بک لینک چیه ؟

بعد از مدتها شاید مدیران سایتا چیزی که از تعریف واقعی بک لینک هست رو اشتباه بگیرن.

در اول شاید بهتر باشه به نتیجه جستجوی خود گوگل نسبت به عبارت What is a backlink بدیم.

نتیجه حاصل از جستجوی در گوگل ، مثل بیشتر نتیجه ها در اول به صفحه محبوب ویکی پدیا ختم میشه.

مطلبی که در مورد بک لینک چیه به وسیله ویرایشگران ویکی پدیا درج شده اینطوریه.

بک‌لینک یک لینک خروجی از یک صفحه به صفحه دیگره. هرچه بک‌لینک بیشتری به سایت شما روونه شه. سایتتون محبوب‌تر هستش.

به نظر ما هم بک لینک ، لینکای خروجی از یک سایت و البته لینکای ورودی به سایت دیگره ، حالا این لینکایی که به طرف سایت شما روونه می شه می تونه مربوط به موضوع سایت شما یا غیر در ارتباط باشه ، می تونه باعث پیشرفت سایت شما شه و یا باعث افت اون هم شه.

بک لینکای معتبر و غیرمعتبر

کلا لینکایی که به طرف سایت شما میاد بهتره به وسیله نویسنده و از سایتای معتبر و قدمت دار باشه ، ضمنا لینکای خروجی از سایت شما نباید از یک تعداد خاصی مثلا 30 لینک بالاتر برود ، عناوین لینکای ورودی به سایت شما با موضوع سایت شما رابطه مفهومی داشته باشه ، همه لینکای ورودی نباید با یک عبارت باشن ، لینکای ورودی مخلوطی از لینکای فالو و نوفالو (در ادامه توضیح داده میشه) باشن.

چه جوری بک لینک معتبر رو بشناسیم ؟

follow , nofollow (links) : لینکای فالو و نوفالو چیه؟ و چه فرقی باهم دارن

لینکای فالو به موتورهای جستجوی میفهماند که متوجه باشن از سایت من لینک به طرف سایتی که فالو هست ارجاء داده شده و بخشی از امتیاز سایت من رو می تونه با خود به سایتی که ارجاء دادیم ببره. اما لینکای نوفالو به موتور جستجوگر می فهماند که این لینک رو هیچوقت از سایت من دنبال نکن و کاری به محتویات و حتی آدرس سایتی که لینک شده نداشته باشه. یعنی لینک نوفالو فقط واسه کاربران که روی اون کلیک کنه به نمایش درآمده و تاثیری در سایت مبدا و مقصد پس ی موتورهای جستجوی و سئو نداره.

تموم لینکا بطور پیش فرض فالو هستن و موتورهای جستجوی تموم لینکا رو دنبال کرده و امتیازی رو از سایت مبدا به سایت مقصد اضافه می کنن اما اگه بخوایم بعضی از لینکای خروجی سایتمون رو نوفالو کنیم کافیه در کد لینک عبارت Rel=”nofollow” رو قرار دهیم.

بطور مثال : <a href=”http://salesbacklink.ir” rel=”nofollow”>سالس بک لینک</a>

همونطور که در مثال بالا نشونه ، قسمت قرمز رنگ به موتور جستجوگر میگه که لینک رو دنبال نکن و فقط با حذف این قسمت ، لینک فالو طلقی می شه.

Anchor text چیه ؟

انکر تکست یا همون Anchor text عنوانیه که واسه لینک سایت خود در نظر میگیرید.

اما چرا انکر تکست خیلی مهمه ؟ چون رابطه بین لینک و سایت شما رو به موتورهای جستجوی دیکته می کنه. مثلا اگه سایت شما در مورد ی ساخت بلبرینگه ، انکر تکست یا به عبارت راحت تر همون عنوان لینکی که از سایتای دیگه به طرف سایت شما روونه می شه حتما باید مربوط به موضوع بلبرینگ باشه تا بهترین نتیجه رو واسه سایت شما حاصل کنه.

و اگه انکرتکست نامرتبطی انتخاب شه ، بک لینک تولید شده به یه جور تخریب کننده و نامعتبره و درصورت تکرار در سایتای دیگه ، سایتای لینک داده شده و یا سایت شما به عنوان اسپم شناخته شده و باعث افت نتیجه موتورهای جستجوی میشه.

یکی دیگه از مهمترین عواملی که کمتر به اون دقت می شه اینه که حتی انکر تکست مربوط به موضوع سایت شما نباید همه با یک عبارت به طرف سایت شما روونه شه ، مثلا اگه موضوع سایت بلبرینگه ، عنوانای مختلف مثل خرید بلبرینگ ، تولید بلبرینگ ، ساخت بلبرینگ ، بلبرینگ ، مغازه بلبرینگ ، می تونه انکر تکستای مناسبی باشه ، اما اگه هزاران بک لینک فقط با یک انکر تکست ساخت بلبرینگ به طرف سایت شما روونه شه ، از نظر موتورهای جستجو غیرعادیه و اسپم شناخته می شید.

