بهینه سازی سایت

سئو سایت به زبون راحت اصلاح، بهتر کردن و قوی کردن چگالی سایت در کلمات کلیدی که در نظر داریم این سایت در اون کلمه مورد نظر در نتایج جستجو کاربران اینترنت در صفحه اول و در رتبه های بالا قرار قیرد.

seo مخفف کلمات “Search Engine Optimization” یا بهینه سازی سایته

 

به قدرت میشه گفت که امروز اگه هدف و ایده تون از طراحی سایت افزایش مشتری ، افزایش درآمد ، کسب در اومد ، بازاریابی اینترنتی و افزایش بازدید از سایته یدون بهینه سازی سایت و سئو نشدنی و بیهودهه. کم کم سطح علم مخاطبان اینترنت هم بالاتر میرود و هم بروز تر می شه و پشت سر اونا جوونایی که سرآپا اطلاعات و علم هستن و اسباب بازی اونا شده لپ تاپ ، تبلت و گوشی موبایل هیچ وقت، زمان خود رو با یک سایت بیهوده و در اصطلاح اسپم که محتوایی بی ربط از خدمات ارائه شده در اون سایت قرار داده و یا مطالب خود رو از سایتای دیگه کپی کرده و یا بین مخاطبان اینترنت و جامعه مجازی از محبوب کمی برخورداره تلف نمی کنن و کسی که در اینترنت به ویژه موتور جستجوی گوگل دنبال محصول، خدمات و هر چیز گمشده ای در ذهنشون میگردند می خوان دقیقا به خواسته خود با کیفیت عالی برسن. به همین منظور اصل سئو و بهینه سازی سایت یکی از واجبات طراحی سایت در حال حاظره و دیگه یک کار تبلیغاتی و یا هزینه اضافی نیس.

طراحی سایت + بهینه سازی سایت = بازدید کننده واقعی بیشتر = درآمد بیشتر

 

سئو و بهینه سازی سایت یک کار تخصصی و حرفه ایه که نه تنها باید تخصص لازم رو باید داشد بلکه در امر بهینه سازی سایت و سئو سازی سایت تجربه حرف اول رو میزند. پس هیچ وقت یک فرد که تازه کار و یا مدیر یک یا دو سایته نمی تونه کلمه ای مثل “طراحی سایت” طی ۳ ماه کاری به صفحه اول گوگل و رتبه اول برسونه. باید در سفارش بهینه سازی سایت دقت لازم رو داشته باشین تا به دام افراد تازه کار نیافتید.

همه نیاز به بهینه سازی سایت خود دارن؟

اگه شما مدیر یک سایت شخصی هستین و یا شرکتی هستین که سایت به عنوان کاتالوگ شماست و موقع نیاز مشتریان خود رو به اون برگشت میدهید شاید نیاز نباشه. ولی اگه شرکتی و یا مجموعه ای هستین که محصول و یا خدماتی رو ارائه می دید به ویژه خدمات و اجناس مجازی حتما نیاز به بهینه سازی سایت خود دارین. و یا مایلید کار و کاسبی خود رو رونق بدید و رابطه خود رو با استانا وشهرای مختلف و حتی خارج از کشور افزایش بدید.

seo مخفف کلمات “Search Engine Optimization” یا بهینه سازی سایته

 

مراحل انجام کار بهینه سازی سایت

اول به شکل لیست وار مهم ترین مراحل شروع سئوی یک سایت رو به توضیح زیر انجام می دیم ( مراحل زیر واسه مشتریانیه که سایت دارن و یا از قبل طراحی کرده ان):

مراحل اول آنالیزاسیون سایت:

 • بررسی کامل و دقیق معماری سایت و لینک دهیا
 • بررسی کامل طراحی سایت و زبون برنامه نویسی
 • بررسی کامل محتوای سایت
 • بررسی کامل گرافیک سایت
 • بررسی دقیق و مورد به مورد رقیبان هم سطح سایت مورد نظر و رقیبان قوی تر از سایت

 

فرآیند دوم رفع مشکلات فنی:
حتما در بررسیای انجام شده و نتایج آنالیزای فرآیند اول سایت مورد نظر دچار نواقص و معایبیه که اول باید این موارد مرتفع شه.

