۱) همیشه قبل از ارسال آدرس صفحات مطمئن شید که صفحه شما در اون موتور جستجو وجود نداشته باشه. در صفحات شما نباید اتصالات شکسته وجود داشته باشه. صفحاتی که اتصالات شکسته دارن خوب در موتورهای جستجو ثبت نمی شن.

۲) اگه در سایتتون از فریم (Frame) استفاده می کنین، ثبت سایت شما در موتورهای جستجو می تونه با مشکل روبرو شه. بهترین کار اینه که یک نسخه بی فریم از سایت خود تهیه کنین و این نسخه رو به موتور جستجو معرفی کنین. البته شما می تونین صفحه داخلی فریم رو بصورت جداگونه به موتور جستجو معرفی کنین.

۳) روباتهای موتور جستجو نمی تونن سایتهائی که واسه ورود نیاز به شناسه کاربر و کلمه عبور دارن رو، ثبت کنن. این روباتها هیچ یک از صفحاتی که نیاز به پر کردن فرم داشته باشن رو نمی تونن ثبت کنن. علاوه بر این سایت‌هایی که داراری فرمهای جستجو هستن رو هم خوب ثبت نمی کنن چرا واسه رسیدن به اطلاعات نیاز به پر کردن فرمهای جستجوه. یک راه حل، ارائه صفحات ثابت واسه این اطلاعاته. بعنوان مثال فروما (Forum) می تونن با ارائه مطالب فروم در صفحات ثابت ، اونو به موتورهای جستجو معرفی کنن.

۴) صفحات پویا روباتهای موتور جستجو رو بلوکه می کنن. هر آدرسی که به همراه علامت سوال (؟) یا علامت & باشن به وسیله این روباتها در نظر گرفته نمی شن.

۵) بیشتر موتورهای جستجو نمی تونن متون موجود در تصاویر رو در ثبت خود در نظر بگیرن. این اطلاعات باید بصورت دیگری در سایت ارائه شن تا به وسیله موتورهای جستجو ثبت شن

۶) اگه سایت شما سرعت پائینی داره یا اینکه حجم صفحه سایت شما زیاده، موتورهای جستجو در ثبت کردن سایت شما شکل دارن. سعی کنین اندازه صفحات سایت خود رو طوری کوچیک طراحی کنین ( از نظر حجم) که با سرعت مناسبی دیده شه. این نکته هم می تونه در در رضایت بازدیدکنندگان سایت شما موثر باشه و هم در ضریب اطمینان از ثبت شدن به وسیله موتورهای جستجو. بهترین اندازه واسه هر صفحه با تموم تصاویر و وسایل موجود در اون بین ۵۰ تا ۷۰ کیلو بایته.

۷) اگه فقط صفحه اول سایت خود رو به موتور جستجو معرفی کنین، انتظار نداشته باشین که همه اتصالات موجود در سایت شما در موتور جستجو ثبت شه. گرچه بعضی از موتورهای جستجو تموم اتصالات رو ثبت می کنن اما شما به این مسئله اطمینان نداشته باشین و تک تک صفحات خود رو در موتورهای جستجو معرفی کنین.

۸) اگه زمانیکه روبات موتور جستجو به سایت شما مراجعه می کنه سایت شما در دسترس نباشه، سایت شما ثبت نمی شه. حتی بدتر از این ،در شرایطی خاص سایت شما که قبلا در موتور جستجو ثبت شده بوده، در این حالت از لیست حذف میشه. سعی کنین هاستینگ سایت خود رو از شرکتهائی تهیه کنین که در ۹۹.۵ درصد موارد سایت شما در دسترس باشه.

۹) اگه زمانیکه روبات موتور جستجو به سراغ سایت شما میاد، سایت شما در دسترس نباشه، نمی تونه اونو ثبت کنه. حتی بدتر از این ، اگه قبلا سایت شما ثبت شده باشه در این حالت سایت شما از لیست خارج میشه. پس سعی کنین که سایت شما همیشه در دسترس باشه. همیشه وضعیت سایت خود رو در موتور جستجو بررسی کنین . اگه این اتفاق واسه سایت شما افتاد سعی کنین دوباره سایت خود رو در اون موتور جستجو ثبت کنین.

