بهینه سازی سایت

سئوزمانی که شما در یک موتور جستجو به دنبال یک موضوع خاص می گردین حتما متوجه این موضوع شدین که بعضی از وب سایتها دارای رتبه های بالاتری هستن و در صفحات ابتدایی نشون داده می شن و این یعنی تولید کردن صفحات وبی که واسه موتورهای جستجو جالب و فریبنده هستن. بهینه سازی صفحات وب اینه که شما در نتایج یک موتور جستجوی بزرگ بیشترین امتیاز رو داشته باشین. اهمیت این موضوع از اونجا ناشی می شه که بیشتر مردم از موتورهای جستجو واسه رسیدن به مطلب یا محصول مورد نظر خود استفاده می کنن.

اما SEO چیه؟

معنای کلمه ای SEO که مخفف Search Engine Optimizationه، بهینه سازی موتور جستجوه. علم بهینه سازی موتور جستجو در مورد روشهای فنی مثل عنوان صفحه مناسب، تگا و متا تگا، کلمات کلیدی و عبارات کلیدی و توضیحات مناسب سایت و کلاً محتوایی که موتورهای جستجو دوست دارن، مطالعه می کنه. موتورهای جستجو صفحات وب رو به وسیله نرم افزار خزندگی (عنکبوت) پیدا و فهرست بندی می کنن. بدیش اینه تموم نرم افزارهای خزندگی یک جور کار نمی کنن. مثلا اگه صفحه وب شما در یکی از موتورهای جستجو امتیاز بالایی داشته باشه، ممکنه در دیگه موتورها اینطور نباشه.

یکی از کارایی که متخصصان بهینه سازی موتورهای جستجو انجام می دن، پیگیری تموم تغییرات کارکرد داخل موتورهای جستجوه. پس اونا میتوانند صفحات وب رو طبق این تغییرات بهینه سازی کنن. ضمنا اونا همراه با تغییرات موتورهای جستجوی مختلف خود رو پیرو این موتورها قرار می دن. هنگامی که شما یک طراح واسه طراحی سایت تجاریتان انتخاب می کنین، شما باید از این طراح درباره بهینه سازی موتورهای جستجو سوال کنین و باید از اون بخواهید طبق اصول بهینه سازی واسه موتورهای جستجو ساخت صفحات سایت شما رو شروع کنه. در صورتی که این کار طولانی تر از طراحیایی که شما بیشتر از این داشته اید، نیس. این کار خیلی آسون تر و مناسب تره که شما در همون بار اول که سایتتون روی وب قرار میگیره، شامل بهینه سازی واسه موتورهای جستجو شه.

چرا SEO مهمه؟

چرا بهینه سازی واسه موتورهای جستجو مفیده. موارد زیر بعضی از دلایل این موضوع هستن: برتر بودن در نتایج جستجو مشتری هایی زیادی رو به دیدار از سایت شما دعوت می کنه. ۸۷ در صد تموم بینندگان شما از یک صفحه یک وضعیت دارن. ۹۱ در صد از کاربران اینترنت از موتورهای جستجو استفاده می کنن. طبق آخرین تحقیقات بیشتر از ۲۵۰ میلیون جستجو در روز در کشور انگلیس انجام میگیره. ۷۳ در صد معاملات آنلاین به وسیله موتورهای جستجو شروع می شه.

چه کسائی به SEO نیاز دارن؟

هر وب سایتی که به طرف تجارت و بازرگانی حرکت می کنه، باید صفحات وب خود رو واسه موتورهای جستجو بهینه سازی کنه. هدف پایانی یک سایت جلب کاربران اینترنتیه، و تحقیقات نشون داده که پهنا بزرگی از کابران اینترنتی وب سایتا رو در موتورهای جستجو پیدا کرده ان. اگه شرکت شما توجه به ساخت یک سایت جدید و یا به روز کردن سایت قدیمی خود رو داره باید توجه داشته باشین که واسه پیشرفت باید SEO رو در الویت قرار بدید. به خاطر داشته باشین که SEO شما رو به مسابقه بزرگ می بره و شما رو در بازار معرفی میکنه.

چرا باید از سئو یا بهینه سازی سایت استفاده کرد؟

 

اهمیت سئو یا بهینه سازی کردن سایت از اونجا ناشی می شه که بیشتر مردم از موتورهای جستجو واسه رسیدن به مطلب یا محصول مورد نظر خود استفاده میکنند.و اهمیت بهینه سازی جایی به اوج خود میرسد که بیشتر مردم فقط به صفحه‌ی اول نتایج جستجو نگاه میکنند. پس واسه داشتن ترافیک بالا از طرف موتورهای جستجو، این مسئله الزامیه که سایت شما در صفحه‌ی اول نتایج جستجو بگیره.

 

  • بیشتر کاربران اینترنتی صفحات مورد نظر خود رو از موتورهای جستجوی اصلی مثل گوگل، بینگ و یاهو پیدا میکنند، از اینرو بهینه سازی (سئو) مناسب کلید شما واسه رسیدن به بازدید بیشتره.
  • علاوه براین موتورهای جستجو همون چیزی رو در اختیار کاربران قرار می دن که اونا بدنبالش هستن واسه همین در مقایسه با تبلیغات اینترنتی مشتریان اعتماد بیشتری به سایت شما دارن و این ارزش سئو رو دوبرابر می کنن.
  • کلمات جستجو شده به وسیله کاربران در موتورهای جستجو اهمیت بالایی دارن، تجربه نشون داده که جذب بازدیدکننده زیاد از راه گوگل می تونه موفقیت هر شرکتی رو تضمین کنه، بازدید بدست اومده از روش سئو بر هر نوع تبلیغ برتری داشته و هزینه کمتری رو هم به شما مجبور می کنن.
  • هر وب سایتی که به طرف تجارت و بازرگانی حرکت میکنه، باید صفحات وب خود رو واسه موتورهای جستجو بهینه سازی کنه. هدف پایانی یک سایت جلب کاربران اینترنتیه، و تحقیقات نشون داده که پهنا بزرگی از کابران اینترنتی وب سایتا رو در موتورهای جستجو پیدا کرده ان.