سئو ویکی پدیا

روش های هدفمند سئو سایت ویکی پدیا : واسه یادگیری سئو کردن سایت اول باید در مورد نحوه و تکنیک سئو سایتای معروف و معتبر و مورد علاقه google مثل yahoo , Wikipedia , …. تحقیق کرده و روش ها و ترفندایی که واسه بالا بردن رتبه خود کرده ان رو بررسی کنیم . این کمک بزرگی به ما می کنه تا نواقص و کاستیای سایت خود رو بشناسیم و اونا رو واسه سئو داخلی سایت رفع کنیم . در این جا به بررسی روش های هدفمند سئو داخلی ویکی پدیا می پردازیم تا شما بتونین اون رو در سایت خود اجرا کنین و آموزش سئو این سایت رو یاد بگیرین.

سایت ویکی پدیا با طراحی سایت منحصر بفرد از محبوب ترین سایتا بوده طوری که می تونین ببینین که در جستجوی بیشتر کلمات کلیدی در گوگل در رتبه اول قرار داره . نه تنها کلمات کلیدی فارسی و انگلیسی بلکه به هر زبانی در گوگل جستجو کنین حتما یک مورد از سایتای پیدا شده و اکثرا اولین رتبه ، سایت ویکی پدیا رو نگاه می کنین . محبوبیت ویکی پدیا واسه تبدیل شدن به یک سایت خاص به مقالات و محتوای خیلی خوب اینه که هر کاربری می تونه مطالب موجود در اون رو ادیت کنه و یا مطلب جدیدی بزاره که این کار به نوبه خود باعث به روز و بهینه شدن این سایت می شه . با وجود تعداد خیلی زیاد بازدید کننده این سایت ، مثل اینکه که از بهترین راه حل سئو واسه خود استفاده می کنه اما بعضی موارد که شامل مسائل فرهنگی و سیاسی سایت می تونه باعث ایجاد مشکل در بهینه سازی سایت ویکی پدیا شه .
ویکی پدیا سیاستای دقیقی واسه لینکای اسپم به دست آورده ، طوری که حتی لینک سایتای خارجی مربوط به خیلی از مقالات در ارتباط رو حذف کرده .
مورد بعدی در این مورد مدل تگ هاس که در بعضی مواقع باعث مخفی شدن اونا در موتورای جستجو می شه که این هدف استفاده از ویکی پدیا در قسمتای مختلف هر راه حل سئو هستش .

دلایل دیگه قرار گرفتن ویکی پدیا در صفحه اول گوگل :

• از سایتای محبوب و معتبر بک لینک داره .
• نرم افزار اون خوب طراحی شده .
• در صفحات خود از تصویر استفاده کرده .
• در قسمت محتوا به دیگه صفحات لینک میده .
• زمان موندگاری یک کاربر رو در صفحه با استفاده از بقیه لینکا زیاد کنه .
• محتوای اون خیلی کامل بوده و دارای جزئیات بسیاره .
• پویا بودن سایت و امکان ویرایش و یا اصلاح مطالب در هر لحظه .
• اسپمای موجود در سایت رو از بین می بره .
• از لینکای طبیعی در سایتای دیگه استفاده می کنه .

اهمیت nofollow در سئو سایت ویکی پدیا

به دلیل داشتن مشخصات عجیب و غریب ویکی پدیا تبدیل کردن اون به اولین منبع هدفی که کاربر به اون مراجعه می کنه از مهم ترین اهداف اینه . واسه همین ارزش nofollow در بک لینکایی که به مقاله مورد نظر میده مورد توجه . با اضافه کردن یک متا تگ خاص در لینک html ، برنامه های خزندگان سایت توانایی crawl کردن لینک در موتورای جستجو رو از دست می دن.
اگه در این زمیته تازه کار هستین به دو مورد زیر توجه کنین :
• چگونگی وارد کردن ویژگی nofollow به لینکا
• فهمیدن معنی nofollow و dofollow

این معنی تقریبا بی خطاست و خزندگان وب از تموم موتورهای جستجو اون رو دنبال می کنن . و تا زمانی که همه این لینکای اضافی در ویکی پدیا شامل راهنماایی به سایتای ویکی مدیا دیگه باشه ، با ارزش nofollow کد گذاری می شه ، این بک لینکا توانایی ترفیع دادن وب سایتایی که با اون کار می کنن رو ندارن . این اقدام افزایش لینکای مقاله های ویکی پدیا رو محدود می کنه .

تشریفات اداری و فرهنگی ویکی پدیا

در داخل سیاستای یک سایت نگه داری لینکای اضافی مثل لینکای مربوط به مقاله ها واسه تعدادی که بیشترین استفاده و کارایی و ربط داشتن به موضوع سایت رو دارن تعداد بک لینکای اونا در طول زمان حفظ می شه . بعضی از ادیتورا در ویکی پدیا به دنبال ریشه کن کردن اسپما و ارزش گذاری روی محتویات ارائه شده و ضمنا در صورت امکان اضافه کردن بک لینکای دیگه به سایت هستن .
بعضی وقتا ارائه دهنده مقاله واسه اون یک متن لینک فرای حد عادی به عنوان سند مقاله اس قرار میده ، اما از ویکی پدیا حذف می شه اما نه به خاطر نامناسب بودن ، بلکه به دلیل گیج کننده و استاندارد نبودن اون.

