با وردپرس چه نوع سایتهایی میشه ساخت؟

آموزش بهینه سازی سایت در حالی که بعضی هنوز دارن به این فکر میکنند که چرا باید از وردپرس استفاده کنن، اونایی که زرنگ ترن از خودشون میپرسن “ وردپرس فلان کار هم میتونه بکنه؟” و جواب هم بیشتر مواقع بلهه. تو این مقاله 19 نوع مختلف سایت رو که میشه با وردپرس و بی علم برنامه نویسی ساخت آموزش میدیم.

آموزش بهینه سازی سایت

شروع کار با وردپرس
اول به یه هاست وردپرسی و یه اسم دامنه نیاز داریم تا کارمونو شروع کنیم. واسه تکمیل این قسمت میتونید از راهنمای کامل طراحی سایت وردپرسی که قبلا روی سایت دارکوب گذاشتیم کمک بگیرین.
اگه فقط میخواهید با محیطش آشنا بشین میتونید روی کامپیوترتون نصبش کنین.آموزش بهینه سازی سایت

 • وبلاگ یا سایت شخصی

آموزش بهینه سازی سایت وردپرس کارشو به عنوان پلتفرم وبلاگ نویسی شروع و به سرعت رشد کرد تا به یه سیستم مدیریت محتوای قوی تبدیل شد. اما تو این 12 سالی که گذشته هنوزم توانایی وبلاگ نویسی و عناصر سایت شخصی هست.
اتفاقا بالغ تر و بروزتر هم شدن. اگه میخواهید یه سایت شخصی یا وبلاگ راه بندزاید، وسیله زیادی واسه مدیریت و افزایشه سریع وردپرس هست که میتونید ازشون بهره مند بشین.

 • سایت تجاری

 وردپرس راحتترین روش ایجاد سایت تجاری با ظاهری حرفه ایه. به اندازه ای قدرتمنده که خیلی از برندهای بزرگ دارن از وردپرس استفاده میکنند. وسیله خوبی هم در اختیارتون قرار میده تا براحتی بتونید سایتتونو راه بندازین و هر وقت کسب و کارتون بزرگتر شد، سایتتون هم گسترش بدین.آموزش بهینه سازی سایت

 • سایت فروشگاهی

وردپرس به سرعت راه حلی واسه ساخت سایت فروشگاهی هم ارائه داد. میتونید به کمک افزونهایی مثل ووکامروس، easy digital downloads و WPEcommerce سایت وردپرسیتونو به یه پلتفرم کامل فروشگاهی تبدیل کنین. میتونید پرداختا رو تأیید کنین، انبار، انتقال کالا، مالیات و فرم کاربرها رو مدیریت کنین و از همه مهمتر اینکه همه این کارا رو از یک جا میتونید انجام بدین.

 • برد شغلی

آموزش بهینه سازی سایت حتما با سایتهای جستجوی مشاغل برخورد داشتین. بعضی از سایتهای پرترافیک هم از بردهای شغلی به عنوان یه منبع درآمد استفاده میکنند. با توجه به تعداد جوونهای جویای کار نیاز به این سایتها روز به روز هم رو به افزایشه.
با وردپرس میتونید براحتی یه برد شغلی درست کنین تا کارفرماها حرفهایی که نیاز دارن رو وارد کنن و متخصصین اون رشته ها بهشون جواب بدن.

آموزش بهینه سازی سایت

 • دایرکتوریای تجاری

به مثل این سایتها هم مثل برد مشاغل نیاز زیادی هست. افزونهای خیلی خوبی واسه دایرکتوری تجاری وردپرسی هست که میتونید به کمکشون براحتی یه دایرکتوری تجاری بسازید.
حتی میتونید دایرکتوری وب هم بسازید که محدود به موضوعات تجاری نباشه.آموزش بهینه سازی سایت

 • سایت سوال و جواب

دوست دارین نسخه خودتونو از Yahoo Answers بسازید؟ با وردپرس میتونید براحتی یه سایت سوال و جوابی بسازید. فقط کافیه وردپرس رو با وسایل دیگه ترکیب کنین و جامعه آنلاین خودتونو درست کنین.

