سئو سایت

سئو (SEO) که مخفف Search Engine Optimizationه، بهینه سازی سایت واسه موتور جستجوه. سئو سایت یعنی تولید کردن صفحات وبی که واسه موتورهای جستجو جالب و واسه کاربران سایت مفید هستن.

سئو سایت یا بهینه سازی سایت اینه که شما در نتایج یک موتور جستجوی بزرگ بیشترین امتیاز رو داشته باشین. اهمیت این موضوع از اونجا ناشی می شه که بیشتر مردم از موتورهای جستجو واسه رسیدن به مطلب یا محصول مورد نظر خود استفاده می کنن.

علم بهینه سازی موتور جستجو در مورد روشهای فنی مثل عنوان صفحه مناسب، تگا و متا تگا، کلمات کلیدی و عبارات کلیدی و توضیحات مناسب سایت و کلاً محتوایی که موتورهای جستجو دوست دارن، مطالعه می کنه.

سئو سایت

سئو سایت

چرا سئو سایت مهمه؟

چرا بهینه سازی واسه موتورهای جستجو مفیده. موارد زیر بعضی از دلایل این موضوع هستن:
– برتر بودن در نتایج جستجو مشتری هایی زیادی رو به دیدار از سایت شما دعوت می کنه.
– ۰۵ در صد تموم بینندگان شما از یک صفحه یک وضعیت دارن.
– ۵۹ در صد از کاربران اینترنت از موتورهای جستجو استفاده می کنن.
– طبق آخرین تحقیقات بیشتر از ۲۹۸ میلیون جستجو در روز در کشور انجام میگیره.
– ۵۷ در صد معاملات آنلاین به وسیله موتورهای جستجو شروع می شه.
– ۷.۹ بیلیون از سایت با هم بر سر فروش و بازاریابی در حال رقابت هستن، اما واقعیت این اینه که فقط کسرهای از یک درصد به صفحه اول می رسن.

چه کسائی به سئو نیاز دارن؟

هر وب سایتی که به طرف تجارت و بازرگانی حرکت می کنه، باید صفحات وب خود رو واسه موتورهای جستجو بهینه سازی کنه.
هدف پایانی یک سایت جلب کاربران اینترنتیه، و تحقیقات نشون داده که پهنا بزرگی از کابران اینترنتی وب سایتا رو در موتورهای جستجوی پیدا کرده ان.
اگه شرکت شما توجه به ساخت یک سایت جدید و یا به روز کردن سایت قدیمی خود رو داره باید توجه داشته باشین که واسه پیشرفت باید سئو رو در الویت قرار بدید.
به خاطر داشته باشین که سئو شما رو به مسابقه بزرگ می بره و شما رو در بازار معرفی می کنه.

چه جوری در صفحه اول گوگل باشیم؟

موتورهای جستجو صفحات وب رو به وسیله نرم افزار خزندگی (عنکبوت) پیدا و فهرست بندی میکنند. بدیش اینه تموم نرم افزارهای خزندگی یک جور کار نمی کنن. مثلا اگه صفحه وب شما در یکی از موتورهای جستجو امتیاز بالایی داشته باشه، ممکنه در دیگه موتورها اینطور نباشه .
یکی از کارایی که متخصصان بیهنه سازی موتورهای جستجو انجام می دن، پیگیری تموم تغییرات کارکرد داخل موتورهای جستجوه. پس اونا میتوانند صفحات وب رو طبق این تغییرات بهینه سازی کنن.

ضمنا اونا همراه با تغییرات موتورهای جستجوی مختلف خود رو پیرو این موتورها قرار می دن. هنگامی که شما یک طراح واسه طراحی سایت تجاریتان انتخاب می کنین، شما باید از این طراح درباره بهینه سازی موتورهای جستجو سوال کنین و باید از اون بخواهید طبق اصول بهینه سازی واسه موتورهای جستجو ساخت صفحات سایت شما رو شروع کنه. در صورتیکه این کار طولانی تر از طراحیایی که شما بیشتر از این داشته اید، نیس. این کار خیلی آسون تر و مناسب تره که شما در همون بار اول که سایتتون روی وب قرار میگیره، شامل بهینه سازی واسه موتورهای جستجو شه.

به طور متوسط ۵۹ الی ۸۰ درصد بازدیدهایی که از یک سایت صورت میگیرد از درگاه موتورهای جستجوه. نکته قابل توجه اینه که بیشتر آدما فقط ۲ صفحه اول از نتیجه بازگشتی به وسیله موتورهای جستجو رو بررسی می کنن.