Domain Authority چیه ؟

Page Authority چیه ؟

دامین اتوریتی و پیج اتوریتی فاکتورهایی هستن که به وسیله شرکت موز ارائه شده و در دامین اتوریتی ، سن دامنه ، لینکای ورودی ، وضعیت دامین در شبکه های اجتماعی ، کیفیت بک لینکا ، فاکتورهایی هستن که در عدد ارائه شده که بین 0 تا 100ه دخالت داره. و در پیج اتوریتی هم همین عوامل اما فقط در صفحه مورد نظر شناسایی و ارائه شده.

چه فاکتورهای دیگری رو واسه خرید بک لینک در نظر بگیریم ؟

دریافت لینک از سایتای همزبون با سایت خودتون ، اگه سایت فارسی دارین ، لینک از سایتای فارسی زبون و از سایتای کشورتون می تونه کمک شایسته ای واسه پیشرفت سایتتون باشه.

تعداد لینکای خروجی سایتتون از 30 عدد بیشتر نباشه همینطور از سایتی که قصد خرید بک لینک دارین ، دقت کنین لینکای خروجی درج شده در اون سایت از همین تعداد بیشتر نباشه. لینکای خروجی به لینکایی گفته می شه که بجز صفحات خود سایت ، به سایتای دیگه اشاره کرده.

پیج رنک صفحه ای که لینک از اون خریداری می شه : البته این مورد به دلیل صفر شدن پیج رنکا به وسیله گوگل ، به پیج اتوریتی و دامین اتوریتی تغییر پیدا کرده.

الان بک لینک در سئو نقش خیلی اساسی داره و همیشه شرکتها روشهای خیلی ویژه و خاصی رو واسه ارائه بکلینک در پیش می گیرن. یکی از روشهایی که ما در بک لینک سازی اجرا میکنیم اجرای پلتفرم بک لینک هرمیه. این پلتفرم درواقع یک روش بک لینک سازی چند مرحله ایه که متیوان گفت خود در هر مرحله چند پلتفرم دیگه هم داره. این روش خیلی روش موثر و کارایی واسه افزایش قدرت دامنه و رنکینگ سایت در گوگله.

توجه: همه بک لینکهای این سرویس دائمی بوده و احتیاجی به تمدید ماهانه نداره و یه بار پرداخت واسه همیشهه.

این پلتفرم سئو و بهینه سازی سایت دارای سه مرحله.

مرحله اول:

در مرحله اول ۱۸۳ بک لینک خیلی حرفه ای واسه لینک شما ایجاد می کنیم. این بک لینکها عبارتند از ۱۰۰ پروفایل فروم ، ۷۰ بک لینک از دایرکتوریای مقالات، ۱۰ بک لینک بعنوان پست وبلاگی و ۳ بک لینک از دامنه هایedu (مورد اعتمادترین پسوند دامنه از نظر گوگل)

مرحله دوم:

در مرحله دوم ما به میزان ۱۰۰۰ بک لینک واسه سایتهای مرحله اول بک لینک ایجاد میکنیم و این بک لینکها مسقیما به سایت شما وارد نمی شن. هدف از اینکار افزایش قدرت صفحاتیست که به سایت شما لینک داده ان. در این مرحله ما ۷۰۰ لینک Dofollow و 300 بک لینک از سایتهای ویکی به صفحات بک لینک مرحله 1 ارسال می کنیم.

مرحله سوم:

در این مرحله می خوایم پا رو بالاتر گذاشته و حتی قدرت سایتهای مرحله ۲ رو هم تقویت کنیم. در این مرحله ما ۳۰۰۰ بک لینک بصورت کامنت بلاگ به سایتهای مرحله ۲ ارسال می کنیم.

seo-pyramid-main

در کل در این روش هرمی ما بیشتر از ۴۰۰۰ بک لینک ایجاد میکنیم که فقط ۱۸۳ بک لینک بطور مستقیم به سایت شما لینک میشه و بقیه واسه قدرت دهی به صفحاتیست که به شما لینک داده ان. این پلتفرم هم حالا یکی از قویترین روشهای بک لینک سازی در دنیاست که به وسیله شرکت ما اجرا میشه. با این پلتفرم سایت شما بک لینکهای خیلی با کیفیتی بدست میاره و ضمنا نتیجه کار باعث بالا رفتن گوگل تراست نسبت به سایت شما میشه.