 • وبسایتهای مذهبی با اهداف غیر مادی

آموزش بهینه سازی سایت وردپرس رایگان و آزاده. همین دو ویژگی وردپرس رو واسه سازمانهای عام المنفعه ای که قصد کسب درآمد ندارن مناسب میکنه. با افزونهای وردپرسی میتونید فرم دریافت کمک هزینه به سایتتون اضافه کنین و از خیرین پول دریافت کنین. تمای وردپرسی خیلی خوبی هم واسه اینجور اهداف هست.

 • وبسایتهایی واسه نمایش نمونه کار و رزومه

آموزش بهینه سازی سایت اگه دنبال جایی میگردید که کارهاتونو به نمایش بذارید، میتونید با اسلایدرها و گالریای تصاویر خوبی که واسه سایتهای وردپرسی هست براحتی به سایت وردپرسیتون یه رزومه اضافه کنین. وردپرس میتونه تجربه کاربری عالی و تمیزی هم درست کنه تا بقیه راحتتر کارهاتونو ببینند و با سبکش آشنا بشن.

 • جوامع آنلاین

وردپرس میتونه به عنوان یه انجمن آنلاین هم استفاده بشه. واسه این کار از فروم bbpress استفاده کنین. حتی میتونید با افزونهایی مثل بادیپرس به سایتتون قابلیتهایی مثل شبکه های اجتماعی هم اضافه کنین.آموزش بهینه سازی سایت

آموزش بهینه سازی سایت

 • وبسایتهای کوپن

دوست دارین از سایتهایی که تخفیفای ویژه روی اجناس و خدماتشون میذارن کمیسیون بگیرین؟ میتونید با وردپرس یه سایت کوپن درست کنین و براحتی کوپن روی سایتتون بذارید، مدیریت کنین و یا کوپنا رو منقضی کنین. کاربرها هم میتونن به کوپنها رأی و ستاره بدن.آموزش بهینه سازی سایت

 • وبسایتهای مزایده

دوست دارین سایت ebay خودتونو داشته باشین؟ مثل یه سایت مزایده؟ با وردپرس میتونید یه سایت مزایده با امکانات کامل راه بندازین. کاربرها میتونن پیشنهاداتشونو آنلاین روی سایت بذارن، پرداخته ها صورت بگیره و شمام فقط با ارائه پلتفرمی واسه این احتیاجی که تو کارتون بوده پول دربیارید.

آموزش بهینه سازی سایت

 • وبسایتهای چندزبانه

نه تنها وردپرس میتونه به زبونهای مختلفی نصب بشه، بلکه میتونید یک سایت چند زبانه هم داشته باشین.

 • وبسایتهای ویکی / اطلاعات محور

آموزش بهینه سازی سایت اگه میخواهید یه بخش به سایتتون اضافه کنین که پر از مقاله و اطلاعات شبیه ویکی باشه میتونید از افزونهای وردپرسی کمک بگیرین و به سرعت سایتتونو تبدیل به سایتی مثل ویکی کنین.

 • وبسایتهای پادکست

وردپرس و پادکست دو یار همیشگی هستن. بیشتر ارائه دهندهای پادکست از وردپرس استفاده میکنند.

 • وبسایتهای تبلیغاتی وابسته

اگه میخواهید با برگشت دادن کاربرهاتون به اجناس و خدمات سایتهای دیگه ازشون کمیسیون بگیرین، سایتهای وردپرسی افزونها و وسیله بازاریابی خوبی واسه این کار ارائه میدن. این وسیله درآمد تبلیغاتتونو افزایش میدن و همه کارا رو راحتتر میکنند.

 • وبسایتهای عکاسی

شما یه عکاس حرفه ای یا آماتور هستین؟ دوست دارین عکسهاتونو با بقیه به اشتراک بذارید؟ با وردپرس میتونید سایتهای عکاسی قشنگ و عالی درست کنین. میتونید به سایتتون گالری، آلبوم، عنوان، پاپ آپ، اسلایدشو و کلی زرق و برق دیگه اضافه کنین.

