نکاتی که در بهینه ساز هر سئو کار باید حتما بداند

تعرفه بهینه سازی سایت

در بهینه سازی سایت بعضی موارد هست که باعث اختلاف در تعرفه بهینه سازی سایت می شه . مثل اونا میشه به موارد زیر اشاره کرد :

۱) میزان چگالی کلمات :

میزان چگالی کلمات همون میزان بازدید کلمات در ماه که مشخص کننده میزان بازدید کلمه به وسیله موتور جستجوه بعضی کلمات دارای میزان بازدید بیشتر و پس نگاه بیشتر و جستجوی بیشتر هستن که باعث می شه جستجو در اون کلمه بیشتر شه . جستجوی بیشتر در اون کلمه باعث می شه سایت هایی که در جستجوای اول دیده می شن دارای رقابت بیشتری با همدیگه هستن و کلا پیش از اونکه سایت در صفحه اول نگاه شه ثبت این سایت و هم ارتقاء رتبه سایت در کلماتی که دارای میزان بازدیدای بیشتری باشن نیازمند دید نمودن زمان و رعایت نکات بیشتر در بهینه سازی سایت ه .

۲) میزان عمومی و یا خصوصی بودن کلمات :

هر چی کلمه عمومی تر باشه دارای بازدید بیشتریه مثل کلمه خرید ، فروش ، شرکت بهینه سازی سایت تیوا انتخاب این کلماتی به اینطور رو اصلا به کارفرمایان محترم پیشنهاد نمی ده چون انتخاب این کلمات شامل تموم افرادیه که در حال جستجوی خرید ملک  ، خرید اتومبیل و یا … ه پس حتی در صورتیکه افراد با در نظر گرفتن هزینه های بیشتر در گزینه های برتر موتور جستجو گوگل قرار گیرند بازدیدی که از سایت او صورت می پدیرد ” بازدید کننده با هدف پایانی نبوده و تنها جزء قسمت کمی از اون می تونه با هدف بهینه سازی سایت مورد نظر باشه .

۳) تعداد کلمه ها در عبارات جستجو شده :

هر عبارتی که کارفرما به شرکت بهینه سازی سایت تیوا ارائه میده دارای تعدادی کلمه مثلا در صورتیکه کارفرما تقاضا کننده عبارت خرید ملک در بابل باشه ، این عبارت از ۴ کلمه تشکیل شده که به این عبارت،عبارت ۴ سیلابی گفته می شه . هر چه تعداد کلمات در یک عبارت کمتر باشه ، عبارت نامبرده دارای رقابت بیشتر و پس دارای تعرفه بیشتره و این در حالیه که ممکنه یک عبارت دو سیلابی دارای میزان بازدید کمتری نسبت به یک عبارت دو سیلابی دیگه باشه .

طبق چیزی که اشاره شد شرکت تیوا واسه تعرفه بهینه سازی سایت های کارفرمایان محترم  متناسب با هر کلمه کلیدی مورد سفارش کارفرما دارای تعرفه خاص خوده پس در صورتیکه شما بازدید کننده محترم تقاضا کننده بهینه سازی کلمات مشخص خود می باشین جهت آگاهی از قیمت دقیق کلمات در نظر خود می تونین با کارشناسان ما تماس بگیرین .

روش هاي انتخاب درست دامنه

اینم بخونین:   خدمات بهینه سازی سایت

انتخاب دامنه:ثبت دامين اولين قدم واسه راه اندازی يک وب سايت ميباشد. پس در انتخاب دامين مناسب دقت لازم رو بنماييد.ما امکان ثبت دامين با پسوندهای جورواجور رو واسه شما فراهم کرده ايم. شما ميتوانيد دامين مورد نظر خود رو از يک سال تا پنج سال ثبت نماييد.

