چطوری بک لینکای دائمی بسازیم ؟

اگه شمام به فکر سئو وب سایتای خودتون هستین ، باید بدونین یکی از مهمترین روش های هدفمند سئو ، بک لینک و بالا بردن لینکای وب سایته ، شما از روشای زیادی می تونین واسه جذب بک لینک استفاده کنین ،  مثلا  بک لینک بخرین و یا از روشای ابتکاری استفاده کنین .

حالا سئوال اینه که چطوری بک لینکای دائمی بسازیم ؟

اگه نمیخواهید هزینه ای واسه خرید بک لینک انجام بدین ، می تونین خودتون خیلی آسون بک لینک جذب کنین . ما اینجا 7 روش واسه جذب بک لینک رو به شما معرفی میکنیم و امیدواریم مفید واقع بشن .

نکته مهم :  توجه کنین بعضی از این روشای بک لینک گیری جزو سئو کلاه سیاه حساب شده و می تونه واسه سایت شما خطرناک باشه ، اگه نمیخواهید اونا رو انجام بدین شما می تونین خیلی آسون بک لینک دائمی و  ارزون  با تعداد انبوه رو از سایت ما تهیه کنین .

1 – ثبت نظر DoFollow در وبلاگا

وبلاگای وردپرس واسه جلوگیری از اسپم و کاهش رتبه سئو ، به لینکای خودشون صفت NoFollow می دن و لینک اونا ارزشی واسه سایت نداره ، از طرف دیگه بعضی وبلاگا صفت DoFollow رو در لینک دید ها استفاده میکنند که شما می تونین با ثبت دید و لینک خود از اونا استفاده ای به عنوان بک لینک ببرین .

 

حتما بخونین : اثر بک لینک دائمی در اتوریتی سایت 

2 – لینک در شبکه های اجتماعی قرار بدید

سعی کنین همیشه پروفایل شبکه های اجتماعی خودتون رو بروز کنین و لینک سایت خودتون رو در اون قرار بدید .

3 – از سایتای سوال و جواب استفاده کنین

سایتای سوال و جواب مثل Quora یکی از بهترین مکانا واسه استفاده به عنوان  بک لینک است ،ضمنا اگه بتونین در سرویسایی مثل Haro ثبت نام کنین می تونین بک لینک های بیشتری به دست آورید .

4 – در مطالب خودتون لینک قرار بدید

سعی کنین هر زمان که مطالبی در سایت قرار میدهید ، چندین لینک داخلی هم در ان قرار بدید ، با این کار  ، بعد ازمدتی میبینید که شبکه ای گسترده ای از لینک دارین که باعث میشه کاربران درصفحات داخلی شما گشت و گذار کنن و بانس ریت شما پایین بیاد .

5 – مسابقه طراحی کنین 

سعی کنین مسابقه ای واسه کاربران خودتون قرار بدید ، و از اونا بخواهید واسه شروع مسابقه لینک شما رو در شبکه های اجتماعی پخش دهند و یا شما رو به بقیه معرفی کنن (رفرال ) .

6- از سرویس HARO استفاده کنین 

Haro یکی از منبع هاییه که افراد واسه دریافت جواب ، پرسشای خودشون به ان مراجعه میکنند ، اگه شما در مورد خاصی مهارت می تونین به پرسشای بقیه جواب بدید و از این روش واسه خودتون بک لینک تهیه کنین .

7 – بک لینک دائمی بخرین! 

اگه شما به دلایلی تمایل نداشتید که نکات بالا رو انجام بدین و یا فرصت اون رو ندارین می تونین با خرید بک لینک  دائمی و ارزون قیمت خیلی سریعتر از روشای بالا سایت خودتون رو با کلمه در نظر در گوگل بالا ببرین . بک لینک دائمی به شما کمک میکنه اعتبار صفحه و دامنه خود رو هم بیشتر کنین .

خرید بک لینک

می دونید که، بک لینک یکی از فاکتورهای سئو  است. پس قبل از شروع به ساخت بک لینک، باید به وسیله ابزارهایی که به خاطر بررسی بک لینک در نظر گرفته شده به اطلاعات زیر پی ببرین:

  • چه تعداد بک لینک الان دارین. در این مرحله باید توجه کنین که تعداد بک لینکایی که از دامنه منحصر به فرد به سایت شما برگشت داده شده خیلی مهمتر از کل کل بک لینک هاس. چون می دونید که اگه تعداد زیادی بک لینک از یک سایت داشته باشین، این بک لینکا ارزش زیادی نخوان داشت.
  • میزان کیفیت و ربط داشتن انکر تکستا.
  • کسب اطلاعات در مورد بک لینکای با کیفیتی که رقبای شما دارن اما شما اون بک لینکا رو ندارین.

در این مقاله تصمیم گرفتم که بهترین وسیله بررسی بک لینک رو به شما دوستان عزیز معرفی کنم.

Google link:

با استفاده از این وسیله شما می تونین یک لیست نمونه از تعداد بک لینکایی که به سایتتون برگشت داده شده بدست بیارین. علاوه بر اون، دامنها و سایتایی که از اونا بک لینک گرفتین به شما نشون داده میشه. مثلا در قسمت جست و جو عبارت link:yoursite رو وارد کنین. با این دستور لیست نمونه ای از همه بک لینکا به شما نشون داده میشه. واسه گزارش گیری دقیق تر می تونین با اضافه کردن site:yoursite- لینکایی که از سایت خودتون به خودتون برگشت دادین رو از لیست نمونه حذف کنین. واسه روشن شدن موضوع به این مثال توجه کنین.

نقاط مثبت:

  • رایگان بودن
  • سریع بودن
  • راحت بودن

نقاط منفی:

  • فقط بخش کوچیکی از بک لینکا رو نشون میده.
  • نیاز به افزونهایی جهت گزارش گیری دقیق داره.
  • اطلاعاتی در مورد بک لینکای با کیفیت ارائه نمی ده.
  • از همه مهتر، دقیق نیس!

البته می دونید که گوگل وبمستر تولز اطلاعات آماری دقیق تر و بهتری رو نسبت به دیگه وسیله سئو ارائه میده. اما اطلاعاتی که از راه این وسایل سئو سایت بدست می آورید واسه اینکه یک دید کلی نسبت به وضعیت خود داشته باشین خیلی خوبه.