بررسی سایت چیه و چه کاربردی واسه سئو داره؟

در صورتی که سایت شما رتبه خوبی در گوگل و بقیه موتورهای جستجو نداره می تونین از خدمات بررسی سایت ما استفاده کنین تا نقاط ضعف و قدرت سایت خود رو شناسایی کنین. ضمنا می تونین از سایتای بهینه سازی تولید شده به وسیله شرکت ما استفاده کنین. با استفاده از سرویس بررسی سایت، نقاط ضعف و قوت سایت شما مشخص شده و طبق این نکات می تونین میزان تبدیل سایت خود رو افزایش بدید. کارشناسان ما علاوه بر اینکه سایت شما رو از نظر بهینه سازی سایت (سئو) بررسی می کنن، نکاتی رو که در مورد افزایش میزان تبدیل (بازدیدکننده به مشتری) وجود دارن درآورده کرده و پیشنهادات مفیدی در جهت بهبود چیدمان، گرافیک، سئو، امنیت و محتوای سایت به شما ارائه می کنن.

پیشرفت سایت در گوگل

یکی دیگه از خدمات ارائه شده به وسیله ما پیشرفت سایت در گوگله که سایت شما رو به ازا عبارت مورد نظر در صفحه اول گوگل میاریم. البته این کار لازمه داشتن یک سایت بهینه سازی شده از طرف شماست و در اولین مرحله باید سایت شما به وسیله کارشناسان ما مورد بازبینی بگیره. در صورتی که سایت شما مشکلی از این جهت نداشته باشه، به شکل تضمینی شما رو به صفحه اول گوگل میاریم. واسه کسب اطلاعات بیشتر به پیشرفت سایت در گوگل مراجعه کنین.

۵ نکته آموزشی واسه افزایش سئو سایت در سال ۲۰۱۷

اهای افزایش سئو سایت چیه؟ همیشه بعد از شروع سال جدید، بازاریابان و مالکان سایتا راه حل بازاریابی اینترنتی سایت خود رو در سال قبل مورد آزمایش قرار می دن و روشای جدیدی رو واسه بهبود سئو سایت خود هستن.

الان بهترین زمان واسه آزمایش برنامه های بازاریابی اینترنتی سال قبل خود و بهبود سئو سایت در ۲۰۱۷ه. اولین نکته ای رو که هم باید در نظر داشته باشین، اینه که تاحد ممکن از پیچیدگی این برنامه ها کم کنین.

در سال جدید، ما شاهد تغییراتی در الگوریتما و برنامه های بهبود سئو سایت خواهیم بود و به خاطر این اگه به دنبال بهبود رتبه سایت خود در گوگل هستین و اینکه بتونین جایگاه خود رو کمه کم حفظ کنین، بهتره که نکاتی رو در ادامه مقاله جهت افزایش سئو سایت بیان می کنیم، رعایت کنین.

۵ نکته جهت افزایش سئو سایت
۱٫ ارزش بسازین
الان گوگل بیشتر از هر چیزی دیگه به تولید محتوا ناب و غیر کپی اهمیت ویژه ای میده. تولید محتوای با ارزش که مناسب با مخاطبان کاربران سایت باشه، اثر خیلی زیادی در افزایش سئو سایت داره.

یه سری از آدما فکر میکنند که محتوا، همین که از نظر کیفیت مناسب بود یعنی باارزشه، محتوای با کیفیت به غیر اینکه مطلبی مفیدی در اون ارائه می شه، باید طبق کاربران اون سایت نوشته شه و اینکه اصول سئو در اون رعایت شده باشه، وگرنه محتوای با کیفیت خالی، فقط به تنهای نمی تونه باعث افزایش سئو سایت شه.

واسه اینکه بتونین محتوای با کیفیت برابر با اصول سئو و کاربرپسند تولید کنین، بهتره که نکات زیر رو رعایت کنین:

کاربران و سوالات اونا رو خوب بشناسید.
از عناوین جذاب که کلمات کلیدی اصلی در اون به کار رفته، استفاده کنین.
دسته بندی مطالب در محتوای یک مقاله رو خوب رعایت کنین.
در محتوای خود سعی کنین که به یک موضوع اصلی و چالشای اون بدین.
۲٫ مشکلاتی که باعث تضعیف تجربه کاربری می شه رو حذف کنین
تجربه کاربری یکی مهمترین عوامل افزایش سئو سایته. تجربه کاربری علاوه براینکه می تونه باعث رضایت کاربر شه، باعث بهینه شدن سایت در نتایج موتورهای جستجو می شه. واسه اینکه بتونین تجربه کاربری خود رو بهینه کنین و اینکه بدونین چه عواملی از تجربه کاربری در سئو سایت موثره، بهتر نکات زیر رو حتما رعایت کنین:

