سئو یا SEO مخفف عبارت Search Engine Optimization است که به معنای دیده شدن سایت شما به شکل طبیعی ( Organic ) و بی پرداخت هزینه در موتورهای جستجو مثل گوگله.

اگه می خواین که کار و کاسبی اینترنتی شما موفق شه ،باید بازدیدکنندگان زیادی به سایت شما مراجعه کنن!

فهرست شدن سایت شما به وسیله موتورهای جستجوگر مثل گوگل ،یاهو و… یکی از راه های مراجعه بازدید کنندگان به سایت شماس.

بازدید کنندها سایت شما رو از کجا پیدا کنن؟

بهینه سازی سایت نقطه شروع دیده شدن سایت شماست.

از زمانی که سایت شما به وسیله کارشناسان شرکت طراحی سایت پردو وب ،بهینه سازی میشه باید آمادگی این رو داشته باشین که کاربران آروم آروم به سایت شما مراجعه می کنن.

کسب رتبه اول در صفحات گوگل

Bounce rate چیه؟

حال زمان اون رسیده تا کاربرانی رو که تا سایت خود کشانده اید در اونجا حفظ کنین و تموم مطالب و اجناس خود رو به اون معرفی کنین.البته  کیفیت مطالب و اینکه تا چه حد مشتری شما به هدفش در سایت شما دست پیدا کرده، خیلی در موندگاری در سایت شما تأثیرگذاره.پس پس bounce rate یا میزان دفع کاربر میزان جلب توجه کاربر به وسیله سایت شمار نشون میده.

bounce rate

سایت خود رو درگوگل پیدا نمی کنین؟

بهینه سازی سایت، بهینه سازی رابطه سایت شما با موتورای جستجوه.

اینکه سایت شما واسه موتورای جستجو بهینه شه به این معنیه که گوگل تونسته با سایت شما رابطه برقرار کنه و فهمیده باشه مطالب سایت شما در چه بخش ایه پس بهتر می تونه به کاربران خود معرفی کنه.

اولین قدمی که بعد از طراحی سایت شما باید انجام شه.

پس از طراحی سایت شما و بارگزاری مطالب در نظر خود زمان اون میرسد که سایت شما واسه موتورای جستجو بهینه سازی شه و همون سئوی سایت شما انجان شه.

وبسایتی که در موتورهای جستجو در رتبه های اول نباشه و سئو(seo) نشده باشه دیر یا زود محکوم به فناست و بار اضافی روی شونهای صاحب اون می شه.

هرچقدر سایت از دید محتوا و طراحی باکیفیت و سطح بالا باشه اما واسه موتورهای جستجو بهینه سازی نشده باشه ، نتیجه ای نداره و مثل مغازه و نمایشگاه شیک و پر از محصولیه که هیچکی از اسم ورسم اون و آدرس اون خبر نداره.

معمولا کاربران به وبسایتای که در صفحه اول گوگل هستن بیشتر اعتماد می کنن .

اثر لینک و بک لینک بر سئوی سایت شما.(کلیک کنین)

اثر کلمات کلیدی بر کسب رتبه بهتر در نتایج گوگل.(کلیک کنین)

اینترنت به  عنوان یک وسیله بازاریابی.

متدا و روشای مختلفی واسه بازاریابی و تبلیغات  موجوده، به ویژه در بخش های بازاریابی نوین که بخش اعظمی از اون رو بازاریابی اینترنتی فرا میگیره.پس پس اینترنت فضای خوبی واسه معرفی اجناس خود به مشتریان محصول خوده.اینکه محصول شما در صفحه اول گوگل دیده شه یکی از مهمترین و راحت ترین راه هاییه که در بازاریابی اینترنتی  در نظر گرفته شده و هدفمند بودن این بازاریابی وجه تمایزیست نسبت با بقیه روشای بازاریابی اینترنتی.

یکی از الگوریتمای سئو(seo) در گوگل سابقه سایته.پس واسه اینکه بتونین زود تر در بازار اینترنتی خود رامعرفی کنین نیاز هست که هرچه سریع تر طبق بهتر کردن سایت خود قدم وردارین.

کلا بیشتر از 50 درصد کاربران، سایت شما رو از راه موتورای جستجو پیدا میکنن. الان موتورای جستجو مثل گوگل ، بینگ ، یاهو و … سهم بزرگی از بازاریابی رو شامل می شن. به دنبال این مهم، شرکتای زیادی در دنیا خدمات بهینه سازی واسه موتورای جستجو یا سئو رو به شکل تخصصی ارائه می دن.

 

سئو به معنی بهینه سازی سایت جهت قرار گرفتن در رتبه‌های بالای موتورهای جستجو هست. موتورهای جستجو که به وسیله افراد و شرکت‌ها واسه یافتن اطلاعات مورد نظرشون استفاده می‌شه، عامل خیلی مهمی جهت پیدا شدن و افزایش ترافیک سایت، حضور در بازارهای داخلی و جهانی و کسب اعتبار در میدون کسب و کاره.

در صورتی که یک سایت با الگوریتمای سئو بهینه سازی نشه بازدیدکنندگان سایت معمولا به افرادی محدود می شه که آدرس سایت به اونا داده شده ، اینطوری شما امکان معرفی کار و کاسبی خود به مشتریان پنهون رو از دست میدید.

سئو یک فرایند دراز مدت و البته مستمره؛ پس در رسیدن به رتبه‌های بالا اصلاً عجله نکنین. ً پس از گرفتن رتبۀ بالا در موتور جستجو، فاز نگهداری سایت در اون جایگاه شروع می شه و در صورت نگهداری نکردن از سایت، جایگاه بدست اومده به سرعت از دست خواهد رفت. انجام پروژه های SEO در هر مرحله شامل دو فاز اصلیه.

بهینه سازی داخلی سایت: سئو (ONSITE SEO)

اولین فاز،  Onsite SEO یا بهینه سازی خود وب سایته. محتوای قوی می تونه نقش اصلی رو در این مرحله اجرا کنه. طی این فاز کد سایت شما استاندارد سازی می شه، بصورت خاص جهت SEO Friendly بودن، سایت شما برنامه نویسی می شه و همه resourceا بهینه سازی می شه. در آخر هم سایت شما به موتورهای جستجو معرفی میشه.

 

بهیته سازی سایت: سئو (OFFSITE SEO)

توجه داشته باشین که بعد از طراحی سایت طبق اصول سئو، مرحله Offsite SEO شروع می‌شه و نباید توقع داشت که سایت خود به خود در رتبه‌های بالای موتور جستجو بگیره. بنچ مارک سایت‌های شبیه خارجی و داخلی و بررسی رقبا،  تبلیغات در سایتهای پربازدید، فعالیت در شبکه های اجتماعی و لینک بیلدینگ مراحل بعدی این فاز هستن که نباید از اونا غافل شد. لینک بیلدینگ باید به شکل طبیعی با استفاده از سوشیال مدیا، سایت‌های ویدیویی و سایت‌های در ارتباط صورت پذیرد. مرحلۀ نگهداری سایت در جایگاه بدست اومده هم از این پس در دستور کار قرار میگیرد.