 • رفع مشکلات لینک دهی در سایت
 • رفع و اصلاح تگا سایت
 • رفع و اصلاح گرافیک سایت و رسمیت سایت

مراحل سوم ایجاد نقاط قوت و کشف کلمات کلیدی سیاه:
یکی از مهم ترین نقاط سئو کشف نقاط قوت سایته بلاخره هیچ وقت سایت در تموم لغات و کلمات کلیدی در رتبه اول قرار نمیگیرد حتما در کلماتی اصلا بهینه نشده و یا جزو خدمات اون نیس پس اول باید نقاط قوت سایت خود رو باید پیدا کنیم. بعد دنبال کلمات سیاه باشیم اصطلاح کلمات سیاه یا black Keywords به این معنیه که در دنیای کلمات و لغات بهترین و کم کار ترین کلمه رو باید انتخاب کرد که کمتر کسی روی این کلمه کار کرده در حالی که بیشترین جستجو رو در سطح گوگل و موتورای جستجو داره شما می تونین آمار جستجو کلمات رو به وسیله سایت Google Trends بررسی و بررسی فرمایید.

مراحل چهارم و مرحله طلایی سئو و بهینه سازی سایت تولید محتوای ناب و به قول قدیم صفر کیلومتر:
هم حالا رباتای گوگل از تکنولوژیای شی گرا و الگوریتمایی که خیلی به واقعیت نزدیک هستن همه واکنشای کاربران خود رو رصد و بررسی می کنن بخاطر این از کپی ، تکرار و حیله زدن به مشتریان و روباتای گوگل شدیدا پرهیز کنین که جز زیان چیزی نمی ببینن.

با خود خلوت کنین و به زبون راحت به خود بگید واقعا سایت من می خواد چه خدماتی رو به کاربران ارائه بده ( دقت کنین در بین فکر کردن هدفتون کاربرانتون باشه نه رباتای خزنده ی گوگل ) بعد شروع به نوشتن و تولید محتوا کنین. صد در صد بدونین که با این مرحله و دقت در تولید محتوای خود احتمال حضور در صفحه اول رو بالای ۸۰ در صد برده اید به نکته زیر دقت کنین:

۵ درصد مدیران سایتای اینترنتی مطالب سایت خود رو تولید می کنن ۹۵ در صد بقیه فقط copy + paste می کنه

 

نخند! عجله کن و دقت در تولید محتوا اینم صد در صد بی تموم رقیبایی که تو صفحه اول جا خشک کرده ان همشون زحمت کشیده ان و سایت و مطالب با کیفیت تولید کرده ان و از تولید مطالب اسپم پرهیز کرده ان.

مراحل پنجم و آخر تولید لینکای داخلی و خارجی واسه سایت:
اول شروع به تولید لینک داخل سایت کنین Internal Link سعی کنین لینکا رو به صفحه موجود و یا به مطالب در ارتباط لینک دهی کنین. بعد از لینک کاری داخلی سایت شرو به لینک بیلدینگ و گرفتن لینکای خارجی همون بک لینک back link کنین. بک لینک در گذشته تاثییر خیلی زیادی در بهینه سازی سایت داشت ولی کم کم با بروز رسانی الگوریتمای گوگل به ترتیب :

 • Google Panda
 • Google Penguin
 • Google Hummingbird

که می تونین بخونین دیگه تاثییر اون کم کم کمتر شد.

سئو سایت به شکل کلی به شکل زیر بیان می شه

سئو چیه :

این که بخوام به  طور کلی بگم سئو سایت چیه کمی مشکله چون که هر فردی با توجه به احتیاجی که داره ممکنه از تعریف سئو سایت یک برداشت رو داشته باشه اما کلا این که سئو سایت چیه یا بهینه سازی سایت چیه رو میشه این جور گفت سئو مخفف  Search Engine Optimization  که به اختصار اون رو  SEO می نامند و اشاره به مجموعه ای از فعالیتای واسه بهبود رتبه سایت ه فاکتورهایی واسه بهینه سازی سایت از راه گوگل هست که شما در صورت استفاده بیشترین حد و درست این فاکتورهای می تونین با بهبود رتبه در گوگل و افزایش بازدید سایت همراه شید.

در کنار تعریف سئو سایت چیه باید به این نکته هم اشاره کنم که  این فعالیت به وسیله یک شرکت سئو یا یک فرد به اسم سئو کار انجام میگیره شرکت سئو معمولا از چندین فرد واسه بهینه سازی سایت شما در گوگل استفاده می کنه مثل محتوا نویس ، گرافیست ،برنامه نویس و….