۱۰) موتورهای جستجو به سایتهائی که در اونا کلمات کلیدی زیاد تکرار شدن (مثل سایتهائی که بصورت سوال و جوابی هستن) حساس هستن و اونا رو ثبت نمی کنن. سعی کنین هر صفحه سایت شما به شکلی باشه که تعداد تکرار کلمات کلیدی در اونا از یک حد مشخص بیشتر نباشه. واسه آزمایش سایت خود می تونین از وسایل رایگان موجود در اینترنت استفاده کنین و میزان تکرار کلمات کلیدی رو مشخص کنین.

۱۱) اگه سایت شما به گونه ایه که وقتی کاربر وارد اون می شه ، اون رو به یک آدرس دیگه برگشت می دید یا اینکه از تگ‌های مربوط به بروزرسانی خودکار صفحه استفاده می کنین، موتورهای جستجو با ثبت اون مشکل دارن. در این حالتها یک روبات موتور جستجو تصور می کنه که شما می خواین آی پی سایت خود رو مخفی کنین یا اینکه با اینکار قصد افزایش رتبه سایت خود رو دارین.

۱۲) اگه سایت خود رو می خواین در یک دایرکتوری ثبت کنین، این احتمال هست که سایت شما به وسیله یک شخص بررسی شه . سایت شما در صورتی ثبت میشه که شرایط لازم رو داشه باشه. واسه اطمینان از ثبت سایت شما در یک دایرکتوری باید راهنمای ثبت سایت رو حتما بخونین و از شرایط اون مطلع شید.

۱۳) تعدادی از موتورهای جستجو سایتهای رایگان رو ثبت نمی کنن. دلیل اونا اینه که در بیشتر موارد اینجور سایتهائی مطالب با ارزشی ندارن. اگه می خواین سایت شما در موتورهای جستجو رتبه خوبی داشته باشه، سعی کنین که سایت خودتون رو بخرین . البته در این مورد استثنائی هم هست. وبلاگها نمونه ای از سایتهای رایگان هستن که در موتورهای جستجو خوب ثبت شده و رتبه مناسبی هم داره.

۱۴) بعضی از موتورهای جستجو صفحاتی رو که از راه صفحه خونگی سایت قابل دسترسی نیستن، در ثبت سایت در نظر نمی گیرند. مثلا HotBot اینطور عمل می کنه. اگه شما صفحاتی دارین که نقش ورودی کاربران به سایت شما رو داره باید این نکته رو درنظر بگیرین.

۱۵) اطمینان حاصل کنین موتور جستجوئی که روی اون کار می کنین محدودیتی واسه تعداد لینکهای ثبت شده ( واسه یک سایت ) نداره. تعدادی از موتورهای جستجو واسه ثبت لینکهای یک سایت در هر روز محدود کردن قائل می شن. سعی کنین قبل از شروع به ثبت لینکهای سایت، از این محدودیتها مطلع شید.

۱۶) امکان داره که به دلیل تعدادی از خطاهای موتور جستجو مقداری از اطلاعات ثبت شده ، حذف شن. واسه اطمینان از اینکه سایت شما در موتور جستجو همیشه هست، مرتبا وضعیت سایت خود رو بررسی کنین. در صورتیکه مشکلی در دیدن سایت خود در موتورهای جستجو داشتین، دوباره سایت خود رو ثبت کنین.

۱۷) روشهای آزمایش سایت در موتورهای جستجو مرتبا تغییر می‌کنه. لازمه که در دوره های خاصی با بررسی این تغییرات سایت خود رو بازسازی کنین. همیشه باید در جریان این تغییرات قرار داشته باشین. واسه این منظور می تونین در سایتهائی که در این مورد مطلب می نویسند ، عضو شید و از آخرین تغییرات اون مطلع شید.