سئو و بهینه سازی سایت

لازمه هر سایت پس از انجام پروژه طراحی سایت ٬ پیدا شدن و دیده شدن به وسیله مخاطبانه. از طرفی به دلیل اینکه کلی کاربران از موتورهای جستجو واسه یافتن سایتای در نظر خود استفاده می کنن، مهمترین وسیله ارگانیک واسه جلب بازدید کننده ٬ سئو سایت واسه بهبود رتبه سایت در نتایج جستجو و بالا اومدن در صفحه اول گوگله.

اگه به دنبال برندینگ و افزایش بازدید سایت و بهبود رتبه و رنک الکسا و ورود بازدید کنندگان از گوگل و پس فروش بیشتر از راه سایت خود با کمترین هزینه و بازدهی بالا هستین، بهره از خدمات حرفه ای متخصصین بازاریابی اینترنتی وب رمز در بهینه سازی و سئو سایت ٬ انتخابی با هوشمندی  در جهت بهبود رتبه الکسا و ورودی گوگل بیشتر واسه سایت و وبلاگ شماست. لازم به ذکره در پروژه های طراحی سایت حرفه ای  وب رمز، علاوه بر ارائه مشاوره سئو سایت ، آخرین روش و وسایل سئو سایت و افزایش بازدید سایت در کنار تولید محتوا بطور رایگان اجرا شده که شروع خیلی خوبی جهت افزایش بازدید واقعی و انجام سئو حرفه ایه.

سئو سایت

سئو چیه؟

سئو چیه؟ سئو سایت ، اجرا روشایی هوشمندانهه جهت افزایش رتبه و رنک سایت در نتایج جستجو گوگل و دیگه موتورهای جستجو که باعث افزایش بازدید واقعی شه. مواردی که در سئو و بهینه سازی سایت اثر گذارند رو به دو دسته کلی میشه تقسیم کرد:  سئو داخلی سایت و بهینه سازی خارج از سایت.

کلا موارد مهم داخلی سئو سایت عبارتند از: نحوه طراحی سایت (شامل کد نویسی، سرعت لود صفحات، ساختار صفحات، نحوه طراحی قالب، نحوه قرار گرفتن محتوا در صفحه و…) و محتوای سایت و البته کلمات کلیدی به کار رفته در محتوای سایت. متخصصین بهینه سازی سایت در وب رمز پس از برگزاری جلسه مشاوره سئو ، بررسی کامل سایت شما رو از نظر طراحی و محتوا و بررسی نواقص احتمالی اون در دستور کار قرار داده و پس از بررسی سایت شما و رقبای اون، راه حل لازم جهت رسیدن به هدف رو پیشنهاد می دن. در مواردی طراحی دوباره سایت حرفه ای جهت رسیدن به نتیجه قطعی ضروریه که این و دلایل اون به وسیله کارشناسان ما در جلسه مشاوره سئو سایت بررسی و طرح میشه و در صورت ضرورت شما می تونین با خیال آسون طراحی سایت خود رو به ما بسپارید و از حصول نتیجه مطلوب اطمینان یابید.

بهینه سازی سایت

امتیازات سئو سایت

با توجه به اینکه بیشتر از 85 درصد ورودی بازدید وبسایتا از راه موتورهای جستجو انجام می پذیرد، جای هیچ گونه شک و شبهه ای نیس که یکی از مهمترین روشای افزایش بازدید سایت ، سئو  و بهینه سازی سایت ه. این موضوع اونجا اهمیت بیشتری پیدا می کنه که بدونیم کلی بازدید کنندگان ورودی از راه موتورهای جستجو هدفمند بوده و به دنبال اجناس و خدمات شما هستن.

یعنی میتونیم امیدوار باشیم بیشتر این بازدید کنندگان می تونن تبدیل به مشتری واقعی شن. با توجه به هزینه کمتر این روش روبروی بقیه راه های بازاریابی و تبلیغات ، و ضمنا بازدهی بالای اون و توانایی امتحان روندو نتایج کار بطور شفاف، میشه گفت بهترین سرمایه گذاری در مورد تبلیغات و بازاریابی در دنیای امروز ، بهره مندی خدمات سئو و بهینه سازی وب سایته و چون تاخیر در شروع اون باعث عقب ماندن از رقباه، همین امروز جهت اقدام در مورد افزایش بازدید سایت و مشاوره سئو و برگزاری جلسه با کارشناسان ما در وب رمز تماس حاصل کنین.

