تاثیرات خرید بک لینک بر سئو سایت

امروز می خواهیم درباره خرید بک لینک و امتیازات و مشکلات اون و اثر اون بر سئو سایت حرف بزنیم.

لینک سازی یکی از اصول اساسی سئو هستش. خرید بک لینک یکی از راحت ترین و آسون ترین راه ها واسه رسیدن به جایگاه مناسب در موتورای جستجوه، اگه بک لینکی که شما خریداری کردین از یک سایت معتبر و خوب باشه اثر بیشتری بر سئو سایت شما داره که انجام این روش نیازمند هزینه بسیاره، البته با توجه به الگوریتمای جدید گوگل این روش درست نیس و گوگل اعلام کرده که این روش تخلف حساب می شه و باید محتوای خوب تولید کنین تا بقیه خودشون شما رو در سایتشون لینک کنن.

خرید بک لینک موثره؟

بعضیا فکر میکنند که با خرید بک لینک می تونن موتورای جستجو رو فریب دهند ولی این جور نیس و گوگل روشای خیلی واسه شناسایی بک لینکای خریداری شده داره، و سایت خریدار و فروشنده رو جریمه می کنه.
وقتی شما در تعداد زیادی سایت در یک زمان کوتاه بک لینک بخرین بک لینکاتون به شکل موقت در اون سایتا قرار میگیره و به شکل غیر طبیعی تعداد زیادی بک لینک به سایت شما ارجا داده می شه. بر این پایه شما به اون سایتا وابسته می شید و واسه این که اون سایتا لینک شما رو پاک نکنن شما باید به شکل دائم اونا رو تمدید کنین که این ممکن نیس، و بعد از اینکه لینک شما از اون سایتا حذف شه تعداد زیادی از بک لینکاتون از بین میره و رباتای موتورهای جستجو متوجه لینک خریداری شده می شن.

از چه سایتایی بک لینک بخریم؟

یکی از راه های دریافت بک لینک دائمی، از سایتای خبری معتبره، چون سایتای خبری می تونن به شکل نامحدود ریپورتاژ آگهی در سایت خود بذارن و از امتیاز این روش اینه که چند بک لینک follow به طور دائم به سایت شما لینک داده می شه و از طرف موتورای جستجو هم این روش spam به حساب نمیاد.

اگه می خواین بک لینک موثر واسه سایت خود بخرین باید از سایتهایی که با موضوع سایت شما در ارتباط هستن این کار رو انجام بدین چون الگوریتمای موتورای جستجو با توجه به محتوایی که دور لینک قرار داره موضوع اون سایت و زمینه کاری اون سایت رو تشخیص میده.
نوع لینک گذاری و زمان اون مهمه به خاطر این از درج لینکای زیاد در زمان کم خودداری کنین و بک لینکا رو با فاصله زمانی بخرین و ضمنا از سایتایی که به شکل گسترده لینک می فروشند و تبلیغات انجام می دن بک لینک تهیه نکنین.

بعضی از سایتا فروش بک لینک، لینک سایت شما رو در تموم صفحات خود قرار می دن که انجام این روش درست نیس و بهتره که در یک یا چند صفحه خاص لینک رو قرار دهند و ضمنا بهتره بک لینکایی که می خرید به صفحات داخلی هم لینک داده شه.

پس خریدن بک لینک به شکل طبیعی باعث بالا رفتن رتبه سایت شما می شه وگرنه شناسایی سایتای متخلف به وسیله گوگل باعث ضرر رساندن به رتبه و باعث جریمه سایت شما می شه.

خرید بک لینک

می دونید که، بک لینک یکی از فاکتورهای سئو  است. پس قبل از شروع به ساخت بک لینک، باید به وسیله ابزارهایی که به خاطر بررسی بک لینک در نظر گرفته شده به اطلاعات زیر پی ببرین:

  • چه تعداد بک لینک الان دارین. در این مرحله باید توجه کنین که تعداد بک لینکایی که از دامنه منحصر به فرد به سایت شما برگشت داده شده خیلی مهمتر از کل کل بک لینک هاس. چون می دونید که اگه تعداد زیادی بک لینک از یک سایت داشته باشین، این بک لینکا ارزش زیادی نخوان داشت.
  • میزان کیفیت و ربط داشتن انکر تکستا.
  • کسب اطلاعات در مورد بک لینکای با کیفیتی که رقبای شما دارن اما شما اون بک لینکا رو ندارین.

در این مقاله تصمیم گرفتم که بهترین وسیله بررسی بک لینک رو به شما دوستان عزیز معرفی کنم.

Google link:

با استفاده از این وسیله شما می تونین یک لیست نمونه از تعداد بک لینکایی که به سایتتون برگشت داده شده بدست بیارین. علاوه بر اون، دامنها و سایتایی که از اونا بک لینک گرفتین به شما نشون داده میشه. مثلا در قسمت جست و جو عبارت link:yoursite رو وارد کنین. با این دستور لیست نمونه ای از همه بک لینکا به شما نشون داده میشه. واسه گزارش گیری دقیق تر می تونین با اضافه کردن site:yoursite- لینکایی که از سایت خودتون به خودتون برگشت دادین رو از لیست نمونه حذف کنین. واسه روشن شدن موضوع به این مثال توجه کنین.