سئو کار معمولا سئو سایت شما رو به دو صورت انجام می دن :

سئو داخلی –سئو خارجی
در سئو داخلی شرکت سئو کار واسه افزایش بازدید سایت شما  از فاکتورهای داخلی استفاده میکنه یعنی با استفاده از فعالیتای که در محتوا ، برنامه نویسیه سئو کار سعی می کنه بهبود رتبه سایت شما رو بکنه از مهمترین روشای واسه سئو داخلی میشه به فعالیتای مثل ایجاد محتوا ، ایجاد لینک داخلی و… اشاره کرد
سئو خارجی این نوع از سئو و بهینه سازی سایت مربوط به فعالیت هایه که در خارج از سایت انجام میگیرد یعنی شرکت سئو با انجام یکسری از فعالیتای بیرونی مثل ایجاد بکلینک ، ثبت سایت شما در موتورهای جستجوگر سعی بر اون داره تا  بهبود رتبه  سایت شما در موتورهای جستجوگر رو بکنه .

 

شرکت سئو  به دو صورت ممکنه بهینه سازی سایت شما واسه موتورهای جستجوگر رو بکنه :

سئو کلاه سفید – سئو کلاه سیاه

سئو کلاه سفید همون روشیه که به شکل طبیعی واسه بهبود رتبه سایت استفاده می شه این روش نیازمند زمانی بیشتر از شش ماه ضمنا شما واسه کشب رتبه های برتر گوگل نیازمند فعالیت مستمره شرکت سئو معمولا واسه سئو کلاه سفید از روشای دور زدن استفاده نمی کنه و سعی می کنه طبق فاکتورهای تعیین شده به وسیله گوگل بهبود رتبه سایت شما رو بکنه   سئو کلاه سیاه روشیه که معمولا به وسیله یه سری از آدما سئو کار انجام میگیرد اونا با استفاده از یکسری از ترفندها سعی به جذب مشتری می کنن مثل سئو تضمینی ، برسی به  رتبه  اول گوگل و….. شاید بعضی از کلمات و قولایی که می دن درست باشه اما  گوگل قابل پیشبینی نمی باشه و همیشه در حال تغییر می باش پس سئو تضمینی وجود نداره این افراد معمولا از روشای غیر طبیعی مثل بکلینک انبوه ، خرید بازدید سایت و…. سعی به  بهبود رتبه سایت شما و دریافت رتبه در زمان کم می کنن.

هدف از سئو سایت چیه :

همونجوری که در تعریف سئو سایت چیه اشاره کردم ممکنه هر فردی از بهینه سازی سایت یک دید رو داشته باشه پس میشه گفت هدفای که یک فرد تقاضا کننده سئو دنبال میکنه متفاوته اما کلا میشه گفت که اهداف بهینه سازی سایت در موارد زیر میشه دید
افزایش بازدید سایت
افزایش فروش سایت
برندینگ سایت

 

بهینه سازی سایت در گوگل اول  هدفه

اینکه  چرا بهینه  سازی سایت در گوگل نسبت به بقیه موتورهای جستجوگر دیگه  اولویت داره اینه که  گوگل  بیشتر از 70 درصد بازدیدای و سرجای اینترنتی رو  به خود اختصاص داده اگه واسه شما  بهینه سازی سایت هدفه شک نداشته باشین باید روی این موتور جستجوگر فعالیت کنین گوگل  یک موتور جستجوگر قوی با تیم با تجربه سئو سایت واسه گوگل  کمی متفاوت تر از بقیه موتورهای جستجوگر دیگره چون که گوگل همیشه در حال تغییره.

آموزش سئو :

در کنار خدمات سئو سایت به بحث آموزش سئو سایت هم پرداخته ایم و اگه نیازمند آموزشه می تونین با مراجعه به  قسمت آموزش سئو رایگان از مقالات سئو سایت هم استفاده کنین لازم به ذکره با قرار دادن یک بخش در هر آموزش سئو این امکان به  شما داده شده تا بی معطلی سوال خود رو در مورد بهینه سازی سایت بپرسید و در مدت زمان کمی جواب خود ر ادریافت کنین ما در آموزش سئو سایت رایگان سعی کردیم به  صورت خیلی حرفه ای آموزش رو قرار دهیم.