بهینه سازی صفحات سایت

زمانی که کاربر واسه جستجو مطلبی به اینترنت مراجعه می کنه موتورهای جستجوگر اقدام به یافتن اطلاعات مورد نظر در بین صدها و شاید حتی هزاران سایت مختلف می کنن. چون نتایج بدست اومده خیلی بالاه کاربر هیچ موقع تموم نتایج رو مورد بررسی قرار نمی ده و ممکنه پس از بررسی نتایج در صفحه اول به صفحه دوم مراجعه کنه و یا صفحه سوم ولی هیچ موقع به نتایج صفحه دهم مراجعه نکنه. پس موقعیت قرار گرفتن یک سایت در صفحات نتایج خیلی مهمه. یعنی هر چه یک سایت در صفحات ابتدایی نتایج بگیره امکان دیده شدن و استفاده از اون سایت زیاد می شه که این مسئله باعث بیشتر شناخته شدن سایت می شه.

سئو

SEO یا Search Engine Optimization فرآیند بهینه سازی یک سایته تا موتورهای جستجوگر اون رو بهتر بشناسن یعنی با پیشرفت کردن جنبه های داخلی و خارجی یک سایت بهترین رتبه بندی ممکن در صفحات نتایج رو گرفت و تعداد بازدیدکنندگان از اون سایت رو بالا برد.

چرا SEO مهمه؟!

  • و مراجعه کنندگانی که با استفاده از کلمات کلیدی مربوط به زمینه کاری شما در حال جستجو در موتورهای جستجو هستن. ()
  • افزایش آمار بینندگان و شما که نتیجه اون افزایش آگاهی و آگاهی از اجناس خدمات شماست و مستقیما” به فروش بیشتر میرسه.
  • واسه شرکت شما
  • برتری جایگاه شما نسبت به رقبای تجاری خود
  • تبلیغات همیشگی، هدفمند، پایدار و خیلی کم هزینه در مقایسه با روشهای دیگه تبلیغاتی واسه اجناس و خدمات خود در سطح ملی و جهانی

 

طراحی سایت

طراحی سایت الان شرکتای بزرگ در فضای مجازی سایتای منحصر به فردی رو طراحی می کنن که نمایانگر برندشونه از آنجایی که کاربران زمانی که به سایت با شکل و صورت خاص روبه رو می شن بیشتر تحت اثر متنا و شعارهای سایت قرار می گیرن. واسه طراحی سایت باید نکات زیادی مثل نوع تجارت ، نوع بازدیدکنندگان که خود به دسته های مختف مثل منطقه جغرافیایی – سن کاربران – شغل شون و غیره رو در نظر گرفت ، باید طبق آخرین متدهای طراحی سایت و همینطور بهینه سازی سایت باشه. نباید در مبلغ پایین فقط مورد توجه باشه بلکه کیفیت باید اصلی ترین عامل در انتخاب شما باشه به خاطر این بهسامان سیستم البرز شما رو با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت طراحی می کنه.

 

افزایش ترافیک سایت

در موتورای جستجو تنها قرار گرفتن در رتبه های برتر و صفحات ابتدایی موتورای جستجو نیس ، بلکه به معنای جذب میزان ترافیکیه که شما از سایت خود توقع دارین . اگه شما واسه عبارت رنک #7 داشته باشین ، هنگامی که کاربری عبارت رو جستجو می کنه ، در صورتی که عبارت جستجو شده در عنوان سایت شما موجود نباشه ، کاربر خیلی فرقی بین سایت شما و دیگه سایتا نگاه نمی کنه . در صورتی که عنوان سایت شما شامل کلمه کلیدی مورد نظر شما باشه ، کاربر با جستجوی کلمه کلیدی ، عنوان سایت شما رو به شکل پررنگ و مشخص ( bold ) میبینه و این به مقدار خیلی زیادی میل کاربر رو واسه نگاه سایت شما افزایش میده .