بلک لیست در ویکی پدیا

به عنوان یک اندازه شدین در ویکی پدیا ، وب سایتای بدنام که به عنوان دزد لینک شناسایی می شن به وسیله مدیران این سایت ممنوع و حذف می شن .
سیاست nofollow به دلیل این حادثه اینه که تا زمان جبران ضرر خود و اصلاح سایت در هر کلیک مربوط به اون از بلک لیست ویکی پدیا خارج نمی شه و هیچ گونه لینکی به اون وارد نمی شه حتی اگه سند اون قابل برگشت باشه . تنها راه فرار سایت از بلک لیست انجام دادن تموم خواستهای سایت مورد نظره .
گسترش یک سایت با اتصال پیوندای اون در ویکی پدیا بیهودهه ، چون اون رو به عنوان موارد اشاره شده در قسمتی از سایت نمایش میده .
سیاستا و اداب و رسوم سخت این اطمینان رو میده که هیچ لینکی با کوچکترین اشاره به دستور کار تبلیغاتی ، به مدت زیاد زنده نمی موند مگه به کمک ویکی پدیا که قصد نگه داشتن اون رو به عنوان یک منبع خالص از علم بشری داشته باشه .

طراحی سایت در سال ۲۰۱۷

طراحی سایت ذر سال ۲۰۱۷ : تغییرات دنیای فن آوری و اینترنت باعث افزایش خیلی زیاد طراحی سایت شده و داشتن سایت واسه هر شرکت و بخش جزو لازم ارکان اون شده. بنابر این طراحی سایت قوی و موثر، طبق سلیقه و علاقه و نیاز مشتری خیلی مهم شده. طراحی سایت قسمتای مختلف داره. مثل: طراحی قالب سئو (بهینه سازی سایت) و پشتیبانی سایت که واسه موفق شدن در کار طراحی سایت به تسلط در مهارتای خاصی در این مورد نیازه.

آینده طراحی سایت در سال ۲۰۱۷:

جهت پیش بینی شرایط وب سایتا و طراحی شون در سال ۲۰۱۷، نیازه که عوامل کلیدی ایجاد تغییرات در آینده بررسی گردند.

طراحی سایت ریسپانسیو

به خاطر استفاده افزایشی از تبلت و موبایلای هوشمند که با ابعاد مختلف مورد استفاده کاربران هستن، باعث می شه که طراحی سایت در چند سال آینده به طرف ریسپانسیو بودن تمایل داشته باشه. بیشترین استفاده افراد از اینترنت با گجتای هوشمند در اندازه های مختلفه و این روالی رو به افزایشه بنابر این در کار طراحی، کارکرد درست سایت بر این دستگاه ها خیلی مهمه. ریسپانسیو کردن سایت از ترفندهای مورد بهره ورداری طراحانه. با ساخته شدن گجتای پوشیدنی مثل ساعتای هوشمند، طراحی سایت با مشکلات تازه ای در امر طراحی روبرو میشه. بنابر این طراحی وب سایتایی با متدهای جدید جهت موافق بودن با اندازه های هر صفحه نمایشی استفاده شده. از روشای خوب طراحی سایت در این ۲ سال عبارتند از:

• طراحی سایت به شکل pageless

به سایتایی گفته میشه که همه محتوا رو در یک صفحه پویا نشون می دن نه در چندین صفحه جداگونه.
طراحی کارتی: اسکرول کردن رو حذف نمودهه و تونسته رابط کاربری جذابی بوجود بیاره. طراحی صفحات طوری که احتیاجی به اسکرول صفحه نباشه از روشای مورد بهره ورداری طراحان در این زمونه.

• بهره ورداری زیاد از انیمیشنا در طراحی سایت :

چون الگوی سلیقه کاربران و بازدیدکنندگان سایت نسبت به گذشته فرق کرده، بهره ورداری از انیمیشنا در مقایسه با محتوای نپخته، ارجحیت داره.

• تغییر روشای بهینه سازی گوگل :

با تغییرات عجیب در دنیای اینترنت و بالا رفتن تعداد کاربران گوگل جهت نتیجه گیری در این مورد، باید با بوجود آوردن تغییرات دایمی در روشای سئو، تغییر اساسی رو درست کرد طوری که نتایج بر مبنای نیاز کاربران رتبه بندی بشن تا محتوا.

استفاده از Cloud computing در طراحی سایت

وقتی سرعت لود شدن سایت بر اثر استفاده از انیمیشنا کنه بشه، این از دید کاربران قابل قبول نخواد بود بنابر این با استفاده از فن آوری Cloud computing این موضوع تا حدود زیادی حل میشه.
طراحی سایت اینتن جهت مشاوره طراحی سایت و خدمات طراحی وب، سئو سایت، بهینه سازی سایت، طراحی قالب html و پشتیبانی سایت … به مشتریان خود آمادهه. با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.