6 استراتژی مناسب در لینک بیلدینگ برای مبتدیان

6 راه حل مناسب در لینک بیلدینگ واسه مبتدیان

در این مقاله توضیحاتی در مورد بک لینکا ارائه می کنیم که بک لینکا چه هستن! و چرا ما در سایت مون به اونا نیاز داریم و چطوری باید اونا رو بدست بیاریم!

الان اگه تمایل به شروع لینک بیلدینگ دارین، مطمئناً نیاز به اطلاعات در این مورد دارین. در کار بازاریابی اینترنتی و لینک بیلدینگ اطلاعات زیادی هست که اینجا توضیح مختصری به عنوان راهنمایی واسه مبتدیان ارائه کردیم

.

– لینکا چه هستن!

کلا لینکا “پیوند” بین سایت شما و دیگه وب سایتا هستن. مثلا ممکنه وب سایتی رو با یک هدف مشترک پیدا کنین که تمایل به ایجاد پیوند با سایت شما داشته باشه. با اینکه ً مثل هم نیستین اما مکمل همدیگه هستین – اینا اصول ابتدایی لینک بیلدینگ هستن.

در این صورت شما “لینک یک طرفه” یا one-way links و یا “بک لینک” گرفتین – اجازه بدید جزئیات در این مورد رو واسه شما توضیح دهیم چون لینکای یک طرفه بک لینک هم نامیده می شن. اما موارد منحصر به فرد در مورد لینکای یک طرفه اینه که اونا لینکی واسه پاسخگویی به وب سایتی که از اونا لینک دریافت کرده، به اونا برنمی گردانند. یعنی ایجاد پیوند در لینکای یک طرفه دوطرفه نیس.

لینکای one-way پیغامی رو به موتورهای جستجو منتقل می کنن که این سایت دارای مطالب خیلی جالب و مفیده که وب سایتای دیگه هم در مورد اون به افراد آگاهی رسانی می کنن. لینکای یک طرفه واسه هر صاحب وب سایتی در ایجاد بک لینک ارجحیت داره. پس تمرکز روی این معنی داشته و همراه با ما در حرکت باشین!

 

– چطوری میشه لینکای یک طرفه (one-way links) دریافت کرد!

یکی از راه های گرفتن لینکای یک طرفه هنگامیه که سایت دارای اطلاعات و محتوای منحصر به فرد باشه و دیگه وب سایتا بر این باور باشن که مطالب سایت شما به اندازه کافی واسه به اشتراک گذاری اون با ارزشه – امیدوارند که مطالب روشن بوده و همه افراد اون رو در�ر که قبلاً گفته بودیم، اگه به شکل دستی اقدام به ثبت مقالات در دایرکتوریا کنین و به نحوی به کلید ورودی دایرکتوریا دست پیدا کرده این – ضمنا ترافیک سایت شما از جهت دایرکتوریا به اون هدایت شده و در آخر از اونا لینک دریافت می کنین.

اینم بخونین:   بررسی تاثیر بک لینک دائمی روی سئو سایت

در این صورت می تونین اطمینان داشته باشین که اگه مطالب شما از کیفیت بالاتری بهره مند باشه، افراد مرتباً کلیک کرده و بک لینک به شما می زنن. ضمنا در نظر داشته باشین که در صورت ارسال مقالات به دایرکتوریا، خیلی از صاحبان وب سایتا که در دایرکتوری به دنبال مطالب و محتوای با کیفیت می گردن، با نگاه مقالات شما از اونا در سایت خود استفاده کرده و در resource box (کادر منابع) بک لینک به سایت شما ایجاد می کنن.

پس کم کم خیلی آسون می تونین تعداد زیادی سایت که از مطالب مقالات شما در سایت � کنه.

به خاطر داشته باشین که یک سایت به طور طبیعی به یک سایت دیگری که دارای محتوای مناسبه، واسه تحکیم جایگاه سایت خود پیوند برقرار می کنه. اینجا چند راه حل واسه توانایی دریافت و رسیدن به لینکای یک طرفه به شما ارائه می کنیم. اونا عبارتند از:

چند تا نکته مهم واسه گرفتن بک لینک

1-سایت خود رو به دایرکتوریای آنلاین موتورهای جستجو مثل yahoo! و Dmoz.org ثبت کنین. هنگامی که در این وب سایتا لینک داشته باشین، اعتبار و ارزش سایت شما به طور خودکار افزایش پیدا می کنه.

 

2- مقالات خود رو به دایرکتوریای مقاله ارسال و ثبت کنین. دایرکتوریای مقاله زیادی هست که شما می تونین مقالات خود رو به اونا ارسال کرده و اونا هم بک لینک به سایت شما ارائه می کنن. همانطوخود استفاده می کنن، بک لینک دریافت کنین. این همون قدرت بازاریابی مقاله.

 

3- روش دیگری واسه گرفتن لینکای یک طرفه، جستجوی اصناف خاص در دایرکتوریای جستجو و ارسال سایت تون به آنهاه.

دایرکتوریای جستجو واسه صنایع خاص مثل دایرکتوری “سفر” طراحی شده. امکان قرار گرفتن در لیست این دایرکتوریا هم به شکل رایگان و هم پولی هست. تصمیم با شماست که میزان ارزش اون دایرکتوری رو تشخیص داده و در صورت نیاز واسه اون هزینه صرف کنین.