 

کلمات کلیدی سایت

کلمات کلیدی یکی از مهمترین قسمتا در سئو و بهینه سازی سایت بشمار میره با انتخاب درست کلمات و بکاربردن اون در ابرتگا و متن سایت شما می تونه به وسیله موتورهای جستجوگر بهتر دیده شه واسه انتخاب کلمات باید نکات مهمی رو در نظر بگیرین مثلا کلمات کلیدی عام ، خاص و تجاری که کارشناسان ما شما رو در این راه کمک می کنه.

 

وسایل سئو

ما از چندین از وسیله سئو که به وسیله متخصصان شرکت طراحی شده استفاده می کنیم و ضمنا از وسایل تخصصی جهانی که تحلیلا مناسبی رو از عمکرد خودتون و رقبا در دست داشته باشیم.

چند نمونه از اموری که متخصصان بهسامان سیستم البرز واسه بالا بردن ترافیک سایت شما انجام می دهندعبارتند از:

جدا سازی و بررسی کلمه کلیدی
مناسب ترین کلمات کلیدی که مربوط به متن هر صفحه سایت شماست و از نظر کاربران مردمی مورد توجه رو واسه سایت برمی گزینیم.

تشخیص سایت
باید از نظر فنی (ساختار نمایش اطلاعات , سهولت دسترسی به اطلاعات سایت, پایین بودن حجم تصاویر و …) مشکل سایت شما رو پيدا می کنیم .

بهینه سازی سایت
با توجه به تشخیص بهینه سازی ( عنوان صفحات سایت , کد مربوط به موتورهای جستجو و … ) سايت شما رو در جستجوگرهای بزرگ کنترل می کنیم.

ورود به سیستم موتورای جستجو گر
آدرس سایت شما رو واسه موتورهای جستجوگر مهم ارسال می کنیم.

لینک دهنده سایت
سایت شمارو رو به سایتها و وبلاگهای مهم داخلی و خارجی معرفی می کنیم.

بهینه سازی موتور جستجو
از کدا و روش های هدفمند موجود در موتورای جستجوگر واسه شما استفاده می کنیم .

نگهداری رتبه جستجو
سایت شما رو طبق تغییر الگوریتم رتبه بندی جستجوگرای بزرگ دنیا به روز نگه می داریم .

Html Mark Up
واسه اینکه موتورهای جستجو گر بصورت دقیق بیابند متنا ، عکسا و لینکایی که شما استفاده کردین در مورد چیه ما به اونا از این راه با استفاده از الگوی schema.org آگاهی می دیم.

بهینه سازی هدرها (h1,h2,…) و لینکا
نحوه استفاده از تگ هدرها و همین طور رابطه اون با پیوندها یی که مربوط به موضوع سایت باشه.

بررسی تگای بولد(Bold) سایت
بولد کردن کلماتی در جملات طبق موضوع سایت که باید دیده شه.

و….

 

چیه؟ Page Rank

پیج رنک یا امتیاز گوگل عددیه بین 0 تا 10 که به هر صفحه در اینترنت داده می شه. برخلاف تصویر خیلی از آدما پیج رنک امتیازیه که به صفحه داده می شه نه به سایت اینترنتی. مبانی محاسبه پیج رنک طبق لینکای ورودی به هر صفحه و هیچ ملاک دیگری مثل طراحی سایت، محتوای سایت، بازدید و… در اون موثر نیس.

امتیاز هر لینک خروجی از صفحه طبق امتیاز صفحه تقسیم بر تعداد لینکای خروجی به همراه یک ضریب نرمال سازی محاسبه می شه. مثلا اگه شما دارای صفحه ای باشین که امتیاز 5 داشته باشه و اون صفحه 10 لینک خروجی داره، امتیاز هر لینک خروجی 0.5 هستش. امتیاز هر صفحه در اینترنت طبق کل امتیازات ورودی به اون محاسبه می شه.

