آموزش تصویری تنظیم ها افزونه سئو تصاویر

آموزش تصویری تنظیم ها افزونه سئو تصاویر

افزونه سئو تصاویر وردپرس یا همون SEO Friendly Images چند روزی هست که به روز رسانی شده و در این به روز رسانی شاهد تغییرات زیادی تو افزونه بودیم که مهمترین قسمت اون اینکه حالت ابتدایی واسه اعمال تنظیم ها نداره و حتما باید خودتون بعد از به روز رسانی افزونه وارد تنظیم ها اون بشین و تنظیم ها دلخواه واسه قرار دادن خوکار متن جانشین و عنوان تصویر رو انجام بدین.

از اونجایی که این چند روزی خیلی در مورد تنظیم ها جدید این افزونه سوال شده بود و این افزونه هم یکی از مهمترین افزونه بهینه سازی تصاویر در وردپرس هست، تصمیم گرفتیم یک آموزش کوتاه و مفید در مورد این افزونه کارا واسه دوستان وردپرسی قرار بدیم.

آموزش تصویری تنظیم ها افزونه سئو تصاویر

اولین تغییری که در افزونه ایجاد شده اینکه وقتی به نسخه جدید که در زمان نوشتن این آموزش نسخه ۳٫۰٫۳ هست، بروزرسانی می کنین، تنظیم ها افزونه از زیر بخش تنظیم ها پنل مدیریت وردپرس خارج میشه و واسه خودش یک زبانه جدا از هم ایجاد میکنه. حالا از اون قسمت وارد تنظیم ها (setting) افزونه بشین تا تنظیم ها رو بررسی کنیم.

 

آموزش تصویری تنظیم ها افزونه سئو تصاویر

 

تو تغییرات جدید چند تگ به افزونه اضافه شده که شما میتونید از اونها به شکل تکی یا ترکیبی بعنوان تگای متن جانشین و عنوان عکسا واسه سئو بهنر استفاده کنین. این تگا عبارتند از:

%title این تگ از عنوان نوشته واسه جایگزینی استفاده میکنه.

%desc این تگ از خلاصه نوشته واسه جایگزینی استفاده میکنه.

%name این تگ از نام خود نام فایل واسه جایگزینی استفاده میکنه.

%category این تگ از دسته نوشته واسه جایگزینی استفاده میکنه.

%tags این تگ هم از برچسبای نوشته واسه جایگزینی استفاده میکنه.

به شکل مثال اگه یک نوشته داشته باشیم با عنوان “آموزش تنظیم ها افزونه سئو تصاویر” و در دسته بندی “پلاگین سئو واسه وردپرس” قرار داده باشیم و از تگ ترکیبی %title %category واسه متن جانشین تصاویر نوشته استفاده کنیم تگ جانشین بصورت “آموزش تنظیم ها افزونه سئو تصاویر پلاگین سئو واسه وردپرس” هستش.

در قسمت تنظیم ها که مثل صفحه زیر هست شما بصورت دلخواه میتونید هر یک از تگای بالا رو به تنهایی یا بصورت ترکیبی استفاده کنین و توجه داشته باشین که موردیکه در این جا اعلام میشه هیچ اجباری نداره و فقط بصورت یک پیشنهاده.

آموزش تصویری تنظیم ها افزونه سئو تصاویر

در قسمت اول شما باید متن جانشین تصویر که میخواهید بصورت خودکار اعمال شه رو وارد کنین که می تونین در این قسمت از تگ %tags استفاده کنین که از برچسبای نوشته واسه متن جانشین استفاده کنه.

در قسمت دوم هم باید عنوان تصویر که میخواهید بصورت اتوماتیک وارد شه رو بزنین که واسه اونم میتونید از تگ %title استفاده کنین که عنوان نوشته رو واسه عنوان تصویر هم بنویسد.

توجه داشته باشین که حتما تیک دو مورد زیر رو بزنین که افزونه بتونه بصورت خودکار متن جانشین و عنوان تصویر رو جانشین کنه.

  • Override default WordPress image alt tag
  • Override default WordPress image title

5 تکنیک ساخت بک لینک در سال ۹۴

5 تکنیک ساخت بک لینک در سال 94

ساخت بک لینک خیلی مهمه ولی اگه ندانید که چطوری و به چه روشی کار می کنین واسه شما خطر آفرینه. بعضی افراد ساختن لینک رو کاری در حد فعالیتای معمولی و عادی سئو می دونه که نیاز به توجه خاصی نداشته و خیلی آسون قابل انجامه.

