سئو چیه؟

SEO یا سئو به معنی بهینه سازی سایت در موتورای جستجو (Search Engine Optimization) و الان یکی از مراحل مهم و پر اهمیت در طراحی وبه .

بهینه سازی سایت

شما کار طراحی سایتتون رو به اتمام رسانیده اید ولی هنوز به اون اندازه ای که توقع دارین بازدید کننده ندارین . مشکل اینجاست که شما هنوز روی یکی از راه های خیلی مهم و مفید افزایش بازدید سایتتون کار نکردین . یعنی بهینه سازی موتورای جستجو یا همون بهینه سازی سایت

بهینه سازی سایت چیه؟

Search Engine Optimization  (بهینه سازی موتورای جستجو )یعنی مجموعه تکنیکا و مهارتایی که به یک سایت اجازه میده ترافیک و بازدید کنندهای بیشتری از موتورای جستجو مانند Google ، Yahoo و یا Microsoft داشته باشه .

سئو رو میشه به دو محدوده اصلی تقسیم کرد

1- off-page سئو: کارایی که به طور جداگونه از سایت شما انجام میگیره .
2 – on-page سئو: کارایی که سایت شما رو تغییر میده تا رتبه بهتری رو در موتورای جستجو بگیرین .
به یاد داشته باشین که یک سایت به طور کامل در موتورای جستجو بهینه نمی شه مگه این که شما هر دو بخش off-page سئو و on-page سئو رو به کار بگیرین

سئوی سایت شما

SEO خریدن لینکای اسپانسر شده و شماره یک در adwords ( سیستم تبلیغات گوگل) و اعلام بر داشتن یک سایت درجه اول در گوگل نیس .
خریدن این جور تبلیغات مربوط به SEM یا Search Engine Marketingه که به معنای سیستم بازاریابی موتورای جستجوه و در این مبحث نمی‌گنجد.
سئو به معنای درجه اول بودن نام شرکت شما نمی باشه .

کی از سئو استفاده می کنه؟

اگه که سایت طراحی شده الان رتبه دهم رو در جستجوی عبارت “چطوری تخم مرغ درست کنیم” رو داره ، واسه این که رتبه جستجوی این عبارت واسه این سایت به یک بهبود یابد ، باید از سئو استفاده کنه . از اونجا که موتورای جستجو در وب عادی و عادی تر شدن تقریبا هر کسی که بخواد در وب دیده شه می تونه از امتیازات بهینه سازی سایت استفاده کنه

زیر ساخت نرم افزاری بهینه سازی سایت

نرم افزار سایت ساز این شرکت با استانداردهای گوگل و دیگه بروزرسانیای موتورهای جستجوگر موافق شده(SEO Friendly) امکان تغییر و بازنویسی آدرس از اولین پیش شرطای هر وب سایتیه که در این شرکت سالهاست اجرا و بهینه سازی شده. شما می تونین آدرسهای اینترنتی رو هرگونه می خواین دسته بندی و بازنویسی به فارسی و انگلیسی کنین.
همه درخواستا (آدرسهای اینترنتی) در این نرم افزار سایت ساز کنترل و بازنویسی و در صورت نامعتبر بودن اجازه ورود به سایت به اون داده نمی شه و به صفحه پیدا نشد و یا صفحه ارور راهنمایی می شه.

بهینه‌سازی کدهای سایت

کدهای وب‌ سایت شما رو در نرم افزار  بهینه سازی شده و یک نقشه واسه سایت شما بصورت خودکار ساخته می شه تا موتورهای جستجوگر بتونن خیلی آسون سایت شما رو بررسی کرده و تموم اطلاعات اون رو درآورده و ذخیره کنه.