مقدمه
به طور متوسط ۷۵ الی ۸۰ درصد بازدیدهایی که از یک سایت صورت میگیره از درگاه موتورهای جستجوه. نکته قابل توجه اینه که بیشتر آدما فقط ۲ صفحه اول از نتیجه بازگشتی یک سایت به وسیله موتورهای جستجو رو بررسی می کنن.

SEO چیه؟
SEO مخفف کلمات Search Engine Optimization به معنای بهینه سازی سایت واسه موتورهای جستجو هست.
واسه اینکه رتبه وب سایتتون رو افزایش بدید باید به موتورهای جستجو بگید که سایت شما در چه زمینه‌ای فعالیت می کنه. واسه معرفی زمینه فعالیت وب سایتتون به موتورهای جستجو باید از کلمات کلیدی (keywords) مناسب در جاهای مختلفی از سایتتون استفاده کنین.

انتخاب کلمات کلیدی مناسب
قبل اینکه ما مشغول جمع آوری اطلاعات واسه سایت شیم، باید تعدادی کلمه کلیدی، متناسب با زمینه فعالیت‌مون انتخاب کنیم و بعد این کلمات رو مورد جدا سازی و بررسی قرار دهیم. این مرحله یکی از مهمترین مراحل در علم SEO هست.
جدا سازی و بررسی کلمات انتخاب شده شامل موارد زیر هست:
۱- کلمات انتخاب شده رو در موتورهای جستجوی معروف مانند Google جستجو کنین. با این کار رقبای اصلی شما مشخص می شن. بعد شما باید سایت‌های حریف رو بررسی کنین، در ادامه خواهیم گفت که در بررسی سایت‌های حریف به چه نکاتی باید توجه کرد.
۲- سعی کنین کلمات عمومی رو به عنوان کلمه کلیدی انتخاب نکنین.
بعنوان مثال اگه زمینه فعالیت شما فروش قطعات کامپیوتری دست دومه، کلمه “کامپیوتر” کلمه مناسبی نمی‌باشه. چون شامل تاریخچه کامپیوتر، علوم کامپیوتر و… هم می شه ولی کلمه “قطعه دست دوم کامپیوتر” کلمه مناسبی هستش.
۳- بهتره از کلمات ترکیبی بعنوان کلمات کلیدی استفاده کنین چون رقابت واسه کلمات مفرد بیشتره. پس از اینکه ترافیک سایت شما به یک حد قابل قبولی رسید، می تونین رقابت خود رو واسه کلمات مفرد ادامه بدید.

چطوری کلمات کلیدی انتخاب شده رو به موتورهای جستجو بشناسانیم؟

در این مرحله هدف اینه که کلمات انتخاب شده رو در جاهای مختلف سایت بکار بریم تا ربات‌های موتورهای جستجو هنگام اندازه گیری سایت ما، اطلاعات کافی از زمینه فعالیت ما بدست آوردن. واسه این منظور به ازای هر یک از کلمات انتخاب شده یک صفحه، اطلاعات می‌نویسیم. بهتره در هر صفحه تمرکز روی یک کلمه باشه. نکته قابل توجه اینه که باید سعی شه کلمه مورد نظر در متن ما بیشتر از اندازه تکرار نشه چون در این صورت ربات‌های موتورهای جستجو، سایت ما رو جزو سایت‌هایی قرار میده که هدف اونا سخت کردن فعالیت موتورهای جستجوه (spam) و هیچ موقع سایت شما در بانک اطلاعاتی موتورهای جستجو قرار نخواد گرفت. کلا گفته می‌شه بهتره در یک صفحه ۲ الی ۳ درصد از کلمات، به کلمات کلیدی اختصاص یابد.
ضمنا با توجه به این نکته که ربات‌های موتورهای جستجو، صفحات وب رو از بالا به پایین و از چپ به راست اندازه گیری می کنن، بهتره که در اول و انتهای صفحات، کلمات کلیدی بکار برده شن. معمولاً در پایین صفحات وب (زیر کپی رایت سایت) کلمات کلیدی مربوط به صفحه نوشته می‌شن.
پس از نوشته شدن مطالب، مراحل زیر رو انجام بدین:
۱- در عنوان صفحه، کلمه یا کلمات کلیدی استفاده شده در متن صفحه رو بکار ببرین. انجام این کار اهمیت بالایی داره چون متنی که درعنوان صفحه قرار داره بعنوان متن لینک، بازگشتی موتورهای جستجو هست. موتور جستجوی گوگل فقط ۶۶ کارکتر از این متن رو نمایش می ده پس سعی کنین عنوان صفحات کمتر از ۶۶ کاراکتر باشه. واسه تعیین عنوان صفحه از تک title بصورت زیر استفاده کنین. سعی کنین اگه بیشتر از یک کلمه کلیدی در صفحه دارین از کارکتر | بعنوان جداکننده کلمات، استفاده کنین:
کلمه کلیدی اول | کلمه کلیدی دوم و…

۲- از تگ‌های meta واسه مشخص ساختن کلمات کلیدی استفاده کنین. واسه آگاهی از نحوه استفاده از تگ‌ها به مقاله ” راهنمایی موتور جستجو با متا‌تگ‌ها(Meta Tags) ” مراجعه کنین.