نقاط مثبت:

  • رایگان بودن
  • سریع بودن
  • راحت بودن

نقاط منفی:

  • فقط بخش کوچیکی از بک لینکا رو نشون میده.
  • نیاز به افزونهایی جهت گزارش گیری دقیق داره.
  • اطلاعاتی در مورد بک لینکای با کیفیت ارائه نمی ده.
  • از همه مهتر، دقیق نیس!

البته می دونید که گوگل وبمستر تولز اطلاعات آماری دقیق تر و بهتری رو نسبت به دیگه وسیله سئو ارائه میده. اما اطلاعاتی که از راه این وسایل سئو سایت بدست می آورید واسه اینکه یک دید کلی نسبت به وضعیت خود داشته باشین خیلی خوبه.

پیوند ورودی از سایتای دیگه رو بک لینک می گن که باعث معروفیت و افزایش اعتبار یک سایت می شه که در آخر گوگل و یا بقیه موتورهای جستجوگر طبق رتبه و اعتبار هر سایت و صفحات سایت به اون رنک می دن. شرکتای مختلفی در مورد رنک دهی به وب سایتا فعالیت دارن که گوگل یکی از پراستفاده ترین روشای رتبه دهی سایت رو داشت که اونو به دلایل نگفته تعطیل کرد. و الکسا یکی دیگه از شرکتای رتبه بندی سایته. مثلا رتبه الکسای سایت  www.FutrueFarmOnline.com  رو در لینک پایین ببینین.

کیفیت بک لینک

با رو شدن ارزش و اهمیت بک لینک در افزایش رتبه سایت و دریافت بازدیدکننده واقعی سایتهای زیادی به دنبال دریافت بک لینک بودن. به خاطر این سایتهای مختلفی اقدام به فروش بک لینک کردن. قیمتای خرید بک لینک از یکماهه شروع می شد تا یکساله و حتی بک لینک دائمی.

اما بهترین پیشنهاد بک لینک سه ماه بود که با تخفیف ویژه ارائه می شد و وبمسترها و صاحبان سایت هم عموما به بک لینک سه ماه اقبال نشون می دادن. اما با گذشت زمان و رشد هوش مصنوعی گوگل در مورد رتبه بندی سایتها بک لینک صرف نه تنها دیگه بهترین پیشنهاد نبود، بلکه می تونست باعث کاهش رتبه سایت هم شه. چون هدف گوگل بک لینک طبیعی بود . یعنی اینکه یک سایت بخاطر محتوایش از سایتهای دیگه لینک دریافت کنه نه با خرید بک لینک رتبه خود رو زیاد کنه.

به این خاطر کیفیت بک لینک مورد اهمیت قرار گرفت و صاحبان سایتها دیگه در جستجوی هر بک لینکی نبودن اما با اینحال بازم صاحبان خیلی از سایتها در جستجوی بک لینک از هر نوع سایتی هستن. بک لینکای فله ای از وبلاگایی که با روبوت محتواسازی می شن ارزش زیادی ندارن و داشتن یک بک لینک با کیفیت از یک صفحه بعضی وقتا خیلی موثر تر از هزاران بک لینک بی کیفیته.

در پروژه Sitemap Directory بهترین روش خدمات افزایش رتبه با بک لینک طبیعی و ارگانیک خدمت شما پیشنهاد شده که با بهترین قیمت ارائه می شه. اطلاعات بیشتر درباره این روش در صفحه اول سایت.

 

با هم نگاهی به جستجوهای ایرانیان در مورد بک لینک میندازیم:

بک لینک

خرید بک لینک ارزون | بک لینک قوی  | خرید بک لینک قوی  | بک لینک دائمی | بک لینک چیه |  بک لینک رایگان | خرید بک لینک دائمی | بک لینک رایگان ایرونی

این کلمات بیشترین موارد جستجوشده واسه ” بک لینکه. همونطور که نگاه می کنین بک لینک رایگان مثل جستجوهاییه که کاربران ایرونی در گوگل انجام داده ان و حال اینکه اینطور بک لینکا تنها از راه تبادل لینک امکان پذیره.

پروژه سئوی Sitemap Directory روشی نوین در بهینه سازی سایت (سئو) ه که باعث افزایش پیج آتوریتی و رنک سایت شما در نتایج گوگل می شه. قیمت خیلی مناسب و کیفیت و اثر بالا ویژگی روشن این سرویس سئوی ایرانیه. سایت www.FeedMap.ir سایت رسمی بخش فارسی این پروژه سئو هستش که اطلاعات کامل درباره این روش نوین سئو در اون قرار داده شده. بک لینک به نقشه سایت شما یکی از ویژگیای روشن این پروژه سئو هستش.