوری یک لینک نوفالو می تونه اثر مثبت داشته باشه؟

اول از همه اینکه فالو یا نوفالو بودن یک لینک باعث موفقیت یا شکست در سئو نمی شه. سئو خارجی سایت در دراز مدت اثر گذاره. یک لینک نوفالو هم اینجا هیچ اثر واقعی روی پیج رنک نخواد گذاشت.

دوم اینکه این لینکا کارکردای مثبتی هم دارن. اونا باعث هدایت کاربران به سایت شده و پس سئو سایت پیشرفت پیدا میکنه.

مهمتر از همه اینکه این لینکا نوفالو باعث آگاهی کاربران از وجود سایت شما می شه. اگه کاربری لینک شما رو در سایتی ببینه، اونا در ظاهر نمی تونن متوجه فالو یا نوفالو بودن اون بشن. اونا فقط لینکا رو به عنوان دریچه جدید از مطالب میبینن.

اونا با استفاده از این لینکا وارد سایت شما شده و در صورت با ارزش بودن محتوای اون، به مطالعه دیگه قسمتای سایت شما پی پردازند. این درگیر شدن کاربران با سایت، احتمال خرید اجناس یا خدمات شما رو افزایش میده.

با استفاده از وسایل مناسب، سئو رو آسانتر کنین

داشتن یک راه حل سئو مناسب نیازمند فعالیت خیلی زیادیست. ابزارهایی در این مورد وجود دارن که کار شما رو در لینک سازی آسانتر می کنن.

یکی از بهترین وسایل بررسی لینکای سایت شما و رقبایتون، وسیله Open Site Explorerه. با استفاده از این وسیله ارزش لینکاتون گزارش شده و فالو یا نوفالو بودن اونا به اطلاعتان می رسه.