همه لینکای سایت خود رو بررسی کنین و لینکای شکسته و صفحات ارور به ویژه ۴۰۴ رو رفع کنین.
همونطور که در مورد قبلی گفته شد، محتوای شما علاوه بر کاربرپسند بودن، باید اصول سئو سایت در اون رعایت شه و واسه موتورهای جستجو هم بهینه باشه.
کاربر باید خیلی آسون در همه صفحات اندازه گیری کنه و منوی سایت در همه نقاط در دسترس باشه.
سرعت سایت خیلی مهمه. سرعت سایت علاوه براینکه یکی از عوامل بهینه سازی سایت واسه رتبه دهی در گوگله، می تونه برروی تصمیم کاربران واسه ادامه اندازه گیری اثر بزاره. اگه بارگذاری صفحه بیشتر از ۲ ثانیه طول بکشه، کاربران سایت رو ترک می کنن.
۳٫ برروی محتوای خود بیشتر سرمایه گذاری کنین
همونطور که بیان شد، در چند پارسال، موتورهای جستجو و البته گوگل الان تمرکز اصلی خود واسه رتبه دهی و افزایش سئو سایت، برروی تولید محتوا قرار داده ان. اگه محتوای سایت شما مناسب نیس ( واسه کاربران و موتورهای جستجو)، هزینه واسه بهینه سازی سایت با استفاده از روشای دیگه بی فایده هستش.

قبل اینکه شروع به تولید محتوا کنین، اول از همه کاربران خود رو پیدا کنین بعد کلمات کلیدی که بیشتر به وسیله اونا جستجو می شه رو پیدا کنین. سعی کنین که از یک ساختار منظم طبق برنامه ریزی واسه تولید محتوای سایت خود استفاده کنین.

بیشتر شرکتای بزرگ که در این بخش موفق هستن، دارای یک تیم تخصصی هستن. اونا به جای اینکه بودجه خود رو صرف تبلیغات کنن، اون رو صرف محتوا واسه افزایش سئو سایت سریع خود کردن.

۴٫ محتوای چشمی خود رو بهینه کنین
مهم ترین نوع محتوا، الان محتوای چشمی که اینفوگرافیک رو میشه یه جور از اونا دونست، ه. الان با توجه به وجود شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام که پایه تشکیل اونا عکسه، محبوبیت محتوای چشمی بیشتر از گذشته شده. محتوایا چشمی شاید در دید اول به شکل عکس باشن اما دارای نکاتی هستن که با رعایت اونا میشه باعث افزایش سئو سایت شد.

نکاتی که باید در تولید محتوای چشمی منطبق بر اصول سئو سایت رعایت کنیم:

ویژگیای title و alt رو فراموش نکنیم و حتما سعی کنیم که کلمات کلیدی اصلی رو داخل اونا استفاده کنیم.
به اندازه عکسا دقت کنین. تصاویری با حجم بالا، می تونه بر سرعت سایت اثر منفی بذارن.
واسه ویدئوهای و عکسای خود از زیر نویس و کپشن استفاده کنین که در سئو سایت اثر دارن.
از به کار بردن عکسای تکراری در تولید محتوا چشمی خود خودداری کنین.
۵٫ اطلاعات خود رو به روز نگه دارین
بدیش اینه اکثریت مالکان سایت فکر می کنن، همین که سایتی طراحی گردید کار تمامه و احتیاجی دیگه به خدمات اضافه ای نمی باشه. به روز نگه داشتن اطلاعات سایت و برابر بودن اونا با آخرین تغییرات تکنولوژی، یکی دیگه از نکاتیه که می تونه در افزایش سئو سایت اثر زیادی داشته باشه.

شما علاوه براینکه باید کدهای خود رو بهینه کنین و از آخرین تکنولوژیا در طراحی سایت خود استفاده کنین، بهتره که محتوای سایت خود رو به شکل روزانه تغییر بدید.

از آخرین روش های هدفمند تبلیغات و بازاریابی اینترنتی حتما استفاده کنین. همونطور که می دونین بهترین عامل افزایش سئو سایت، شبکه های اجتماعی هستن.