۳- اگه در صفحه از عکس استفاده کردین، در ویژگی alt عکس‌ها، کلمات کلیدی خود رو بصورت زیر استفاده کنین:

۴- از نوشتن کدهای css و JavaScript بطور مستقیم در صفحات وب، خودداری کنین بلکه این کدها رو در فایل‌های جداگونه بنویسید و در فایل اصلی اونا رو فراخوانی کنین.

۵- اگه بیشتر از یک کلمه کلیدی انتخاب کردین و به ازای هر کدوم از اونا یک صفحه نوشته‌اید، همه این صفحات رو با استفاده از لینک‌ها به هم وصل کنین و متن لینک‌ها رو کلمات کلیدی خود قرار بدید. متن لینک‌ها هم مثل نوشته‌های italic، bold و underline از اهمیت زیادی برخوردارن و موتورهای جستجو به اونا توجه زیادی می کنن.

اهمیت لینک‌های خارجی در افزایش رتبه یک سایت:

منظور از لینک‌های خارجی، لینک‌هاییه که از سایت‌های دیگه به سایت شما هست. هر چه تعداد این لینک‌ها بیشتر باشه رتبه سایت شما بیشتر هستش. دلیل این اینه که موتورهای جستجو اینطور دلیل می کنن که چون تعداد زیادی لینک به این سایت هست پس از نظر کاربران اینترنت این سایت مهم زیادیه پس موتورهای جستجو هم رتبه سایت رو بالا می برن.
موتور جستجوی گوگل رتبه سایت‌ها رو طبق آیتمی بنام page rank میگه که عددی بین ۱ تا ۱۰ هست. هر چه این عدد بزرگتر باشه رتبه سایت مربوطه بیشتر هستش و ضمنا هر چه تعداد لینک‌های خارجی یک سایت بیشتر باشه ranking اون سایت بیشتر می‌شه. این موضوع رو قبلا در مقاله “چطوری امتیاز سایت خودمون رو در گوگل افزایش دهیم؟” بررسی کردیم.

بقیه تکنیک‌های موثر در افزایش رتبه سایت ( SEO ):
۱- موتور جستجوی گوگل تکنیکی رو میگه که به کمک اون می تونین تموم فایل‌هایی رو که تمایل داره به وسیله گوگل ایندکس شن رو در یک فایل، معرفی کنین. واسه این منظور باید نقشه XML سایت (XML sitemap) رو در یک فایل بنام sitemap.xml قرار بدید.

۲- فایلی به نام robos.txt در ریشه سایت خود قرار بدید. به کمک این فایل می تونین به موتورهای جستجو بگید چه فایل یا پوشه‌هایی رو ایندکس کنن و چه فایل یا پوشه‌هایی رو ندیده بگیرن.

۳- در بررسی سایت‌های رقبا حتماً به این نکته توجه کنین که از چه سایت‌هایی به اون سایتها لینک هست. واسه بررسی این مطلب می تونین در موتور جستجوی گوگل از دستور زیر استفاده کنین:
نام سایت مورد نظر :Link

4- هنگامی که یک domain ثبت می کنین، اون رو در آدرس google.com/addurl.html اضافه کنین. پس از انجام این کار حدوداً ۳ هفته طول میکشه که گوگل domain شما رو به بانک اطلاعاتی خود اضافه کنه. واسه اطمینان از اینکه domain شما به بانک اطلاعاتی گوگل وارد شده یا نه در گوگل می تونین نام domain خود رو جستجو کنین، اگه پس بازگشتی به وسیله گوگل، domain شما وجود داشت بدین معناه که به بانک اطلاعاتی گوگل وارد شده. البته یک راه بهتر واسه domain شما در کمتر از یک هفته به بانک اطلاعاتی گوگل وارد شه اینه که از یک سایت که رتبه بالایی در گوگل داره به سایت خود یک لینک بسازین.

۵- یکی دیگه از راه های موثر در افزایش رتبه یک سایت، بکار بردن تالارهای و انجمنای گفتگو در وب سایته. این کار باعث می شه که کلمات کلیدی مورد نظر شما به راههای مختلف در تالارهای گفتگو تکرار شه. علاوه بر این باعث می‌شه که بینندگان سایت و پس ترافیک سایت بالا رود.