بهتره در انتخاب دامین مناسب موارد زیر رو مورد توجه داشته باشین…
کوتاه بودن نام دامين:
کم تعداد بودن حروف يک دامنه از چند دید مورد اهميته . دامنه کوتاه بياد ماندنی هستن و خود باعث تبليغ دهن به دهن آدرس وب سايت شما می شه و تايپ تند و کاهش سوء استفادهای احتمالي از دامين رو در بر دارن . نکته اخر اينکه که موتورای جستجوگر به دامينهای کوچیک بيشتر بها می دن .
مثال : www.iranart.com خيلی بهتراز دامين www.iranianartgallery.comه.دامنه يک کلمه ای :
بهتره يک دامنه از يک کلمه با معنا تشکيل شده باشه . اما پيدا کردن چنين دامنه هايی سخته چون به سرعت رزرو می شن (به ویژه .com) اين مسئله در دامينای .ir کمتره .
مثال : www.best.comدامنه انتخابی با معنا باشه :
اين مورد از سه نظر خوبه اول به ياد ماندنیه دوم معرف فعاليت شماست و سوم موتورهای جستجوگر به اون بيشتر بها می دن.
مثال : www.host.comمربوط به فعاليت :
بهتره دامين شما با نام شرکت يا فعاليت شما مربوط باشه . در اين صورت هم در موتورای جستجو و هم در نگاه اول معرف فعاليت وب سايت هستش و با تايپ راست اون به نام شما ختم می شه .
مثال : اگه شما در زمينه کتاب فعاليت داريد و حوضه فعاليت شما ايرانه دامنه www.iranbook.com ياwww.book.ir بهترين انتخابه . ثبت دامین با پسوندهای جورواجور پسوند دامين :
پسوند دامين از دید نوع سايت و از دید اعتبار دامين دارای اهميته . دامنهای com. به دلیل پر طرفدار بودن ، از اعتبار بيشتری بهره مند هستن چون بيانگر اين هستن که اين دامنه با سابقه تره و ثبت کننده اون زودتر به ثبت اون اقدام نمودهه . در کشورای مختلف بعد از پسوندای معروف com. org. net. پسوند کشور شون از جايگاه بالايی برخورداره . در کشور ما ir. پسوند ملیه و از دو دید اهميت داره يک : دامينهای جالب رزرو نشده در اون بيشتره دوم : احتمال حک دامين و از دست رفتن دامين در اون کمتره . بهتره براي سايتهای ملی و داخلی از دامنه .ir و واسه امور بين المللی از دامنهای .com .net .org استفاده شه .
پسوند .com معتبر ترين و پر طرفدارترين پسوند دنيا حساب شده و از نظر ميزان ثبت ، فروش و قيمت گذاری از جايگاه خاص ای برخورداره .
مثال : www.free.com پسوند.com و www.free.ir پسوند ir.
نکته : هرپسوند معمولا مخفف کلمه يا معرف کشوریه مثلا چند پسوند معروف چنين هستن .
com. مخفف Commercial به معناي تجاریه . سايتهايی كه به شكلی به اموری مثل خريد و فروش ، معرفی اجناس ، خدمات و مثل اون مربوط هستن ، از اين پسوند استفاده می کنن . با اینکه الان بسياری از سايتهای همه منظوره هم از نوع .com تعريف می شن.
net. مخفف Network اين نوع دامنه معمولاْ به وسیله شبكه ها (مثل شبكه های آگاهی رسانی، شبكه های اينترنتي و موارد شبیه )كه بیشترْ فعاليت جز تجاری (نه در همه موارد) دارن مورد استفاده قرار می گيرند.
Org. مخفف Organizations اين دامنه معمولاْ به وسیله مؤسسات و سازمانهای جز انتفاعی كه بیشترْ فعاليت جز تجاری دارن مورد استفاده قرار می گيرند.
ir. مخف iran معرف نام کشورمون ايرانه و پسوند ملّیه .دامنه بين المللی :
باتوجه به اينکه وب سايتها هر روز گسترش پيدا می کنن ، معمولا نامهای منطقه ای وخاص مناطق محدود از جايگاه کمتری نسبت به دامينهای کلی و جهانی بهره مند هستن و بهتره دامين لاتين انتخاب شده و از نامهای فينگليش حتي امکان استفاده نشه چون واسه کاربران کشورهای ديگر و موتورهای جستجوگر مفهومی نداره .