 

4- کتابای الکترونیک و گزارشای کوتاه تهیه کنین. هنگام ایجاد کتاب الکترونیک و یا گزارشات کوتاه، روشی رایگان در اینترنت واسه سایت شما باز میشه. اگه e-bookا دارای اطلاعاتی با کیفیت بالا (مثلا: نکات و راهنماای سریع در هر موردی) باشه، مطمئناً تعداد زیادی لینکای یک طرفه در طول زمان جذب می کنین. ضمنا فرصت مناسبی در ارسال گزارشات کوتاه و مفید که شایدً به شکل ویروسی بین افراد پخش می شه، بدست آورید – بین مخاطبین، آشنایان و دوستان ارسال میشه. واسه رسیدن به این اهداف باید لینک آدرس سایت خود رو در صفحات e-book و یا داخل متون گزارشات تون جاسازی کنین.

اینم بخونین:   رپورتاژ خبری چیست | خرید بک لینک دائمی

 

5- از ویدئوا استفاده کنین. تصاویر ویدئویی راه خیلی مناسبی واسه دریافت لینکای یک طرفه. یک فیلم جالب به سرعت در سراسر اینترنت پخش می شه. خیلی از صاحبان سایت بیشتر واسه بهبود ظاهر سایت و اضافه شدن محتوا درآن اقدام به ایجاد تصاویر ویدئویی و جا سازی اون در سایت خود می کنن.

 

6- اگه دارای سایت با طراحی و محتوای مناسبی هستین، مطمئتند، نگاه خوبی نداره. پس هر چند که بک لینکا خوب هستن اما درصورتی که پایهء اون همیشه طبق لینکای دوطرفه باشه، نتایج مورد انتظار رو بدست نخواهید آورد. اگه مراقب نباشید، به رتبه بندی صفحات سایت شما (رنکینگ) هم آسیب خواهد رساند.

 

امیدواریم که این اطلاعات کمکی واسه شما کسائی باشه که خودً تمایل به شروع راه حل و ایجاد لینک بیلدینگ دارین. دانستن این واسه موفقیت آنلاین شما خیلی ضروریه. پس در اون احمال کاری نفرمایید! لینک بیلدینک در دراز مدت و به آرامی باید انجام شه اما مطمئناً منافع اون واسه سایت شما ایجاد میشه.

Link Building چیه ؟ موثر ترین روش لینک بیلدینگ

0

مهمترین فرایندی که هر سایت در مورد بهینه سازی و کسب رتبه های خوب در موتورهای جستجو باید واسه اون سعی کنه Link Building ( بخونین : لینک بیلدینگ ) ه . هر گونه فعالیتی که باعث شه یک لینک ورودی به سایت شما ایجاد شه رو لینک بیلدینگ می گن . این خیلی اوقات بی اینکه شما در جریان باشین اتفاق می افتد مثلا وقتی شما بعد از طراحی سایت خود اون رو در سایتای نیازمندی قرار می دید در این حالت لینک سازی صورت گرفته .

اینم بخونین:   بک لینک برای سایت فروشگاهی

هر سایتی واسه شروع مراحل بهینه سازی سایت خود به طور قطع به لینک سازی و یا Link Building نیاز داره تا هر چه در محتوا و ساختار سایت خود از نظر سئو انجام می دید بی فایده نباشه .

به هر حال وقتی که لینک سایت شما از راه بنری در یک سایت ورزشی یا اجتماعی و … قرار میگیره و یا وقتی که لینک سایت شما به عنوان یک راهنمایی در یک انجمن گفتگو قرار میگیره و یا حتی وقتی در یک سایت به عنوان سایت مورد علاقه نویسنده در اون سایت قرار بگیره همه این موارد رو میشه جزو لینک سازی تلقی کرد .

در اینترنت به هر لینکی که به سایت شما اشاره کنه بک لینک یا لینک بازگشت گفته می شه .

پس واسه شروع بهتره که لینک سازی رو خودتون انجام بدین تا این معنی کامل شه چون در حالتی که شما مطالبی ندارین یا محتوایی ندارین سایتای دیگه واسه چه باید به شما لینک دهند و به شما اشاره کنن ؟

پیشنهاد گوگل در این رابطه اینه که شما لازم نیس که link building انجام بدین بلکه خدمات خود رو منحصر به فرد کنین و از مطالب مفید و مورد نیاز کاربران استفاده کنین و این به این معنیه که بقیه خود به خود شما رو به همدیگه لینک می کنن و از مطالب مفید شما استفاده می کنن. از طرفی هم منابع غیر رسمی و بعضی وقتا ها مدیر بخش اسپم گوگل این کار رو نفی نکرده .

اگه سایتی به هیچ سایت دیگری لینک نشه واسه موتورهای جستجو محبوبیتی نداره به هر حال بهینه سازی داخلی سایت مثل چرخای یک اتومبیل هستن و لازمه حرکت یک اتومبیل چرخای اینه ، پس هرچه موتور قوی واسه اتومبیل خود تهیه کرده باشین شک نداشته باشین بی چرخ قادر به حرکت نمی باشین.

در این نوشته ساخت لینک خیلی آسون گفته شد ولی در عمل دارای پیچیدگی هاییه که اگه خوب رعایت نشه باعث جریمه شدن از طرف موتورهای جستجو به ویژه گوگل می شه


Comments are closed.