۶- نوشتن مقاله در زمینه های مربوط به فعالیت شما یکی از راه‌هاییه که به کمک اون می تونین لینک‌های خارجی سایت خود رو افزایش بدید. دایرکتوری‌های زیادی در سطح دنیا هست که شما می تونین مقالات خود رو در اونا وارد کنین و یک لینک از سایت اونا به سایت خود ایجاد کنین.

 

افزایش رتبه سایت در گوگل = افزایش بینندگان موثر سایت

با ایجاد یک جایگاه خوب و قابل قبول واسه سایت و یا وبلاگ خود در اینترنت شمام می تونین از امتیازات این شبکه جهانی به بهترین وجه بهره مند شید و خود رو به کاربران وب بهتر معرفی کنین .

این عملی نیس مگه با جذب بیشتر بازدیدکننده واسه پایگاه اینترنتی خود . بهترین روش بالا بردن کاربران سایت استفاده از موتورهای جستجوی فعال در اینترنته . مثل قوی ترین این موتورهای جستجو گوگله این موتور جستجوی قوی دارای بیشترن محبوبیت در بین کاربران ایرانیه بطوریکه بیشتر از ۸۵ درصد فارسی زبانان و ایرانیان از این سایت واسه پیدا کردن موضوع و مطلب مورد نیازشون در شبکه جهانی اینترنت استفاده می کنن .
پس بدیهیه که هر چه بهتر به این سایت معرفی شده باشین و جایگاه بهتری در این موتور جستجو کسب کنین تعداد بیشتری از این کاربران رو به سایت خود می کشانید و این یعنی یک نتیجه مطلوب واسه شما .
حال واسه رسیدن به این هدف و یافتن بهترین جایگاه در گوگل نیاز داریم که سایت خود رو طوری پیکر بندی کنیم که واسه دیده شدن به وسیله گوگل مناسب تر باشه .
سایت گوگل پایگاه های اینترنتی رو طبق امتیاز بندی خاص خود (pagerank) در نتایج جستجوی خود نمایش می ده و نشونه که سایتا و وبلاگایی موفق ترن که بالاتر از بقیه نشون داده شن .
این امتیاز بندی طبق پارامترها و رعایت موارد خاصی به وب سایتا تعلق میگیرد .
رنک یا رتبه سایت در موتور جستجوی گوگل بصورت عددی بین ۰ تا ۱۰ مشخص می شه و هر چه این عدد بزرگتر شه موقعیت بهتری رو واسه سایت مورد نظر تضمین می کنه.
حال واسه اینکه رتبه بهتری در این جستجوگر قوی داشته باشین باید با عملیات بهینه سازی (SEO) آشنایی داشته باشین که این نیاز به صرف زمان و داشتن تخصص و شناخت بالایی نسبت به کارکرد رنک دهی گوگل داره .
شما می تونین این کار رو به ما بسپارید تا علاوه بر بالارفتن تضمینی رتبه سایتتون در یک دوره بروزرسانی گوگل شاهد تغییر تعداد ورودیهای خود از این سایت و بالارفتن رتبه سایت خود در نمودار جهانی الکسا (Alexa) باشین .

سایت الکسا (Alexa.com) چیه ؟
الکسا یک سایت معتبر بین المللیه که با در نظر گرفتن پارامترهای مختلف و ضمنا وب سایتها اقدام به رتبه بندی اونا می کنه. خلاصه و چکیده این رتبه بندی عددی بین ۱ تا چند میلیونه که هرچه این عدد به یک نزدیکتر باشه رتبه سایت شما بالاتره.
با شروع کار ما واژهایی که واسه شما مهم هستن و نیاز دارین که کاربران با جستجوی اونا سایت شما رو در صفحه اول گوگل نگاه کنه هم به صفحات اول نزدیک و به مرور در صفحه اول نشون داده می شن اینجوری شما بی نیاز به پرداخت هزینه های سنگین واسه تبلیغات در گوگل همه روزه شاهد ورود کاربران مورد نظرتون خواهید بود .
در مدت زمانی که ما روی سایت شما کار می کنیم بصورت همیشگی کلمات و کدهای اون رو بررسی و در صورت نگاه خطا به شما گزارش میدیم و یا نسبت به رفع اون اقدام می کنیم و علاوه براین با ایجاد یک نقشه سایت حرفه ای بهترین وضعیت فنی رو واسه سایت تون تضمین می کنیم و به شما آموزش میدیم که پس قرار گرفتن سایت شما در سیر صعودی بهینه شدن چطوری این وضعیت رو حفظ کنین .