سئو سریع یکی از آرزوهای هر مشتریه که اقدام به طراحی سایت واسه شرکت خود می‌کنه، به ویژهً اینکه سایت اونا یک مغازه اینترنتی باشه. قبل از شروع بحث و اول‌ازهمه این مطلب رو باید بگیم سئو سریع که الان به وسیله خیلی از شرکتا تبلیغ می شه، بدیش اینه با استفاده از روشای غیر قانونی از نظر گوگله که ما اونا رو سئو کلاه سیاه می نامیم. اما همه تکنیکای سئو سریع، سیاه نمی باشن بلکه هدف اینه که بشه با تکنیکای در زمانای کمتر از حالت معمولی به نتیجه مورد نظر رسید. تکنیکای که از نظر گوگل قانونی هستن و هیچ گونه جریمه ای رو به دنبال نخوان داشت.

در این مقاله می خوایم که ۱۱ تکنیک سئو سریع رو به شما کمک می کنه تا در زمان سریع تر و با هزینه کمتری رتبه سایت خود رو بهبود ببخشین.

۱۱ تکنیک سئو سریع که باید بدونین

۱) وجود صفحه ۴۰۴

خطای ۴۰۴ به موتورهای جستجو میگه که صفحه مورد نظر وجود نداره. این موضوع ممکنه به دلیلای زیادی اتفاق بیفته مثلا شما اون صفحه رو حذف کرده باشین، کاربر آدرس رو به اشتباه بنویسد.

هر چه سایت شما بزرگتر باشه، نیاز بیشتری به استفاده از صفحه ۴۰۴ دارین. نکته خیلی مهم اینه که در هر سایتی یک صفحه ۴۰۴ جدا از هم و با طراحی اختصاصی مورد نیازه. در الگوریتمای جدید گوگل، تعریف نکردن این صفحه باعث جریمه می شه و به خاطر این هر چه بهتر استفاده شه، به ایندکس شدن سریع صفحات شما کمک خیلی می کنه.

اگه کاربری آدرس سایت شما به اشتباه بنویسد یا وارد صفحه ای شه که دیگه وجود نداشته باشه و پیغام اخطاری از طرف خود گوگل نشون داده شه، یک جریمه واسه شما در نظر گرفته می شه که چرا ازقبل به اصطلاح گوگل رو در جریان این موضوع قرار نداده بودین. واسه همین به شما در سئو سریع کمک خیلی می کنن.

۲) مقایسه دو محصول

اگه سایت شما مغازه اینترنتی، مقایسه دو محصول شبیه و پرطرفدار نزدیک به هم، کمک زیادی به افزایش رتبه سایت در گوگل می کنه. ضمنا می تونین از کاربران نظر بخواهید و اونا تشویق به مشارکت در این موضوع کنین. کاربران وقتی محصول جدیدی وارد بازار می شه، علاقه مند هستن که اون رو با دیگه اجناس قبلی مقایسه کنن و به خاطر این استفاده از تکنیک سئو سریع، باعث افزایش بازدید سایتتون می شه.

۳) اینفوگرافیک شما متحرکه؟

حتما می دونین که اینفوگرافیک الان یکی از بهترین وسایل بازاریابی اینترنتیه. تاثیری که یک عکس در جذب کاربر داره به مراتب بیشتر از بقیه روش ها و تکنیک هاس. با استفاده از اینفوگرافیکا خیلی آسون و خیلی سریع میشه مطالب آموزشی رو با عکس انتقال داد و کاربران زیادی رو به طرف سایت جذب کرد. حال اگه این اینفوگرافیک از عکسای متحرک استفاده کنه، میزان جذابیت اون چند برابر می شه. گرچه که این تکنیک فقط در سایت می تونه استفاده شه ولی هدف ما چیزی جز این و سئو سریع سایت نیس.

۴) استفاده از تکنیک آسمان خراش

حتما تا به حال برایتون پیش آمده که از کنار ساختمونای بلند عبور کرده باشین و جذب ابهت و بلندای ارتفاع شده باشین. الان گرچه تعداد این ساختمونا بیشتر از گذشته شده و واسه مردم شهر تبدیل به یک موضوع عادی شده ولی هنوز جذابیت خاص خود رو داره. از این موضوع میشه به عنوان یک تکنیک در تولید محتوا استفاده کرد. شروع عناوین محتوایی با این حالت “۱۰ روش …” یا “۱۰۱ تکنیک….” می تونه باعث دریافت بک لینکای زیادی به سایت شما شه البته اگه عنوان و مطالب جذاب و واقعا آموزنده شن.