مثال : www.iranketab.com که بهتره چنين باشه www.iranbook.comدامنه بی شباهت :
بهتره دامنه هايی رو ثبت نماييم که شبیه سازي نشن. براي اين منظور دامنه تک کلمه ای بهترين گزينه .
مثال : www.sitegraphic.com شبیه www.site-graphic.com يا www.sitegraphics.comاملای آسون:
تعداد زيادی از اسامی دامنه هايی که به طور شفاهی گفته مي شن به درستی نوشته نمی شن . بیشتر مردم از املای انگليسي خوبی بر خوردار نیستن پس بهتره از کلمات با املای آسون استفاده شه . اين مسئله در مراجعات بعدی به سايت شما و تبليغات دهن به دهن خيلی موثره و رقابت رقبای سود جو رو کاهش میده.
مثال : دامنه www.irangate.com دامنهای شبیه www.irangaet.comيا www.irangait.com باوجود اينکه اين دامنه خیلی طولانی نيست و از معنای خوبی برخوردارهستند ولي بیشتر مردم اين آدرس رو به شکل صحيح تايپ نمی کنن و به سايتهای سود جو هدايت می شن .تلفظ زيبای دامنه :
تلفظ زيبای دامين باعث مي شه مردم نام سايت شما رو بهتر به خاطر بسپارند و خريد و فروش اين دامينها هم بيشتر انجام می گيرد . ممکنه يک دامين خوشکل از عدد هم تشکيل شه ولی دلیل انتخاب اون تلفظ زيبای اینه .
مثال : دامنه www.4template.comخط فاصله بين کلمات :
وقتي سخن ازخط فاصله به ميان می آيد اعتبار دامين به يکباره کاهش می يابد ، چون چنين دامينهايی معمولا آزاد هستن و بيشتر واسه سوء استفاده از شباهت اسمی با سايتهای معتبر استفاده می شن. وجز در موارد خيلی خاص توصيه نمی شه.
مثال : www.iran-book.com که بهتره به شکل www.iranbook.com باشه .
چون شما هنگام آدرس دادن هميشه بايد یادآور شويد که بين iran و book خط فاصله .عدد و حروف بين دامين :
بهتره در دامنه از عداد استفاده نشه . استفاده از اعداد اعتبار دامنه رو کاهش داده و احتمال سوء استفاده با دامنهای شبیه رو افزايش میده . اعداد بيشتر به عنوان جايگزين کلمات شبیه استفاده می شه که باعث کوتاهی دامين و زيبايی استيل دامين می شه .
پس جز از موارد خاص بهتره از اعداد صرف نظر کنيم.
مثال : www.iran4u.com ، مخفف شده دامين www.iranforyou.comه .
در مثال بالا عليرقم اينکه دامين از استيل زيبايی در نوشتن بر خوردار شده اما هميشه در بيان شفاحی ، بايد اشاره کرد که for عدد ۴ه و you حرف u که اين خود مسئله بزرگيست و باعث کاهش کيفيت دامين می شه .ترکيب کلمات و حروف به شکل صحيح :
دامنه هاي ترکيبی که از دو يا چند کلمه با معنا تشکيل شده بايد از نظر دستور زبون به شکل صحيح در کنار هم قرار گيرند و جز از موارد خيلی خاص که ترکيب از دو کلمه خاص باشه توصيه نمی شه .

اینم بخونین:   محتوا یا بک لینک؟؟ در بهینه سازی کدام یک موثرتر است؟

نکته : در بعضي از دامنها از s استفاده ميشود . می دانيم که حرف s در آخر کلمات بیان کننده جمعه ولي در بعضی وقتا در دامنها به شکل صحيح استفاده نمی شه .
www.iranbooks.comنمونه ای از استفاده صحيح از s جمعه و www.irans.com نمونه ای از استفاده نابجا از s جمعه .
مثال : www.historyiran.com که صحيح اون www.iranhistory.comه .
البته ممکنه همه اين موارد در يک دامين محقق نباشه ولي هرچه يک نام اينترنتی به موارد اشاره شده نزديکتر باشه ايده آل تره.