مهمترین فرایندی که هر سایت در مورد بهینه سازی و کسب رتبه های خوب در موتورهای جستجو باید واسه اون سعی کنه Link Building ( بخونین : لینک بیلدینگ ) ه . هر گونه فعالیتی که باعث شه یک لینک ورودی به سایت شما ایجاد شه رو لینک بیلدینگ می گن . این خیلی اوقات بی اینکه شما در جریان باشین اتفاق می افتد مثلا وقتی شما بعد از طراحی سایت خود اون رو در سایتای نیازمندی قرار می دید در این حالت لینک سازی صورت گرفته .

هر سایتی واسه شروع مراحل بهینه سازی سایت خود به طور قطع به لینک سازی و یا Link Building نیاز داره تا هر چه در محتوا و ساختار سایت خود از نظر سئو انجام می دید بی فایده نباشه .

به هر حال وقتی که لینک سایت شما از راه بنری در یک سایت ورزشی یا اجتماعی و … قرار میگیره و یا وقتی که لینک سایت شما به عنوان یک راهنمایی در یک انجمن گفتگو قرار میگیره و یا حتی وقتی در یک سایت به عنوان سایت مورد علاقه نویسنده در اون سایت قرار بگیره همه این موارد رو میشه جزو لینک سازی تلقی کرد .

در اینترنت به هر لینکی که به سایت شما اشاره کنه بک لینک یا لینک بازگشت گفته می شه .

پس واسه شروع بهتره که لینک سازی رو خودتون انجام بدین تا این معنی کامل شه چون در حالتی که شما مطالبی ندارین یا محتوایی ندارین سایتای دیگه واسه چه باید به شما لینک دهند و به شما اشاره کنن ؟

پیشنهاد گوگل در این رابطه اینه که شما لازم نیس که link building انجام بدین بلکه خدمات خود رو منحصر به فرد کنین و از مطالب مفید و مورد نیاز کاربران استفاده کنین و این به این معنیه که بقیه خود به خود شما رو به همدیگه لینک می کنن و از مطالب مفید شما استفاده می کنن. از طرفی هم منابع غیر رسمی و بعضی وقتا ها مدیر بخش اسپم گوگل این کار رو نفی نکرده .

اگه سایتی به هیچ سایت دیگری لینک نشه واسه موتورهای جستجو محبوبیتی نداره به هر حال بهینه سازی داخلی سایت مثل چرخای یک اتومبیل هستن و لازمه حرکت یک اتومبیل چرخای اینه ، پس هرچه موتور قوی واسه اتومبیل خود تهیه کرده باشین شک نداشته باشین بی چرخ قادر به حرکت نمی باشین.

در این نوشته ساخت لینک خیلی آسون گفته شد ولی در عمل دارای پیچیدگی هاییه که اگه خوب رعایت نشه باعث جریمه شدن از طرف موتورهای جستجو به ویژه گوگل می شه