۵) به دنبال روشای اسپم نباشید

روشای اسپمی واسه دریافت بک لینک و سئو سریع هست. البته ممکنه که این روش ها اسپم نباشن ولی باعث ورود کاربران مخصوص سایت شما نشه. هدایت کاربران نامرتبط با سایت باعث می شه که اونا خیلی سریع سایت شما رو ترک کنن و این موضوع می تونه اثر منفی برروی سئو سایت شما بزاره.

۶) از کلمات تحریک کننده کلیک برروی لینک استفاده کنین

فرض کنین که سایت شما در کلمه ای کلیدی خاصی بین ده لینک برتر نشون داده می شه. واسه اینکه کاربران رو تشویق به کلیک برروی لینک خود کنین، باید از عبارات و کلمات خاصی که هر شخصی تحریک به کلیک می کنه استفاده کنین. مثلا کلماتی مثل “بهترین”، “پیشنهاد”، “روش”،”چرا”
،”چطوری” و غیره از کلماتی هستن که کاربران خیلی سریع واسه دریافت مطالب وجواب برروی اونا کلیک می کنن و این موضوع می تونه باعث سئو سریع سایت شما شه.

۷) قرض بگیرین یا بدزدید

از مطالب مفید دیگه سایتا استفاده کنین و اونا در مقالات سایت خود استفاده کنین. البته بهتر منبع اصلی رو اشاره کنین که کارتون دزدی نباشه. مطالبی مثل اینفوگرافیک، عکسا، خبره های کوتاه و غیره بیشترین میزان به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی رو دارن و به خاطر این این موضوع می تونه اثر مثبتی در سئو سریع سایت شما شه.

۸) سرعت سریع بهتره

سرعت سایت خود رو تا می تونین افزایش بدید. هرچه سرعت بارگذاری سایتی بالاتر باشه، میزان ترافیک دریافتی هم بیشتر هستش و ضمنا از نظر گوگل اثر مثبت و بیشتری برروی رتبه سایت شما داره.

۹) طول محتوای سایت

همیشه بر این موضوع که طول استاندارد محتوای یک سایت چقدره، بین متخصصان اختلاف بوده. ولی در حالت عادی یک محتوا باید کمه کم ۵۰۰ کاراکتر که گوگل اون رو بین مطالب قرار بده و خیلی سریع ایندکس کنه و بیشترین حد ۱۵۰۰ کاراکتر باشه تا حوصله کاربر رو سر جنگ. البته پیشنهاد میشه که به جای اینکه تمرکز برطول محتوا کنین، بیشتر بر کیفیت اون تمرکز داشته باشین، چون هرچه مطلب با کیفیت تر باشه، میزان اشتراک گذاری و دریافت بک لینک اون بیشتره و از این می تونه به عنوان دلیلی واسه سئو سریع باشه.

۱۰) طراحی رسپانسیو رو در نظر بگیرین

همه ما می دونیم، سایتایی که به درستی در انواع وسایل مختلف مثل گوشی و تبلت به درستی نشون داده می شن، به مراتب ارزش بیشتری واسه گوگل دارن. بهتره بدونین، رعایت نکردن این موضوع اثر منفی برروی سئو سایت شما داره و سایتایی که به دنبال سئو سریع هستن باعث سایت خود در مرحله اول به شکل رسپانسیو طراحی کنن.

۱۱) استفاده از تکنیکای بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا الان بیشتر از هر مورد دیگری می تونه باعث افزایش سئو سریع سایت شما شه. هیچ چیزی مثل روش بازاریابی محتوا بر بهتر شدن رتبه سایت شما موثر نیس. تولید انواع محتوا ناب و ارگانیک و البته مربوط به هدف و موضوع اصلی سایت، می تونه باعث جذب کاربران بیشتر و به اشتراک گذاری اونا در شبکه های اجتماعی شه.