البته پیج رنک گوگل دو تغییر اساسی کرده: امتیاز همه صفحات در محاسبه پیج رنک دید نمی شه، بلکه تنها صفحاتی محاسبه می شن که قابل اعتماد یا trusted باشن و جز بک لینکای گوگل حساب شن الان هیچ کسی نمی دونه که ملاک انتخاب بک لینکا دقیقا چیه و مثل اینکه که تا حدودی ساختار تصادفی داشته باشه. نکته دوم اینه که گوگل واسه اینکه امتیاز صفحه در محدوده 0 تا 10 قرار بگیره اون رو در یک ضریب نرمال سازی ضرب می کنه.

 

!بیشتر بدونیم

 

Redirect گرفتن از سایتای دیگه تاثیری در افزایش پیج رنک داره

 

این روش باعث بیشتر شدن مخاطب می شه ولی تاثیری در پیج رنک شما نداره شما با این روش بازدید کنندگان تون رو افزایش می دید یعنی Alexa بالا میره از این روش شما می تونین واسه معرفی خود از سایتا دیگه استفاده کنین.

 

Popup گرفتن از سایتای دیگه تاثیری در افزایش پیج رنک داره

 

این روش نه تنها تاثیری نداره بلکه باعث می شه شما رو از صفحه اول دور کنه بارها نگاه شده که موتورهای جستجو گر به ویژه گوگل سایتایی که از این روش استفاده می کنن بصورت حساب شده شما رو یکدفعه به صفحات 4 یا 5 می بره چرا این اتفاق می افتد به خاطر این که شما از یک آدرس آی پی مشخص روزانه هزاران بازدید بی کلیک دارین که از طرف گوگل شناسایی شده و سایت شما به شکل باورنکردنی افت می کنه این روش بوسیله گوگل چند روزه تشخیص داده می شه

 

چه جوری میتونیم ایندکسای درست رو به موتورهای جستجوگر معرفی کنیم

 

شما باید واسه اینکه در موتورهای جستجوگر دیده شید کلمات کلیدی رو به اونا معرفی کنین که مشتریان تون با جستجوی اون کلمه ، سایت شما رو نگاه کنن در صورتی که اون کلمه یا کلمات در موتورهای جستجوگر معرفی شده باشن

 

بهینه سازی سایت و سئو از نظر اقتصادی مقرون به صرفه هست

 

به جرات میتونیم بگیم سئو (SEO) الان بیشترین ارزش افزوده رو واسه شما به ارمغان می آورد ما میتونیم تجربه موفقیت صدها هزار کار و کاسبی رو از این راه واسه شما بازگو کنیم.
این سوال هست در دنیا شبکه ای هست که میلیارد نفر مخاطب داشته باشه نه ولی در اینترنت هست شاید کم هزینه ترین و پرسودترین روش واسه جذب مخاطب و سرمایه

 

چرا باید محتوای سایت پشت سر هم تغییر کنه

 

هر میزان که محتویات بیشتر در سایت قرار بدید باعث می شه که موتورهای جستجوگر به شما امتیاز بیشتری بده و در پیج رنک سایت اثر زیادی داشته باشه

 

چه جوری موتورهای جستجو کار می کنن

 

تا امروز کسی به طور دقیق نمی دونه که موتورهای جستجوگر چه جوری کار می کنه ولی یکی از اصلی ترین روشایی که می تونین نتیجه قابل قبول بگیرین دنبال کردن وضعیت سایت تون و درکی که موتورهای جستجوگر از سایت شما دارن و رنکی که به شما دادن این روش مانیتورینگ قوی ترین و شاید دقیق ترین روش واسه بالا بردن افزایش ترافیک و رنک سایته

 

چه میزان زمان نیازه به صفحه اول گوگل راه پیدا کنیم

 

به طور دقیق نمیشه گفت اما طبق تجربه ما یک ماه زمان نیازه که شما به اون جایگاه برسین البته کلمه با کلمه فرق داره بعضی وقتا شاید بیشتر و بعضی وقتا شاید کمتر ولی زمان مشخصی نمیشه گفت اما رسیدن به صفحه اول شما نیاز دارین به سعی و علم بیشتر نسبت به رقبای تجاری که دارین.