اما لینکای با کیفیت بالا و مهم پارامتریه که واسه رتبه بندی سئو Off-page سایت بدست موتورهای جستجو بررسی می شه. اینطوری نیس که شما خیلی آسون و بطور یه سره واسه یک سایت لینک بسازید و انتظار پیشرفت در رتبه بندی داشته باشین. اگه فعالیت شما طبق اصول و قوانین مربوط به ساختن لینک نباشه، سایت شما جریمه میشه.

حال به بررسی روشایی می پردازیم که شما واسه ساختن لینک به دانستن اونا نیاز دارین و به شما کمک می کنن از جریمه شدن در امان بمونین:

۱- فعالیت در بقیه سایتا (پست مهمان)

شما باید نسبت به مسئله پست مهمان هوشیار باشین و بدونین که گوگل درباره جریمه پستای مهمان اسپم جدیه. آگاه باشین که گوگل به طور دائم الگوریتم خود رو تصحیح میکنه تا پستای مهمان که از ارزش کمی برخودار هستن رو حذف کنه. چون این جور محتواها رو زائد در نظر گرفته و دستور حذف اون رو صادر می کنه.

اگه وبمستری به شما اطمینان کرد که واسه اون محتوای با ارزش بسازید، به شما اجازه نمی ده که از سایت اون فقط واسه گرفتن بک لینک استفاده کنین. بلکه به شما اعتماد می کنه که واسه سایت اون مطالب و محتوای غنی و ناب بسازید تا کاربران و خوانندگان از اون استفاده کنن.

 

5 تکنیک ساخت بک لینک در سال 94

 

بیایید به بررسی رابطه پست مهمان و بک لینکا بدیم. هدف بلاگینگ خارجی، کسب بک لینکا نیس. اگه انجام این کار رو شروع کنین، مدیر سایت متوجه این کار شما میشه و شما موقعیت خود رو از دست میدید. توجه داشته باشین که هدف اصلی اینه که مطلب تا حد امکان، روشن، با ارزش و سودمند باشه. در کنار اون هم شما می تونین در محتوا به صفحات یا مطالب خودتون هم لینک بدید.

همیشه به یاد داشته باشین که بلاگینگ خارجی یک راه آروم واسه گرفتن بک لینکای عالیه. اگه در بین دوستان و کارکنان مجموعه شما افرادی هستن که توانایی نوشتن محتوای مناسب رو دارن، اونا رو دعوت به همکاری کرده و میل کار در این موضوع رو در اونا بسازین. بلاگینگ خارجی و یا به زبون عامیانه، پست مهمان یک روش قوی واسه رشد یک برند و کار و کاسبی حساب می شه.

 

۲- استفاده از اینفوگرافیکا

هنوز استفاده از نمودارا و گرافای اطلاعاتی واسه ساخت لینک یک راه قابل استفادهه؟ آقای درو هندریکس از کارشناسان سایت علمی تحقیقاتی AudienceBloom که در مورد سئو فعالیت دارن به این سوال در مقاله ایی که در سال ۲۰۱۵ منتشر کرده ان جواب داده ان که :

” اینفوگرافیکا هنوز واسه ساختن لینک مفید هستن. “

با توجه به نظر او استفاده از نمودارها و گرافای اطلاعاتی مهمه. پس باید از این جور نمودارها به شکل صحیحی استفاده کرد. استفاده از اینفوگرافیکا در سایتای معتبر تبدیل به یک راه حل مهم شده. البته از سال ۲۰۱۲ به بعد طبق آمار، میزان مقبولیت و پتانسیل لینک سازی اینفوگرافیکا کمتر شده.

مثلا یک سایت در سال ۲۰۱۲ میلادی با استفاده از اینفوگرافیکا عدد ۸۷۶ بک لینک رو ثبت کرده بود، که این آمار در سال میلادی جدید به عدد ۳۷۱ رسیده. یعنی به میزان ۵۷% کاهش بوجود آمده که قابل تامله. اما هنوز عدد ۳۷۱ یک آمار مورد قبول به حساب میاد.

 

۳- در شبکه ها و صفحه های اجتماعی فعال باشین

ایجاد محتوا تنها نصف فعالیتای بازاریابی محتوا رو شامل می شه. باقی فعالیتا باید طبق رشد و پیشرفت محتوا باشه. یکی از بهترین راه ها واسه گسترش محتوای خود، حضور دائمی و گسترده در شبکه های اجتماعیه. اگه محتوای شما پیشرفت کنه آنگاهه که شما لینک بدست می آورید.