آموزش بهینه سازی سایت

 • وبسایتهای مدرسه و دانشگاهی

وردپرس تا الآن واسه سایت هزاران مدرسه و دانشگاه در سراسر دنیا استفاده شده. ویژگیهایی مثل امنیت و مدیریت راحت بهش این توانایی رو داده.آموزش بهینه سازی سایت

 • وبلاگای شخصی

میخواهید وبلاگ وردپرسیتونو واسه خودتون نگهدارید؟ میتونید خیلی آسون وبلاگ وردپرسیتونو واسه خودتون خصوصی کنین. تبدیلش کنین به دفتر خاطرات، پروژه های کاریتونو مدیریت کنین یا هر کار دیگه ای که نیاز به یه محیط امن و دور از چشمای جستجو کننده داشته باشه.

آموزش بهینه سازی سایت

 • وبلاگای خانوادگی

بین بقیه رسانه ها و سیستمای مدیریتی دیگه، وردپرس واسه ساخت وبلاگهای خانوادگی کوچیک عالیه. میتونید باهاش سایتهای عروسی بسازید، عکسهای خانوادگیتونو روش آپلود کنین یا روش غیبت فایملاتونو بکنین! وردپرس میتونه واسه همه اعضای خونواده از سن 10 سالگی به بعد محیط مفرحی باشه.
امیدواریم این مقاله ایده های خوبی در مورد انواع سایتهایی که میتونید با وردپرس بسازید داده باشه. اگه اولین باره که میخواهید از وردپرس استفاده کنین، راحتتره که از WPBiginner شروع کنین.

سئو سایت چرا اونقدر اختلاف نظر داره

disputes-in-seo

آموزش بهینه سازی سایت از مطالب سئو سایت ماوی یکی از مطالب رقابت برانگیز اختلاف نظر بین افراد در مورد بهینه سازی سایته اگه شمام متخصص باشین می دونین هر کسی درباره این علم باور خاصی داره یکی میگه بهینه سازی داخلی عشقه یکی میگه هر چی دارم از روشای بیرون سایت اما واقعا دلیل این همه فرق نظر چیه بذارید مثالی بزنم تصور کنین شما میخواهید یک مسئله ای سخت رو حل کنین و در این کار خیلی تخصص دارین وقتی مسئله رو می خونید میفهمید تموم فرضیات وجود نداره و اصلاعات مسئله کمه حال شما میخواهید جواب این مسئله رو بدین چه اتفاقی می افتد هر کسی نسبت به شکل فکر خود فرضیات رو کامل میکنه و به این مسئله جواب می ده حال فکر کنین فرضیات مشخص این مسئله همیشه در حال تغییر باشه حال ببینین چه اتفاقی می افتد و چه نظرات مختلفی به وجود میاد حال در این بین ما سه نوع متخصص داریم سفید و زرد و مشکی که هر کدوم نسبت به رنگ تیره تر خود روشای اسپم بیشتری استفاده میکنند حال کسی که اسپم کاره وقتی یک نظری می ده با فرضیات و طرز فکر خودش با کسی که روشای طبیعی رو انجام می ده با فرضیات خودش چقدر نظرات مخالف هم میشوند به خاطر همینه هنوزم کسی نمیتواند به شکل مطلق جواب بده که بک لینک بخریم یا نه خوب حال فرض کنین در این بین یک سری افراد که فقط تجربیات گذشته از این علم دارن هم شرکت میکنند و در این بین آشوبی از اطلاعات به وجود میاد که وارد هر سایتی میشوید با یک نوع مطالبی رو به رو میشوید حال نکته اینجاست سایتی که رتبه داره مطالبش درسته سایتی که رتبه نداره مطالبش غلط این رد میشه چون که فعالیت یک سایت با سایت دیگه می تونه 5 ماه تا 5 سال باشه پس نمیتوان گفت این دو سایت در شرایط برابر رتبه گرفتن پس فقط این دلیل درست نیس.همین مسئله باعث شده که مثلا کسی که یک سایت رو به صفحه اول گوگل رسانده خود رو متخصص بدونه اما واقعا این اینطوریه من چند وقت پیش با یکی از همکاران داشتم صحبت جالبی میکردم وقتی از اون فرد سئوالاتی رو پرسیدم با جوابای خیلی عجیبی رو به رو شدم از اونجا که من اصلا غرور ندارم و همیشه اگه نکته جدید رو حتی فکر کنم اشتباهه امتحان میکنم تا به نتیجه قطعی برسم آزمون کردم جالب بدونین بیشتر از 90 درصد از روشای همکار بنده که خیلی قدیمی هست و خیلی هم به قول خودش سرش میشه اشتباه بود جالب بدونین وقتی این نکات به اون فرد با دلیل گفتم و نمونه آزمون خود رو ارئه دادم حتی توجه هم نکرد همین دوست عزیز نمونه کاراش اصلا جالب نیستن و اکثرا به صفحات دوم رفته ان در کم زمانی پس میخوام این رو بگم اگه واقعا میخواهید شاهد ورودی چشم گیر باشین با بگردید و زحمت بکشین وگرنه من امروز یک مشتری داشتم سایتش در روز 60 ورودی داشت و یک سایت 3 ساله داشت با همون موضوع و همون فعالیتا روزانه 360 ورودی داشت اگه میخواهید بشینید تا سایت شما فقط از عامل سن دامنه رشد کنه خیلی زمان می بره تا ورودی خیلی خوبی از گوگل داشته باشین یک نکته رو هم در نظر بگیرین بزارید حرف یکی از دوستان بگم میگفت من اشتباهی که کردم کلی وقت گزاشتم هزینه کردم تا بتونه راه کارهای خوب رو بدونم اگه همون اول هزینه میکردم و سایت رو به یک متخصص می دادم هم به مرور این علم رو می فهمیدم هم این همه هزینه و زمان هدر نمیرفت.

