چرا وردپرس ؟

جواب تند به مشکلات امنيتی
در حالی كه مسئله امنيتی آنلاين هر روز به مشكل بزرگتري تبديل میشوند، اين باعث دلگرمیه كهاعضاي تيم وردپرس خيلی تند و به موقع نسبت به اين مسائل جديد و كشف شده اقدامهايی انجام می دن.

دوستی با SEO

چيزي كه الان براي بيشتر وب مسترها مهم شده، بحث الان با امكانات موجود wordpress از گروه پيشگامان Search engines friendly است، و اينكه   plguin هايی همدر اين مورد در WordPress موجوده. كه قدرت كار رو تا ميزان چشمگيري بالا برده.

استفاده آسون در پنل سایت

ممكنه براي هيچكسی مشخص نباشه، ويژگیهاي زياد هميشه در كنار كاربري آسون كامل میشه پس شايد قبل از هر چيزي داشتن يك محيط كاربر پسند خيلی مهم و ضروري باشه. اين سيستم مديريت محتوا این جوری ساخته شده كه هم براي تازهكاران زیاد خوب و دلچسبه و هم براي اون دسته از كابران باتجربه يا به قولی Proffessionalا كه عمري رو در اين راه بودهاند. شايد چيزي كه به اين بحث كمك كردهه، چيدمان عالی و جذاب و همچنين استفاده از فناوريهاي به روز مثل ajax وه و موارد ديگر ب، انجام بيشتر كارها در كمترين زمان و بعضی وقتا هم با يك كليك  باعث میشه که ازتون طراح سایت قابلی ازتون در بیاد.

ويژگی هاي نسخه جديد

از اون جا كه بهتر بود به نسخهاي پرداخته شه كه Stable يا پايدارتر باشه، ما در اين كتاب بنا رو بر نسخه 2.7.1 گذاشتيم. در پایین تعدادي از ويژگیهاي نسخ هاي جديد كه تازه افزوده شده ند. و در نسخه ها قدیمیتر نبوده با گفتن توضيح كوتاهی گفته شده. در نسخه جديد حدود 4000ویژگی نو اضافه شده.

در بخش نظرات:
1. امکان بستن نوشتن نظر در پستهاي قديمی: بعضی مواقع لازمه، تا تمركز خود رو بر روي نظرات پستهاي جديد بگذاريد و نيازي نيست تا ديگر به پستهاي قديمی پاسخی داده شه.

2. صفحه دار كردن نظرات: در بعضی موارد جوری تعداد نظرات زياده كه بررسی و حتی دنبال كردنآنها براي كاربران و مديران هم سخته، از اين رو، امكانی داده شده تا كاربران ديدگاهها رو درصفحاتی جدا بررسی کنن.

3. پاسخدهی به نظرات در پنل مديريت: ويژگی خوبی كه واقعا مدتها كاربران وردپرس به دنبال آنبوده ان.

4. كليدهاي ميانبر براي توضيحات: اين امكان هم كار مديران رو در بخش مديريت نظرات خيلی آسون كردهه.

در بخش قالبا و افزونها

1. نصب افزونها با يك كليك: اين ويژگی هم قابليتی بی نظير رو براي مديران فراهم آورده.
2. مرور افزونها: يكی ديگر از ويژگیهاي كه براي مديران خوب بوده، امكان نگاه افزونه هايفعال و جز فعال در پنله.

3. امکان سنجاق كردن پست: ويژگی كه در نسخه گذشته با افزونهاي با نام wp-sticky رفع میشد،الان در خود وردپرس گنجانده شده.

4. بروز رسانی هسته وردپرس با يك كليك: اين امكان خيلی كار رو براي مديران آسون كردهه كه ديگر شايد هيچ آرزوي جديدي نداشته باشن!

5- آگاهی در مورد نسخه جديد قالبها: مديران امروز میتوانند براحتی از اومدن نسخه جديد افزونه درپيشخوان فهمیده باشن، میتوانند در مورد نسخه جديد قالبها با ويژگی Theme Update API Notice آگاهی داشته باشن.

6 QuickPress : ويژگی كه واقعا كار براي كاربرانی كه با اخبار درگير هستن آسون كردهه، اينويژگی باعث شده تا شما بی هيچ دردسري در صفحه اول پيشخوان امكان ارسال پست هست.

یادگیری اصول سئو به شما کمک می کنه تا بتونین برابر روشای سئو سفید و مورد تایید گوگل سایت خود رو بهبود داده و رتبه سایت خود رو افزایش بدید.

یک سایت اینترنتی اگه بازدید نداشته باشه، هیچ ارزشی نداره. بیشتر مدیران سایتا خوب میدونن که واسه موفقیت باید بازدید سایت خود رو افزایش دهند.
سئو، کم هزینه ترین و پربازده ترین روش افزایش ورودی هدفمند سایتا در اینترنته و الان همه فعالان وب به اهمیت اون پی برده ان.
با توجه به اینکه گوگل همیشه از الگوریتمای خود محافظت میکنه، خیالات اشتباه زیادی در مورد سئو (SEO) هست که با واقعیت هم خوانی ندارن.

SEO که مخفف عبارت Search Engine Optimizationه که وسعت ی بزرگی از فعالیتای مختلف رو در بر میگیره. بعضی این فعالیتا رو با نام بهبود رنکینگ سایت می شناسن و بعضی دیگه عبارت پیشرفت رتبه سایت رو استفاده می کنن. این در حالیست که تلفظ درست این عبارت اس ای اون برابر “بهینه سازی سایت واسه موتورهای جستجو” است.

شما می تونین واسه کسب نتیجه در موتورهای جستجو از دو روش استفاده کنین:

  • تبلیغات در گوگل: روش اول اینه که با پرداخت مبلغی به موتور جستجوی مورد نظر (مثلا گوگل) لینک سایت خود رو به ازای جستجوی کلمات خاص در اون قرار بدید. در این روش شما باید مبلغ هنگفتی رو پرداخت کنین اینطوری که به ازا هر کلیک که از طرف کاربران انجام میشه از حساب شما مبلغی کسر می شه.
  • سئو و بهینه سازی سایت: شما سایت خود رو واسه کلمات خاص بهینه سازی می کنین تا در 10 نتیجه اول موتور جستجو بگیره. در این روش شما مثل روش اول بازدید کننده داره (واسه نگاه آمار دقیق به بخش مقالات مراجعه کنین) و با پرداخت مبلغی خیلی کمتر  اونم تنها واسه یک بار بازدیدکننده زیادی رو به سایت خود هدایت می کنین.

 

بهینه سازی سایت فرآیندی خیلی ارزشمنده که باعث افزایش قابل توجه بینندگان سایت میشه. از طرفی به دلیل اینکه کسائی که به دنبال اطلاعات مورد نظر میگردند به سایت شما هدایت می شن، بیشترین بازدهی رو نسبت به بقیه روشها مثل تبلیغ در روزنامه، سایتهای تبلیغاتی و یا تبلیغ از راه پست الکترونیک داراس.
ضمنا به دلیل اینکه کاربر مورد نظر دقیقا به دنبال محصول و یا خدماتیه که شما سایت خود رو واسه اون بهینه سازی کردین در این روش شما کاربران هدفمند رو به سایت خود راهنمایی می کنین و بالاترین بازدهی رو به ازای بازدیدکنندگان سایت دارید.

یادگیری اصول سئو (Search Engine Optimization) به شما کمک می کنه تا با طرز کار موتورهای جستجو آشنا شید و طبق واقعیتا واسه سایت خود هدفگذاری انجام داده و بازدید سایت رو افزایش بدید.