طبق مقاله ها و مصاحبهای افراد خبره و کارشناس سئو در سال ۲۰۱۵ میلادی شبکه ها و رسانه های اجتماعی پایه و بنیاد بلاگینگ خواهند بود. این یک امر اثبات شده، کافیه خود شما به سایت خود مراجعه کرده و متوجه این موضوع شید. زمانی که شما در رسانه ها و شبکه های اجتماعی فعال هستین مطالب و مقالات شما خونده شده، پخش شده، اشاره و نام برده شده و در آخر باعث می شه که شما لینک بدست آورید.

 

5 تکنیک ساخت بک لینک در سال 94

 

وقتی پیشنهاد میشه که در شبکه های اجتماعی فعال باشین منظور این نیس که زمان خود رو در این رسانه ها بیهوده تلف کرده و چند دقیقه ایی رو در جایی صرف کنین، بلکه باید یک سری از فعالیتای در ارتباط رو انجام بدین:

  • لینکایی از مقالات خود رو در هر شبکه اجتماعی که عضو شدین پست کنین.
  • لینکا رو به گروه های شبکه اجتماعی LinkedIn که عضو اونا شدین پست کنین.
  • پستا رو در Reddit ثبت کنین.
  • پستا رو در StumbleUpon ثبت کنین.
  • پستا رو در GrowthHackers.com ثبت کنین.
  • و …

این یک راه غیر مستقیم واسه واسه گرفتن لینکه و باعث افزایش رتبه سایت مثل لینک در سایتای دیگه نمی شه. اما به هر حال اگه شما محتوای خود رو در اختیار بقیه قرار بدید اونا محتوا و مطلب شما رو خونده و به اون توجه کرده و لینک زدن به محتوای شما رو شروع می کنن.

 

۴- خواسته لینک کنین

شاید خواسته لینک یک کار غیر عاقلانه باشه اما آسون ترین راه واسه دریافت لینکه!

اما اول بدونیم که وقتی می گیم خواسته لینک کنین منظور چه چیزی نیس :

  • منظور این نیس که واسه دریافت لینک تمنا و خواهش بیشتر از اندازه کنین.
  • منظور این نیس که به داد و ستد و کاسبی لینک بدین.

زمانی که شما می خواین در بازار پر هیاهوی سئو موفق شید باید نحوه رابطه درست و درست با کاربران و رقبا رو بیاموزین. سعی کنین مقالات و محتوای بقیه رو بخونین تا هم از اطلاعات اونا در صورت مفید بودن سود ببرین و هم محتوای اونا رو در شبکه های اجتماعی به اشتراک بذارین. بعد با اونا در رابطه باشین و بگید که واسه فعالیت اونا کار مفیدی انجام دادین و حال اونا مایل هستن شما رو کمک کنن؟ مطمئن باشین که وقتی نگاه کنن که کار مفیدی برایشون انجام شده شما رو کمک می کنن.

هم اینجور خواسته لینک از افرادی که میشناسید کمک کننده س. البته جستجو و خواسته از افرادی که اونا رو نمی شناسید هم ممکنه اثر داشته باشه اما راهیه که کمتر اثربخشه.

5 تکنیک ساخت بک لینک در سال 94

۵- برند شخصی خود رو رشد بدید

شما لینکا رو نمی تونید فوری و لحظه ای بوجود آورید. رشد و پیشرفت برند شخصی یکی از راه هاییه که در علاوه بر حرکت تدریجی و آهسته یکی از مطمئن ترین راه ها واسه موفقیته. شما می تونین برند خود رو از روشایی مثل حضور و سخنرانی در کنفرانسا و جلسها، سعی واسه در اخبار قرار گرفتن، رابطه با اهالی فن سئو، بلاگینگ خارجی و کمک به همکاران و بقیه و همین طور استفاده از این جور تکنیکا بسازید. انجام این کار فعالیت آسونی نیس و به طور یقین زمان زیادی رو می خواد.

اما در صورت موفقیت نتیجه ای که بدست می آورید شگفت انگیز هستش. پیشرفت و رشد برند خودتون دست شما رو واسه انجام فعالیتای جورواجور و تغییرات و دیگه فعالیتای لازم باز میذاره. حال بک لینکا چه می شن؟

به طور طبیعی بدست میارید اما مثل دیگه روشای ساخت لینک زمان بره. زمانی که برند و تجارت شما رونق بگیره بقیه به شما لینک میدن و شما در عدد بک لینکا رشد دارید.

در سال ۹۴ در مورد ساخت بک لینک باید سعی بیشتری انجام بدین. هم فعالیتا در این موضوع بیشتر شده و هم الگوریتمای موتورای جستجو سال به سال تغییر کرده و باید پارامترا و فاکتورهای مورد نظرشون رو اجرا کنین.