آموزش بهینه سازی سایت

1-سعی کنین مطالب سئو سایت رو مقایسه کنین

از هوشیاری بازدید کننده اینه که مثلا درباره یک موضوع خاص مطالب سایت رو بخونین و مقایسه کنین خود همین مقایسه کردن نکتهای خیلی جالبی براش شما به وجود می آورد سعی کنین نکته ورداری کنین اگه واقعا به نتیجه ای رسیدید نسبت به تجربیات و آزمون و خطای خود می تونین روی اون کار کنین البته به شکل موردی و در مدت زمان کوتاه چون که بهترین روش واسه رسیدن به بهترین نکته دست به کار شدن خود شماست تا انجام ندین به طور دقیق نمیتوانید مطلب رو درک کنین هر چند اون مطلب 100 درصد درست باشه پس در درجه اول مطالب رو مقایسه کنین.

2-به زمان درج محتوا دقت کنین

یکی از مهم ترین دید واسه بازدید کننده زمان درج مطلبه که گوگل اخیرا به روز رسانی مطلب هم اهمیت می ده شما وقتی میخواهید یک مطلب رو بخونین دقت کنین این مطلب واسه چند سال پیشه چون که این علم به شکل متناوب در حال تغییره و شما نیازمند مطالب به روزی هستین اگه دقت کرده باشین سایتای که فعال و خوب هستن مطالب رو به روز میکنند و مطالب جدید و تغییرات رو اضافه میکنند پس سعی کنین به زمان اون توجه خاصی کنین یا نکته بعدی اینه که ببینین این سایت به نظرات شما جواب می ده چون که میشه تغییرات رو در نظرات از سایت پرسید که بیشتر سایتا واسه جواب دادن نظرات برنامه ریزی خوبی ندارن همین دلیل میشه که نظرات زیادی در سایت اونا وجود نداره پس سعی کنین مطالب به روز و مفید تری رو بخونین.

3-کیفیت مطالب در سئو سایت

اگه دیده باشین بعضی سایت فقط مطلب رو داخل گوگل گذاشته ترجمه میکنند در سایت قرار می دن البته بعضی دوستان ترجمه کردن یک مقاله از سایتای معتبر خیلی مهمه اما چند نکته باید داشته باشه تجربیات نویسنده هم به مطلب اضافه شه چون که می تونه خیلی کمک کنه ترجمه معنی داشته باشه و قابل درک باشه و بازدید کننده سر در گم نشه مطالب از سایتا معتبر باشه چون که اگه منبع معتبر نباشه نمیتوان به اون اطمینان کرد پس کیفیت مطالب خیلی مهمه مطلبی که ارزش داده شده و تایپ شده تا مطلبی که به شکل نا معنی ترجمه شده خیلی فرق داره پس کیفیت مطالب به معنای نگارشی و مفهومی خیلی مهمه پس سعی کنین وارد سایتی شید که واسه بازدید کننده ارزش قائل باشه با تشکر از دوستان.